GÓL VRBATY BEZ VRBATY. Max Domi (v červeném) z Phoenixu se raduje z gólu Radima

GÓL VRBATY BEZ VRBATY. Max Domi (v červeném) z Phoenixu se raduje z gólu Radima Vrbaty, zatímco smutný Matt Tennyson ze San Jose vytahuje puk z branky za zády gólmana Alexe Stalocka. | foto: AP

Vrbata se střelecky prosadil za Phoenix, Neuvirth vychytal další výhru

• 0
V devíti pátečních přípravných zápasech hokejové NHL se z Čechů dokázal prosadit pouze útočník Radim Vrbata, jenž se úvodním gólem duelu podílel na výhře Phoenixu 2:1 nad San Jose. Vydařeným výkonem se prezentoval i gólman Michal Neuvirth. Opora Washingtonu předvedla 32 zákroků a přispěla tak k vítězství 6:3 nad Philadelphií.

Čtvrtou výhrou ze sedmi odehraných zápasů v pátek uzavřeli hokejisté Phoenixu svou herní přípravu před blížícím se ostrým startem sezony NHL. Na domácím ledě si i díky otevírací brance Radima Vrbaty poradili se San Jose výsledkem 2:1. Po vyrovnání hostujícího Brackena Kearnse trefil Coyotes výhru využitou přesilovkou ofenzivně laděný bek Oliver Ekman-Larsson.

V dresu Sharks opět chyběl rekonvalescent Martin Havlát, jenž zmešká úvod sezony. To mladík Tomáš Hertl dostal znova hodně prostoru s osmnácti minutami čistého hracího času. Do statistik se však bývalá opora pražské Slavie tentokrát nezapsala.

Za domácí Phoenix kromě střelce Vrbaty, jenž byl vyhlášen první hvězdou, nastoupili i Martin Hanzal se Zbyňkem Michálkem. Jeho parťák z obrany Rostislav Klesla po tvrdém zákroku Nolana z Los Angeles z úvodu přípravy zůstává stále mimo hru.

Ve středu předvedl brankář Washingtonu Michal Neuvirth při výhře 4:1 nad Nashvillem 33 zákroků a o čisté konto přišel až v poslední minutě řádné hrací doby. O dva dny později se postavil do branky Capitals znova a pro změnu s 32 zásahy opět podržel své spoluhráče.

Tým z hlavního města USA zvítězil před svými fanoušky nad Philadelphií vysoko 6:3 poté, co se dvakrát zapsali mezi střelce kapitán Alex Ovečkin (2+0) a Eric Fehr (2+1). Martin Erat ani obránce Tomáš Kundrátek do utkání za Washington nezasáhli, hostujícím Flyers pak kvůli naraženým zádům chyběl Jakub Voráček.

Capitals čeká v přípravě ještě jeden zápas proti obhájcům Stanley Cupu z Chicaga, Philadelphia naopak odehrála poslední utkání a ke spokojenosti má rozhodně daleko. Ze sedmi příprav uspěli svěřenci Petera Laviolettea pouze v jednom případě.

Hokejisté Caroliny si fotbalovým výsledkem 1:0 poradili na domácím ledě s Buffalem. O jediný gól se v prostředním dějství zasloužil při hře v oslabení Patrick Dwyer. Čisté konto uhájila jednička Hurricanes Cam Ward, stačilo mu na to 18 zákroků.

V sestavě vítězů nechyběli čeští forvardi Jiří Tlustý a Radek Dvořák. Prvně jmenovaný kanonýr odehrál sedmnáct minut čistého hracího času a třikrát vypálil na branku, v přesilovkách odehrál s elitní formací více než pět minut. O smlouvu bojující veterán Dvořák naopak prodal své zkušenosti při hře v oslabení. Pro Carolinu to byla poslední příprava (3 výhry z 6 zápasů), o další budoucnosti českého útočníka by se tak mělo rozhodnout v nejbližších dnech.

Ve stejné pozici jako Dvořák je i obránce Radek Martínek z New York Islanders. Ten ovšem do pátečního zápasu Ostrovanů s Nashvillem nezasáhl. New York i díky dvěma trefám nově zvoleného kapitána Johna Tavarese uspěl 6:4. V přípravě ale ještě odehraje dva duely s Ottawou, ve kterých by Martínek mohl dostat šanci.

Výsledky:

Carolina - Buffalo 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka:
23. Dwyer.

Washington - Philadelphia 6:3 (2:0, 1:3, 3:0)
2. a 42. Fehr, 16. a 45. Ovečkin, 32. Wilson, 60. Perreault - 35. Giroux, 36. Hartnell, 39. Simmonds. Brankář Michal Neuvirth (Washington) odchytal celý zápas, inkasoval z 35 střel tři branky a měl úspěšnost zákroků 91,4 procenta.

New York Islanders - Nashville 6:4 (3:1, 2:0, 1:3)
2. a 14. Tavares, 16. Višňovský, 25. McDonald, 33. Donovan, 50. Bailey - 8. a 58. C. Smith, 52. Moser, 59. Josi.

Detroit - Toronto 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
6. Andersson, 27. Glendening, 40. Zetterberg, 46. Alfredsson, 53. Franzén - 9. Kadri, 31. Lupul.

St. Louis - Minnesota 4:1 (0:1, 0:0, 4:0)
47. Oshie, 48. Berglund, 52. Backes, 55. Stewart - 11. Spurgeon.

Edmonton - Dallas 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
12. A. Smith, 33. Gazdic, 50. Fiddler, 53. Ritchie. Hráno v Oklahoma City.

Boston - Winnipeg 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
1. Söderberg, 6. Boychuk, 33. Caron, 49. Johnson, 58. Bergeron. Hráno v Saskatoonu.

Phoenix - San Jose 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)