Jakub Vrána (13), Jevgenij Kuzněcov (92) a T. J. Oshie (77) se radují z...

Jakub Vrána (13), Jevgenij Kuzněcov (92) a T. J. Oshie (77) se radují z washingtonského gólu. | foto: AP

Vrána byl mezi střelci, Matthews se dvěma zásahy přiblížil Pastrňákovi

• 65
Hokejový útočník Jakub Vrána se za asistence obránce Michala Kempného ve středu střelecky prosadil za Washington. Svou 19. trefou sezony však lídrovi soutěže k bodovému zisku nepomohl, když se po skóre 3:2 radovala Philadelphia. Hned dvakrát přesně zakončoval Auston Matthews z Toronta, který se tak s 31 zásahy výrazně přiblížil vedoucímu muži tabulky kanonýrů Davidu Pastrňákovi s 32 góly.

Po čtyřech porážkách se dočkali cenného skalpu hokejisté Philadelphie, když před svými fanoušky zdolali těsně 3:2 průběžné lídry Východní konference i celé NHL z Washingtonu. O tom, že budou po středečním programu hokejisté Flyers držiteli poslední divoké karty na Východě, se rozhodlo už v úvodních dvou třetinách. Skóre otevíral ve 4. minutě Travis Konecny.

Hostující Nicklas Bäckström a Jakub Vrána (17:14, 1+0, +1, 2 střely) sice záhy na to vývoj otočili, po trefě obránce Roberta Hägga z 20. minuty se však poprvé do kabin šlo za stavu 2:2.

Vrána, jenž s 19. zásahy po suverénním Davidu Pastrňákovi z Bostonu s 32 góly platí za druhého nejlepšího českého střelce v lize, skóroval ranou švihem z mezikruží poté, co jej zpětným pasem našel Jevgenij Kuzněcov. Ten zpracoval puk po předchozí střele Michala Kempného (16:51, 0+1, +/-: 0, 1 střela). Vrána, jehož novináři zvolili třetí hvězdou utkání, bodoval již počtvrté za sebou (z dané série 4+1).

Více už toho ale favorizovaný Washington ve Wells Fargo Center na brankáře Cartera Harta nevymyslel. Rozdílovou akci si tak schoval na 38. minutu domácí Kevin Hayes, jenž samostatný únik při hře v oslabení zakončil proti Bradenu Holtbymu bekhendovou kličkou. Výhru tak mohl slavit i Jakub Voráček (16:03, +/-: 0, 1 střela).

Hokejisté Toronta po nedávné desetizápasové bodové sérii, během níž jen jednou padli po prodloužení s Rangers, nedokázali zvítězit už podruhé za sebou. Na nezdar 4:6 s Edmontonem pro změnu navázali další domácí prohrou 3:4 po nájezdech s Winnipegem.

Jets tak úspěšně loupili na ledě kanadského konkurenta podruhé za sebou, když jen o dva dny dříve byli o gól lepší než Montreal. Proti Torontu bránili nejtěsnější vedení ve třetí třetině, domácí ale nakonec zachránil svou druhou trefou večera kanonýr Auston Matthews.

Na 3:3 vyrovnával v čase 59:46, když pálil z první z vrcholu pravého kruhu. S průběžnými 31 zásahy je tak již těsně za lídrem tabulky střelců Davidem Pastrňákem. Ten se za Boston dosud trefil v 32 případech.

Velkou formu Matthews prokázal i v následném penaltovém rozstřelu. Rozhodla ale až čtvrtá dvojice, v níž hostující kapitán Blake Wheeler měl navrch nad Williamem Nylanderem.

Hokejisté Dallasu opět prodloužili sérii startů, ve kterých průběžně ztráceli ovšem nakonec slavili výhru. Po středečním úspěchu 2:1 z Los Angeles takto otočili už pátý zápas za sebou.

Domácí Kings poslal do vedení už ve 3. minutě Anže Kopitar a stav 1:0 následně vydržel až do závěru druhé třetiny, kdy dvěma slepenými góly za asistencí beka Esy Lindella skóre otočili Jamie Benn a Blake Comeau. V sestavě Stars nechyběla česká dvojice, obránce Roman Polák (21:52, +/-: 0) s útočníkem Radkem Faksou (17:55, +/-: 0, 1 střela).

Výsledky NHL:

Philadelphia Flyers - Washington Capitals 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)

Branky: 03:24 Konecny (Couturier), 19:18 Hägg (M. Raffl, P. Myers), 37:59 K. Hayes - 07:11 Bäckström (T. Wilson), 12:34 J. Vrána (Kuzněcov, Kempný). Rozhodčí: O'Halloran, Morton – Driscoll, Marquis.

Philadelphia Flyers Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Friedman, Hägg – Konecny, Couturier (A), Giroux (C) – Aube-Kubel, K. Hayes (A), J. van Riemsdyk – Voráček, M. Raffl, Pitlick – Farabee, M. Vorobjov, Laughton.

Washington Capitals Holtby (Samsonov) – Carlson (A), Kempný, Jensen, Orlov, Gudas, Siegenthaler – T. Wilson, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Oshie, Kuzněcov, J. Vrána – Pánik, Eller, Hagelin – Hathaway, Dowd, Leipsic.

Los Angeles Kings - Dallas Stars 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky: 02:01 Kopitar (Toffoli, Iafallo) - 34:46 Ja. Benn (Seguin, Lindell), 35:23 Comeau (Lindell, Cogliano). Rozhodčí: Brenk, Rooney – Alphonso, Sericolo. Diváci: 17 129.

Los Angeles Kings Quick (J. Campbell) – Doughty (A), Walker, Roy, B. Hutton, Martinez, Forbort – Toffoli, Kopitar (C), Iafallo – Wagner, Lizotte, A. Kempe – D. Brown, J. Carter (A), Prochorkin – Lewis, Amadio, Clifford.

Dallas Stars Chudobin (Bishop) – Heiskanen, Oleksiak, R. Polák, Lindell (A), Fedun, Sekera – Radulov, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Pavelski, Hintz, Gurjanov – Comeau, Faksa, Cogliano – Kiviranta, Dickinson, Janmark.

Toronto Maple Leafs - Winnipeg Jets 3:4N (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)pen. 2:3

Branky: 04:56 Matthews (Marner), 26:00 Timashov (Brooks, Kapanen), 59:46 Matthews (Rielly) - 04:00 Ehlers (Wheeler, Pionk), 18:00 Appleton, 31:45 Scheifele (Connor, Poolman), Wheeler. Rozhodčí: St. Pierre, Kozari – Gibbons, Shewchyk. Diváci: 19 397.

Toronto Maple Leafs Andersen (Hutchinson) – Barrie, Rielly (A), Holl, Marinčin, Ceci, Dermott – Marner (A), Matthews, Hyman – W. Nylander, Tavares (C), Kerfoot – Kapanen, Spezza, Engvall – F. Gauthier, Brooks, Timashov.

Winnipeg Jets Hellebuyck (Brossoit) – Poolman, Morrissey (A), Pionk, Sbisa, Bitetto, Niku – Laine, Scheifele (A), Connor – Roslovic, Wheeler (C), Ehlers – Perreault, Lowry, Copp – Appleton, N. Shore, Harkins.