Brankář Montrealu Carey Price se marně snaží zastavit střelu hokejistů Vegas.

Brankář Montrealu Carey Price se marně snaží zastavit střelu hokejistů Vegas. | foto: AP

Vegas zastavilo vítěznou jízdu Montrealu, hned třikrát pálili obránci

• 8
Po sedmi výhrách v řadě hokejisté Montrealu v play off NHL narazili. V úvodním semifinále vládlo domácí Vegas, kterému k triumfu 4:1 hned třemi góly pomohli obránci Shea Theodore, Alex Martinez a Nick Holden.

Tři výhry v řadě nad favorizovaným Torontem a obrat série z 1:3 na 4:3 na zápasy, následně hladký postup 4:0 nad Winnipegem. Na přemožitele hokejisté Montrealu znova narazili až v úvodním semifinále play off na ledě Vegas.

Domácí v úvodu několikrát podržel brankář Marc-Andre Fleury a publikum v T-Mobile Aréně rozjásal v 10. minutě zadák Shea Theodore, jenž pálil tvrdě a přesně od modré čáry po vyhraném buly v útočném pásmu.

Druhým zadákem Golden Knights na listině střelců se stal krátce po startu druhého dějství Alec Martinez. Jeho parťák Theodore mezi kruhy naznačil střelu a chytře vybídl Martineze, jenž uspěl pohotovým zakončením z pravého kruhu. Přemísťující se Carey Price byl bez šance.

Stanley Cup 2021

Série a výsledky

Montreal ale vrátil do hry kontaktním gólem z poloviny řádné hrací doby nováček Cole Caufield, jenž z dorážky využil přesilovou hru. Radost na hostující střídačce ovšem vydržela jen pár vteřin. Ještě v dané minutě se totiž po střele Alexe Tucha na brankovišti prosadil Mattias Janmark a vrátil domácím dvougólový náskok. Třetí třetina nabídla ještě jednoho střelce z obranných řad Vegas, když v 51. minutě uzavřel skóre na finálních 4:1 Nick Holden.

Výsledek semifinále play off NHL:

Vegas Golden Knights - Montreal Canadiens 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky: 09:15 Theodore (McNabb, Stephenson), 22:18 Martinez (Theodore, R. Smith), 32:58 Janmark (Tuch, Whitecloud), 50:06 Holden (R. Smith, W. Karlsson) - 32:05 Caufield (Toffoli, Perry). Rozhodčí: Francis Charron, Gord Dwyer. Čároví: Kiel Murchison, Scott Cherrey. Diváci: 17884. Stav série: 1:0

Vegas Golden Knights M.-A. Fleury (Lehner) – Pietrangelo (A), Martinez, Theodore, McNabb, Whitecloud, Holden – Mark Stone (C), Stephenson, Pacioretty – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Tuch, N. Roy, Janmark – Reaves, Kolesar, W. Carrier. Hlavní trenér: Peter DeBoer.

Montreal Canadiens Price (Allen) – S. Weber (C), Chiarot, Kulak, Edmundson, E. Gustafsson, A. Romanov – Caufield, Suzuki, Toffoli – Gallagher (A), Danault, Lehkonen – J. Anderson, Kotkaniemi, Byron (A) – Perry, E. Staal, Armia. Hlavní trenér: Dominique Ducharme.