Radko Gudas v dresu Floridy | foto: Profimedia.cz

Říkají mu Řezník. Gudase na Floridě chválí. Odmítl bitku, pomohl mu Jágr

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit
Angažmá na Floridě je zatím pro hokejistu Radka Gudase terno. Tým senzačně vítězí. Český obránce vede celou NHL v počtu čistých hitů. Klub využil jeho fotku a přezdívku Řezník na reklamní plakáty. Třicetiletý chlapík vypráví pro iDNES Premium také o bydlení ve městě, které před třemi lety vyděsila šílená střelba. Mluví o plotu, kterým neproleze aligátor ani žába. A taky vysvětluje, proč při první příležitosti vyrazí na očkování proti koronaviru.

Řach! Vousáč s číslem 7 na dresu naboural ramenem do hrudi soupeře vyššího skoro o deset centimetrů. Zatímco bek Radko Gudas z Floridy po čistém zákroku jen zavrávoral, centr Söderberg z Chicaga se svalil na záda s nohama legračně vykopnutýma ke stropu arény.

Scéna se odehrála před střídačkou domácích Panthers, kteří žasli. Kamera vzápětí zachytila tvář dalšího obránce Weegara, jemuž doslova spadla čelist. Trochu rozespalým týmem, který ve druhé třetině prohrával 0:1 na góly a 8:16 na střely, jako by projel elektrický výboj.

V následujících osmi minutách otočil na 3:1 a posléze si připsal další vítězství v náramně povedené sezoně NHL. „Guds nás pořádně rozpumpoval. Svou tvrdostí dokáže změnit vývoj utkání, určitě je fajn mít ho na naší straně,“ řekl pak při tiskovce útočník Anthony Duclair.

Nevypustím žádný zápas. A taky mě neplatí, abych se soupeřům vyhýbal.