Martin Nečas z Caroliny v duelu s Nashvillem.

Martin Nečas z Caroliny v duelu s Nashvillem. | foto: Profimedia.cz

Nečas asistoval u postupu Caroliny, Montreal odmítl vyřazení

• 12
Soupeřem obhájců Stanley Cupu, hokejistů celku Tampa Bay, bude ve druhém kole play off NHL Carolina. Rozhodl o tom čtvrteční výsledek 3:4 po prodloužení z ledu Nashvillu, proti kterému se jednou asistencí prosadil i český útočník Martin Nečas. V další sérii se ale postup neslavil poté, co hostující Montreal uhrál rovněž výsledek 3:4 po prodloužení nad Torontem a zdramatizoval tak vývoj série.

Hokejisté Nashvillu nastupovali na domácím ledě do šesté partie proti Carolině za stavu 2:3 na zápasy a úvod duelu nasvědčoval spíše pokračování do rozhodujícího sedmého klání. Predators totiž v 28. minutě zvyšovali své průběžné vedení na 3:1. Prosadili se Nick Cousins, Mikael Granlund a z přesilovky Ryan Johansen.

Za Hurricanes už v 5. minutě skóroval Brock McGinn za asistence Martina Nečase (20:04, 0+1, +/-: 0). Na další gól hosté čekali do 34. minuty, kdy z početní výhody vytěžil kontaktní trefu Sebastian Aho. Z kýženého vyrovnání na 3:3 se radovali až v 54. minutě. Fanoušky v Bridgestone Aréně rozesmutnil ofenzivní bek Dougie Hamilton.

Velký obrat pak Carolina dovršila už ve druhé minutě nastavení. Střelu obránce Jaccoba Slavina tečoval produktivní Aho, jenž tak rozhodl zápas a zároveň i celou sérii. Ve druhém kole play off se Carolina poměří s obhájci Stanley Cupu z Tampy.

Také druhý čtvrteční duel play off NHL skončil výsledkem 3:4 po prodloužení. Montreal tak vymazal první mečbol favorizovaného Toronta, které nadále vede v sérii 3:2 na zápasy.

Canadiens si na ledě soupeře průběžně vypracovali třígólový trhák. Už v první třetině se v rychlém sledu v 6. a 9. minutě prosadil Joel Armia. V 25. minutě na něj navíc navázal Jesperi Kotkaniemi. Maple Leafs vracel do hry snížením z 27. minuty Zach Hyman a ve třetí třetině se zrodil dvougólový střelec také z řad domácích, kdy Armiu napodobil obránce Jake Muzzin.

Za stavu 3:3 se tak prodlužovalo, uběhlo však jen 59 vteřin hry a Montreal slavil. Přihrávku Alexe Galchenyuka vystihl mladík Cole Caufield a společně s Nickem Suzukim se ve dvojici sami řítili na brankáře Jacka Campbella. Rychlou narážečkou jej rozpohybovali a zakončující Suzuki tak již neměl těžkou úlohu.

Výsledky 1. kola play off:

Severní divize:

Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens 3:4P (0:2, 1:1, 2:0 - 0:1)

Branky: 26:32 Hyman (Marner, Matthews), 46:52 Muzzin (Simmonds, W. Nylander), 51:54 Muzzin (Galchenyuk, W. Nylander) - 05:13 Armia, 08:18 Armia (Perry, E. Staal), 24:52 Kotkaniemi, 60:59 Suzuki (Caufield). Rozhodčí: Joannette, Meier – Brisebois, Barton. Stav série: 3:2

Toronto Maple Leafs J. Campbell (Andersen) – Brodie, Rielly (A), Holl, Muzzin, Bogosian, Sandin – Simmonds, Matthews (A), Hyman – W. Nylander, Kerfoot, Galchenyuk – Marner (A), Engvall, I. Michejev – Spezza, Brooks, J. Thornton.

Montreal Canadiens Price (Allen) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Edmundson, Merrill, E. Gustafsson – Gallagher (A), Danault, Tatar – Caufield, Suzuki, Toffoli – J. Anderson, Kotkaniemi, Byron (A) – Perry, E. Staal, Armia.

Centrální divize:

Nashville Predators - Carolina Hurricanes 3:4P (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 01:44 Cousins (Haula, Harpur), 21:13 Mikael Granlund (Ellis), 27:32 Johansen (Josi, Mikael Granlund) - 04:21 B. McGinn (Nečas), 33:34 Aho (D. Hamilton), 53:59 D. Hamilton (Slavin, B. McGinn), 61:06 Aho (Slavin). Rozhodčí: Kozari, Pochmara – Mills, Murray (všichni CAN). Diváci: 14 107. Stav série: 2:4

Nashville Predators Saros (Rinne) – Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Ellis (A), Harpur, Benning – F. Forsberg, Johansen, Duchene – Järnkrok, Mikael Granlund, Kunin – Cousins, Haula, Richardson – Trenin, Sissons, Jeannot.

Carolina Hurricanes Nedeljkovic (Mrázek) – Slavin (A), D. Hamilton, Skjei, Pesce, Bean, Hakanpää – A. Svečnikov, Aho, T. Teräväinen – Niederreiter, Trocheck, Nečas – Foegele, J. Staal (C), Fast – Martinook (A), Lorentz, B. McGinn.