Ondřej Kaše (28) z Bostonu se raduje z gólu svého týmu proti Philadelphii,...

Ondřej Kaše (28) z Bostonu se raduje z gólu svého týmu proti Philadelphii, gólman Carter Hart je překonaný. | foto: Eric Hartline-USA TODAY SportsReuters

Pastrňák a Krejčí přihráli na vítězný gól Bostonu. Palát skóroval

• 13
Ondřej Palát vstřelil v NHL jediný gól Tampy, která podlehla v Torontu 1:2. David Pastrňák a David Krejčí připravili vítěznou trefu hokejového Bostonu u výhry 2:0 v Philadelphii. Petr Mrázek nastoupil k prvnímu utkání po otřesu mozku a 23 zákroky dovedl Carolinu k vítězství 5:2 na ledě Detroitu. Za poražené jednou asistoval Filip Hronek. Pavel Zacha přihrávkou neodvrátil prohru New Jersey 2:5 s Pittsburghem.

Toronto vedlo od 13. minuty trefou Williama Nylandera. Ještě v úvodní třetině trefil Palát tyč, ale ve 36. minutě přece jen vyrovnal po rychlém protiútoku z dorážky. Český útočník má na kontě 17 branek. Víc jich dal pouze v sezoně 2013/14, kdy skóroval třiadvacetkrát.

Zápas rozhodl na začátku poslední části Auston Matthews a 47. gólem sezony se přiblížil v tabulce střelců NHL na rozdíl jedné branky vedoucí dvojici David Pastrňák, Alexandr Ovečkin.

Sestřih ze zápasu Toronto - Tampa Bay:

Ve Philadelphii, která do utkání vstupovala se sérií devíti vítězství, se čekalo na gól až do 39. minuty a padl po české akci. Krejčí poslal puk v přesilové hře křížným pasem doleva Pastrňákovi, který posunul kotouč na modrou čáru a Matt Grzelcyk střelou bez přípravy otevřel skóre. Patrice Bergeron přidal v 55. minutě druhý gól.

Tuukka Rask v den svých 33. narozenin kryl 36 střel a připsal si padesátou nulu v NHL.

Vítězné brance předcházel úžasný obranný zákrok. Útočník Bostonu Chris Coyle se rychle vracel do vlastního pásma a skočil do přihrávky Scotta Laughtona v přečíslení dva na nikoho. Do minuty udeřilo na druhé straně.

„Viděl jsem, jak se Hayes napřahuje a připravuje na přihrávku. Nic jiného nezbývalo. Měl jsem štěstí,“ uvedl Coyle. „Řekl bych, že to asi změnilo zápas. Nevíme, zda by z té akce skórovali, ale naši lavičku to rozhodně nakoplo,“ řekl trenér Bostonu Bruce Cassidy. Bruins jsou prvním týmem v sezoně, který má už sto bodů.

Philadelphia mohla v případě výhry vystřídat v čele Metropolitní divize Washington. „Dvě třetiny jsme měli navrch, ale nemohli jsme překonat Raska. Vypadalo to, že po prvním gólu ožili. Dodal jim sebevědomí a od té chvíle už byli lepší,“ uvedl trenér Flyers Alain Vigneault. Pastrňák bodoval pošesté za sebou (3+4), na druhé straně Jakub Voráček vyšel naprázdno po pěti zápasech (0+10).

Sestřih ze zápasu Philadelphia - Boston:

Mrázek nehrál od 22. února, kdy odstoupil z utkání po kolizi s útočníkem Toronta Kylem Cliffordem. Český gólman pustil dva góly, kterými Detroit dvakrát vyrovnal skóre. V prvním případě i s přispěním Hronka. Závěrečná třetina ale vyzněla pro Carolinu, která i díky dvěma trefám Sebastiana Aha odskočila z 2:2 na konečných 5:2.

Mrázek si většinu zásahů připsal v úvodní třetině, ve které ho domácí zasypali třinácti střelami. „Chytal úžasně, zejména v úvodu zápasu vytáhl skvělé zákroky,“ řekl Aho na adresu českého gólmana. „Podal solidní výkon. Od začátku do konce byl v zápase a podržel nás v klíčových situacích. To jsme potřebovali,“ doplnil trenér Caroliny Rod Brind’Amour.

Carolina se výhrou udržela ve Východní konferenci v postupové osmičce do play off. V tabulce je šestá, ale jedenáctá Florida na ni ztrácí jen tři body. Na desátém místě jsou New York Rangers, kteří v úterý zvítězili v Dallasu 4:2 i bez Filipa Chytila. Český útočník odstoupil z utkání kvůli potížím v dolní části těla. Podle trenéra Davea Quinna by měl Chytil týmu chybět několik dní.

