St. Louis dobylo led San Jose a vyrovnalo finálovou sérii

• 8
Nejproduktivnější hráč a zároveň nejlepší střelec dosavadního průběhu play off hokejové NHL Logan Couture se v pondělí na čele vzdálil svému spoluhráči Tomáši Hertlovi dalšími dvěma zásahy. Tentokrát to ale na výhru San Jose nestačilo, když se po skóre 2:4 radovali hostující hráči St. Louis. Stav finálové série Západní konference je tak smírný 1:1 na zápasy.

V zahajovacím zápase finále Západní konference San Jose přejelo St. Louis 6:3 a třemi body (2+1) se o to zasloužil kanadský útočník Logan Couture, jenž se tak osamostatnil od Tomáše Hertla na čele produktivity i tabulky střelců play off. V odvetě to byl opět Couture, kdo řádil v dresu Sharks. Jeho další dvě trefy ovšem k navýšení vedení v sérii nevedly.

Bodování play off NHL

Couture své 12. a 13. branky vyřazovacích bojů dosáhl v úvodu druhé třetiny. Průběžný stav srovnal na 2:2 dvěma vydařenými úniky z 25. a 27. minuty. V prvním případě se prosadil dokonce při hře v oslabení, vymazal tak předchozí akce Jadena Schwartze a Vince Dunna.

Stanley Cup 2019

Program a výsledky

Rozdílovou branku utkání pak přinesla 37. minuta a zasloužil se o ní sváteční střelec Roberto Bortuzzo. Tvrďák z obrany Blues si nabruslil do prostoru mezi kruhy, kde jej našel parťák Joel Edmundson a bekhendovým zakončením dostal třetí puk za záda Martina Jonese.

V závěrečné hrací části napálil další bek St. Louis Colton Parayko horní tyč. Branková konstrukce pomohla San Jose v zápase už podruhé, když ještě v první třetině do ní zamířil také Oskar Sundqvist. Právě švédský útočník hostů se nakonec přeci jen dočkal. Běžela 57. minuta, když vsítil pojistku na finálních 2:4. Jediný český zástupce v utkání, domácí centr Tomáš Hertl (20:12, +/-: 0), se ani napodruhé proti St. Louis bodově neprosadil.

„Není to můj styl hry, o to více si to budu pamatovat,“ komentoval svou trefu Bortuzzo, pro kterého to byla premiérová branka kariéry v play off NHL. Celkově se v předchozích 365 startech (335 v základní části a 30 v play off) ve slavné soutěži prosadil 14krát.

Finále Západní konference - 2. zápas:

San Jose Sharks - St. Louis Blues 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Branky: 24:57 Couture, 26:54 Couture (Meier) - 02:34 Schwartz (Tarasenko, Edmundson), 24:16 Dunn (R. O'Reilly, Perron), 36:34 Bortuzzo (Edmundson, Bozak), 56:52 Sundqvist (Steen, Pietrangelo). Rozhodčí: McCauley, Charron – Amell, Cherrey. Diváci: 17 562.

San Jose Sharks M. Jones (Dell) – Burns (A), Vlasic, E. Karlsson, Dillon, Braun, J. Ryan – Nyquist, Couture, Meier – Pavelski (C), Hertl, E. Kane – Labanc, J. Thornton (A), Sörensen – M. Karlsson, Goodrow, Donskoi.

St. Louis Blues Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Dunn – Tarasenko (A), B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly, Blais – Thomas, Bozak, Maroon – Steen (A), Sundqvist, Barbašev.