Prospal se vytáhl proti bývalému týmu

M i a m i - Dvěma góly finského hokejisty Mika Eloranty zvítězil Boston na ledě Buffala a opět se přiblížil příčkám, které zajišťují účast v play off. Gólman Dominik Hašek už v třetím zápase v řadě dostal jen dvě branky, ovšem na výhru to nestačilo. "Měli jsme dobré šance a dokonce dvakrát jsme netrefili prázdnou branku. Težko se vyhrává, když neskórujete. A když navíc soupeř střílí šťastné góly," podotkl Hašek.

Do oblasti hazardování s šancemi na účast ve Stanley Cupu lze zařadit poslední výsledek newyorských Rangers, kteří v městském derby podlehli rivalovi z týmu Islanders na vlastním ledě 2:3. Do branky hostů se postavil Wade Flaherty, který na poslední chvíli nečekaně nahradil zraněného Johna Vanbiesbroucka, ale na výkonu Islanders se to vůbec neprojevilo.

Dva góly vítězů zaznamenal Brad Isbister a jen malou naději pro Rangers vykřesal při power play český útočník Radek Dvořák. Do konce už však v té chvíli zbývalo pouhých 32 vteřin a domácí se na víc nezmohli. Pro Islanders to bylo první vítězství na cizím kluzišti od 6. prosince 2000.

Po patnácti zápasech se na led NHL vrátil anaheimský útočník Paul Kariya a jeho tým po sedmnácti minutách překvapivě vedl v Detroitu 2:0. Ještě do konce třetiny však při oslabení srovnal Doug Brown a závěr zápasu zápasu patřil favoritovi, který nakonec zvítězil těsně 3:2. Anaheim si tak nevylepšil vzájemnou bilanci: dosud nad Detroitem pouze jednou vyhrál, třikrát remizoval a dvanáctkrát prohrál.

Zajímavý průběh měl i zápas v Coloradu. Domácí po první třetině jasně vedli zejména zásluhou Petera Forsberga nad Chicagem 3:0 a o výsledku utkání se zdálo být rozhodnuto. Ovšem ve druhé třetině vše zdramatizoval Steve Sullivan, který během 51 vteřin dokázal vstřelit nejlepšímu týmu NHL dva góly v oslabení. Při obou byl na ledě český útočník Milan Hejduk. Ve 48. minutě ale přidal čtvrtý gól Joe Sakic a výsledek početil po pouhých 15 vteřinách Stephane Yelle. Colorado nakonec vyhrálo 5:2.

Také Florida vedla na domácím ledě ve 25. minutě 3:0 nad Ottawou, ale zápas nedotáhla do vítězného konce. V 52. minutě už to totiž bylo 3:4, když dvoustý gól v NHL zaznamenal Alexej Jašin. Florida při přesilovce ještě srovnala, ovšem prodloužení patřilo hostům. V 63. minutě přidal slovenský útočník Marian Hossa svůj druhý gól v zápase a zajistil Ottawě oba body. V celku domácích se brankou a přihrávkou prosadil Václav Prospal, ještě před týdnem hráč Senators.

Buffalo - Boston 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky:
21. Hamel (Woolley, Šatan) - 4. Eloranta (Guerin), 47. Eloranta (Knuble). Střely na branku: 30:20. Diváci: 18 690.

NY Rangers - NY Islanders 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
14. Toms (Pilon, Leetch), 60. Dvořák (Nedvěd, Fleury) - 5. Czerkawski (Isbister, Pyatt), 48. Isbister (Blake, Galley), 58. Isbister (Czerkawski, Hamrlík). Střely na branku: 34:32. Diváci: 18 200.

Detroit - Anaheim 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)
19. Brown, 45. Yzerman (Verbeek, Shanahan), 54. Fjodorov (Yzerman, Shanahan) - 16. Hrkac (Selanne, Marshall), 17. Trepanier (Selanne, Hrkac). Střely na branku: 37:19. Diváci: 19 995.

Florida - Ottawa 4:5 p.p. (1:0, 2:2, 1:2 - 0:1)
14. Bure (Kozlovm Boyle), 21. Kozlov (Švehla, Bure), 25. Prospal (Golubovskij), 53. Boyle (Bure, Prospal) - 30. Hossa (Redden, Jašin), 35. Bonk (Hossa, Havlát), 47. Phillips (McEachern, Alfredsson), 52. Jašin (McEachern, Dackell), 63. Hossa. Střely na branku: 22:33. Diváci: 12 958.

Dallas - San Jose 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky
: 54. Wright (Van Allen, Zubov) - 31. Suter (Koroljuk, Montgomery), 50. Sturm (Sundstrom, Matteau). Střely na branku: 29:18. Diváci: 17 001.

Colorado - Chicago 5:1 (3:0, 0:2, 2:0)
4. Forsberg (Bourque, Podein), 7. Forsberg, 10. Messier (Forsberg, Podein), 48. Sakic, 48. Yelle (Messier, De Vries) - 37. Sullivan, 38. Sullivan (Daze). Střely na branku: 24:25. Diváci: 18 007.

Edmonton - Phoenix 1:1 (0:0, 0:1, 1:0)
42. Grier (Smith) - 24. Wilson (Numminen). Střely na branku: 27:21. Diváci: 16 669.

Za jménem klubu je uveden počet bodů v kanadském hodnocení, góly + přihrávky, střely na branku a plus/minus body za účast na ledě při vstřelených a obdržených brankách