Po Zachově přihrávce vyrovnal v první třetině Nikita Gusev střelou z pravého kruhu na 1:1. V dalším průběhu utkání ale úřadoval Jevgenij Malkin, který nejdříve přihrál na druhý gól Pittsburghu a poté svými trefami zvyšoval ve třetí třetině na 3:1 a 4:2.

Nicolas Deslauriers vytvořil klubový rekord Anaheimu ve statistice, kde by to vůbec nečekal. Bitkař a hráč, který tvrdí muziku, nasázel nejrychlejší hattrick v historii týmu - třemi góly za 11 minut a 49 sekund zvýšil v utkání s Ottawou z 1:0 na 4:0 a byl hlavním strůjcem výhry 5:2.

„Je to divné. Jsem rád, když dám gól. Myslím, že jsem nedal hattrick ani v mládežnických kategoriích. Je to něco mimořádného. Vděčím za to hodně i spoluhráčům v lajně,“ uvedl Deslauriers, který měl před utkáním na kontě čtyři góly v 57 utkáních této sezony. V klubové historii překonal rekord finského kanonýra Teemu Selänneho (12 minut a 58 sekund).

Vancouver Canucks - New York Islanders 5:4N (2:2, 2:1, 0:1 - 0:0)pen. 1:0

Branky: 01:57 Gaudette (Edler, Stecher), 02:41 Toffoli (E. Pettersson, Q. Hughes), 22:14 MacEwen (Edler), 37:51 Horvat (Toffoli, J. T. Miller), J. T. Miller - 01:36 Ladd (Jo. Bailey, Leddy), 19:03 Eberle (Barzal, Lee), 37:00 B. Nelson (Brassard, Dobson), 44:32 B. Nelson (Beauvillier, Brassard). Rozhodčí: Dwyer, O’Rourke – Gibbons, Alphonso. Diváci: 18 871.

Vancouver Canucks Demko (Domingue) – Q. Hughes, Ch. Tanev (A), Edler (A), Stecher, Fantenberg, T. Myers – Pearson, Horvat (C), Boeser – J. T. Miller, E. Pettersson, Toffoli – Roussel, Gaudette, MacEwen – Motte, B. Sutter, Virtanen.

New York Islanders Varlamov (Greiss) – Leddy, Pulock, D. Toews, Mayfield, A. Greene, Dobson – Lee (C), Barzal, Eberle – Ladd, B. Nelson, Jo. Bailey (A) – Beauvillier, Pageau, Komarov – M. Martin, Brassard, Clutterbuck (A).

Anaheim Ducks - Ottawa Senators 5:2 (4:0, 1:1, 0:1)

Branky: 02:02 Silfverberg (Rakell, Djoos), 02:45 Deslauriers (Rowney, Backes), 11:17 Deslauriers (Rowney, Del Zotto), 11:49 Deslauriers (Backes), 29:52 Rakell (Jones, Henrique) - 26:06 B. Tkachuk (White, Co. Brown), 53:46 White (B. Tkachuk, Chabot). Rozhodčí: Markovic, Rooney – MacPherson, Tobias.

Anaheim Ducks R. Miller (Stolarz) – Irwin, Manson (A), Del Zotto, Ja. Larsson, Hakanpää, Djoos – Heinen, Getzlaf (C), Milano – Silfverberg (A), Henrique, Rakell – Sherwood, Steel, Jones – Rowney, Backes, Deslauriers.

Ottawa Senators M. Högberg (C. Anderson) – Hainsey (A), Chabot (A), N. Zajcev, Reilly, Wolanin, Englund – B. Ryan, White, B. Tkachuk (A) – Co. Brown, Tierney, Balcers – Hawryluk, N. Paul, Duclair – Sabourin, Peca, Boedker.

Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

Branky: 13:28 Bertuzzi (Mantha, Hronek), 35:26 Ehn (Bowey, Helm) - 08:58 Geekie (Foegele, Gardiner), 29:30 Niederreiter (Gardiner, Trocheck), 41:38 Williams (Svečnikov, Aho), 44:23 Aho (T. Teräväinen), 57:58 Aho (Gardiner, T. Teräväinen). Rozhodčí: Hebert, Lee – Toomey, Berg. Diváci: 17 511.

Detroit Red Wings J. Bernier (Howard) – Hronek, Daley, Biega, Nemeth, G. Lindström, Ericsson, Bowey – Mantha, D. Larkin (A), Bertuzzi – Gagner, Filppula, Helm – Glendening (A), Fabbri, Timashov – Ehn, Nielsen (A).

