Michael Frolík (vlevo) a Matthew Tkachuk se radují z gólu.

Michael Frolík (vlevo) a Matthew Tkachuk se radují z gólu. | foto: AP

Frolík dal vítězný gól Calgary, brankář Rittich pochytal 32 střel

• 15
Hokejový útočník Michael Frolík svým 10. gólem sezony NHL ve středu zařídil rozdílovou akci u výhry Calgary 5:3 nad Coloradem. Další triumf lídra Západní konference v bráně opět jistil David Rittich, jenž zneškodnil 32 střel soupeře.

Brankář Calgary David Rittich byl za svůj středeční výkon u výhry 5:3, když zastavil 32 z 35 střel nebezpečného Colorada, vyhlášen první hvězdou zápasu. Opora vedoucího týmu Západní konference ve svém 26. startu sezony uhájila už 16. výhru. Jihlavský rodák se radoval ve všech z posledních čtyř startů (8:5 nad San Jose, 3:2PP nad Philadelphií, 4:3 nad Chicagem a naposledy 5:3 nad Coloradem).

Druhý v hlasování zámořských novinářů o nejlepší hráče utkání byl kapitán Flames Mark Giordano. Ofenzivní obránce přidal na své konto tři asistence, včetně té u rozdílové akce z 50. minuty. To nastřeloval puk na bránu od modré čáry a odrazem od kolene clonícího Michala Frolíka (16:53, 1+0, +1, 3 střely) šlo Calgary do průběžného vedení 4:2. Pro českého forvarda to byl desátý zásah sezony, po kterém ještě v poslední minutě snížil Mikko Rantanen a krátce na to do prázdné klece uklidnil domácí Matthew Tkachuk.

Třetí hvězdou byl zvolen hostující zástupce nejúdernějšího útoku ligy Nathan MacKinnon (1+0). Elitní lajna Landeskog (0+2) - MacKinnon (1+0) - Rantanen (1+1) zařídila dva ze tří gólů Avalanche, kteří neuspěli přestože měli výraznou střeleckou převahu 35:16.

Zbylé dva středeční zápasy NHL se rozhodovaly až po prodloužení. Souboj konkurentů z Centrální divize mezi Chicagem a Nashvillem skončil výsledkem ve prospěch favorizovaných hostů 3:4 po prodloužení. Predators těžili zejména z produktivity švédských navrátilců z marodky Filipa Forsberga (2+0 včetně rozhodující trefy z nastavení, 7 střel) a Viktora Arvidssona (1+0 - 7 střel). Jediný český zástupce v utkání, centr třetí řady Blackhawks David Kämpf (13:42, -1, 1 střela) se neprosadil.

Bodování NHL

Do hluboké krize se propadá Anaheim. V domácím souboji proti týmu ze dna tabulky Východní konference z Ottawy neuspěl 1:2 po prodloužení a natáhl tak svou černou sérii na devět porážek za sebou. Ducks poslal do vedení v 9. minutě Jakob Silfverberg a hubené skóre 1:0 vydrželo až do 50. minuty, kdy srovnal Bobby Ryan. Rozhodující akci pak zařídil ve druhé minutě prodloužení hostující nováček Colin White. Domácí útočník Ondřej Kaše (16:36, +/-: 0, 4 střely) zkoušel štěstí ve čtyřech případech, proti čerstvé posile Senators Andersi Nilssonovi se ale prosadit nedokázal.

Výsledky:

Anaheim Ducks - Ottawa Senators 1:2P (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 08:52 Silfverberg (Montour, Cogliano) - 49:23 B. Ryan, 61:34 White (Mark Stone). Rozhodčí: Hanson, Rehman – Murchison, Knorr. Diváci: 17 174.

Anaheim Ducks Gibson (Ch. Johnson) – H. Lindholm, Montour, Fowler, Manson, Ja. Larsson, Dotchin – Rakell, Getzlaf, Sprong – N. Ritchie, Henrique, O. Kaše – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Rowney, Sherwood, Gibbons.

Ottawa Senators A. Nilsson (M. Högberg) – Harpur, DeMelo, Lajoie, Ceci, Borowiecki, Jaroš – B. Tkachuk, White, Mark Stone – Balcers, Tierney, Bødker – Dzingel, Pageau, B. Ryan – N. Paul, Z. Smith, Pääjärvi.

Calgary Flames - Colorado Avalanche 5:3 (2:2, 1:0, 2:1)

Branky: 05:34 Backlund (Neal, J. Gaudreau), 10:29 Jankowski (S. Bennett, Giordano), 32:57 E. Lindholm (Giordano, J. Gaudreau), 49:14 Frolík (Giordano, Brodie), 59:50 Tkachuk (Brodie, D. Ryan) - 16:32 MacKinnon (Landeskog, Rantanen), 19:41 E. Johnson (Calvert, Jost), 59:22 Rantanen (Landeskog). Rozhodčí: Kevin Pollock, Jon McIsaac. Čároví: Steve Miller, Scott Driscoll. Diváci: 18220.

Calgary Flames Rittich (M. Smith) – Giordano (C), Brodie, Hanifin, Hamonic, Prout, R. Andersson – J. Gaudreau, Monahan (A), E. Lindholm – Tkachuk (A), Backlund, Frolík – S. Bennett, Jankowski, Neal – Czarnik, D. Ryan, Hathaway. Hlavní trenér: Bill Peters.

Colorado Avalanche Varlamov (Grubauer) – Girard, E. Johnson (A), Barrie, Cole, Nemeth, Graves – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Jost, Kerfoot, Compher – Nieto, Söderberg, Calvert – Andrighetto, Dries, O'Connor. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Chicago Blackhawks - Nashville Predators 3:4P (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 17:51 DeBrincat (P. Kane, E. Gustafsson), 39:40 J. Toews (Krüger, Dahlström), 57:39 Anisimov (P. Kane, Keith) - 06:49 Sissons (Fiala, Ekholm), 17:59 Arvidsson (P. K. Subban, Johansen), 36:26 F. Forsberg (Josi, Johansen), 61:00 F. Forsberg (Ekholm, Järnkrok). Rozhodčí: MacDougall P., Rooney Ch. – Nansen D., Sericolo T. Diváci: 21.255.

Chicago Blackhawks Delia (C. Ward) – Keith (A), Jokiharju, E. Gustafsson, Davidson, Dahlström, C. Murphy – Saad, J. Toews (C), Kahun – Anisimov, D. Strome, P. Kane (A) – DeBrincat, Kämpf, Perlini – Caggiula, Krüger, Hayden.

Nashville Predators Rinne (Saros) – Josi (C), Ellis (A), Ekholm, P. K. Subban, Hamhuis, Irwin – F. Forsberg (A), Johansen, Arvidsson – Fiala, Sissons, C. Smith – Järnkrok, Bonino, Watson – Hartman, F. Gaudreau, Grimaldi.

6.Chicago82361234270:29284
7.Minnesota8237936211:23783