Wheeler z Bostonu tlačí puk za libereckého brankáře Pince.

Wheeler z Bostonu tlačí puk za libereckého brankáře Pince. | foto: MF DNES

Po sympatickém úvodu Liberec odpadl. A Boston mu nastřílel sedm branek

• 89
Přestože po úvodních dvou třetinách hokejisté Liberce prohrávali s Bostonem 1:3, svým bojovným výkonem diváky ve vyprodané Tipsport areně rozhodně nezklamali. V závěrečném dějství však Bílí tygři odpadli a sledovali exhibici zámořského mužstva. Na výsledku 7:1 pro Bruins se pěti body (2+3) podílel zejména aktivní Patrice Bergeron. Ve druhém zápase Columbus uspěl na ledě švédského Malmö 4:1.

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži

Hned po úvodním buly elitní útok Bostonu vedený Davidem Krejčím zamknul na dlouhých 40 vteřin domácí v obranném pásmu. Po následném vyloučení obránce Bruins Andrew Ference se ovšem hra vyrovnala a Liberec si vytvořil první střelecké šance proti brankáři Timu Thomasovi.

Boston dostal také možnost přesilové hry a to hned dvakrát. Fauly Jana Výtiska a Tomáše Vaka však zůstaly nepotrestány. Při hře v plném počtu hráčů Liberec pokračoval v sympatickém výkonu. Brankář Thomas se musel nejednou předvést.

Brankáø Bostonu Thomas zasahuje.

Brankář Bostonu Thomas zasahuje.

Bezbrankové skóre ukončil až v 19. minutě po rychlé útočné akci z mezikruží pálící Nathan Horton. Asistenci si připsal Zdeno Chára a český centr David Krejčí.

Obrázek z první třetiny se zopakoval hned na startu prostředního dějství. Liberec si vypracoval slušné šance, z rychlého brejku však inkasoval podruhé. Brankáře Pince rychlou kličkou doslova vykoupal Kanaďan Patrice Bergeron - 0:2.

Bílí Tygři se ovšem za svou snahu nakonec dočkali. Běžela 29. minuta, když se z brejku prosadil Andrej Podkonický. Přemísťujícího se brankáře Thomase překonal střelou bez přípravy po perfektním pasu Petra Nedvěda.

Radost z libereckého gólu v podání Nedvìda a Podkonického.

Šance domácích na vyrovnání nicméně v 31. minutě odvál křídelní forvard Jordan Caron. Pince překonal dokonce při hře v oslabení prudkou ranou švihem z pravého kruhu. Podruhé do kabin se tak odcházelo za stavu 1:3.

Na startu třetí třetiny nahradil v brance Liberce jedničku Marka Pince mladík Tomáš Vošvrda. Neuběhly ani dvě minuty a Vošvrda lovil puk ze sítě, když se po totožné kličce podruhé v utkání prosadil Patrice Bergeron.

Boston čtvrtý gól povzbudil a naplno převzal otěže zápasu, což potvrdila přesilovková bomba od modré čáry z hole Tylera Seguina a záhy na to i trefa Gregory Campbella. Gól Blakea Wheelera z 50. minuty na 7:1 pro Bruins už připomínal exhibici. Svým pátým bodem utkání aktivní Patrice Bergeron předložil puk Wheelerovi před odkrytou část branky přemísťujícího se Vošvrdy.

Za rozhodnutého stavu již Bruins v klidu kontrolovali hru a završili přípravu před startem nové sezony NHL jednoznačnou výhrou 7:1.

Výsledky:

HC Bílí Tygři Liberec - Boston Bruins 1:7 (0:1, 1:2, 0:4)
29. Podkonický - 19. Horton (Krejčí), 23. a 42. Bergeron, 31. Caron, 47. Seguin, 48. Campbell, 50. Wheeler. Střely na branku: 25:26. Sestavy:

Liberec: Pinc - Hunkes, Výtisk, Čakajík, Derner, Rýgl, Trončinský, Moravec, Holub - Podkonický, Nedvěd, Dušek - M. Hořava, Vak, Kudrna - Klimenta, Plodek, Víšek - Bárta, Urban, Špacek. .

Boston: Thomas - Chára, Seidenberg, Boychuk, Ference, Hunwick, Stuart, McQuaid - Lucic, Krejčí, Horton - Recchi, Bergeron, Wheeler - Ryder, Campbell, Thornton - Paile, Seguin, Marchand.

Malmö Redhawks - Columbus 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)
43. Alvarez - 14. a 21. Vermette, 29. Voráček, 35. Commodore.