Carolina Hurricanes Mrázek (A. Forsberg) – Slavin (A), Edmundson, Skjei, H. Fleury, T. van Riemsdyk, Gardiner – T. Teräväinen, Aho, Svečnikov – Nečas, Trocheck, Niederreiter – Williams, J. Staal (C), B. McGinn – Martinook (A), Geekie, Foegele.

Dallas Stars - New York Rangers 2:4 (0:2, 0:2, 2:0)

Branky: 41:23 Hintz (Heiskanen, Perry), 51:52 Cogliano (Heiskanen, Pavelski) - 00:19 Fox (Panarin), 10:12 Zibanejad (Lemieux, Bučněvič), 27:03 Kakko (B. Howden, Fast), 37:18 Kakko (Zibanejad, Fox). Rozhodčí: Meier, Pochmara – Gawryletz, Suchánek. Diváci: 18 195.

Dallas Stars Bishop (Chudobin) – J. Klingberg, Lindell (A), Johns, Heiskanen, Sekera, Oleksiak – Perry, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Pavelski, Hintz, Gurjanov – Comeau, Faksa, Dickinson – Janmark, Dowling, Cogliano.

New York Rangers Šesťorkin (H. Lundqvist) – Fox, R. Lindgren, Trouba, Br. Smith, DeAngelo, M. Staal (A) – Bučněvič, Zibanejad (A), Di Giuseppe – Fast (A), R. Strome, Panarin – J. Gauthier, Chytil, B. Howden – Kakko, McKegg, Lemieux.

Philadelphia Flyers - Boston Bruins 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky: 38:39 Grzelcyk (Pastrňák, Krejčí), 54:40 Bergeron (Marchand, Chára). Rozhodčí: Brenk, Pollock – Racicot, Cherrey. Diváci: 19 689.

Philadelphia Flyers Hart (Elliott) – Provorov, Niskanen, Sanheim, Hägg, Gostisbehere, Braun – Giroux (C), Couturier (A), Voráček (A) – Farabee, K. Hayes, Konecny – Laughton, D. Grant, Pitlick – M. Raffl, N. Thompson, Aube-Kubel.

Boston Bruins T. Rask (Halák) – Chára (C), McAvoy, J. Moore, Clifton, Grzelcyk, Lauzon – Marchand (A), Bergeron (A), Pastrňák – N. Ritchie, Krejčí, O. Kaše – Kuraly, Coyle, DeBrusk – Nordström, P. Lindholm, Wagner.

Montreal Canadiens - Nashville Predators 2:4 (0:0, 0:4, 2:0)

Branky: 42:45 Lehkonen (Ouellet, Suzuki), 48:40 Vejdemo (Weise, Evans) - 20:51 Johansen (F. Forsberg, Arvidsson), 23:01 Järnkrok (Turris), 28:18 F. Forsberg (Josi, C. Smith), 36:00 F. Forsberg (Josi, Ellis). Rozhodčí: Lambert, Furlatt – Barton, Cormier. Diváci: 21 021.

Montreal Canadiens Price (Ch. Lindgren) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Kulak, Folin, Ouellet – Armia, Danault, Byron (A) – Gallagher (A), Domi, Hudon – Weal, Suzuki, Lehkonen – Weise, Evans, Vejdemo.

Nashville Predators Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), Holzer, Tinordi – Järnkrok, Johansen, Sissons – Mikael Granlund, Duchene, F. Forsberg – C. Smith, Bonino, Grimaldi – Arvidsson, Turris, Trenin.

Toronto Maple Leafs - Tampa Bay Lightning 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky: 12:42 W. Nylander (Tavares, Marner), 43:38 Matthews (Marner, Tavares) - 35:23 Palát (Kučerov). Rozhodčí: Kozari, L’Ecuyer – Driscoll, Amell. Diváci: 19 124.

Toronto Maple Leafs Andersen (J. Campbell) – Ceci, Rielly, Holl, Dermott, Barrie, Sandin – W. Nylander (A), Matthews, Hyman (A) – Marner (C), Tavares, Kapanen – Malgin, Kerfoot, Engvall – Spezza, F. Gauthier, Clifford.

Tampa Bay Lightning Vasilevskij (McElhinney) – Černák, McDonagh (A), Shattenkirk, Sergačjov, Bogosian, Coburn – Kučerov, Cirelli, Killorn (A) – Coleman, B. Point, Palát – Gourde, T. Johnson, Verhaeghe – Goodrow, Paquette, Maroon.

New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)

Branky: 12:46 N. Gusev (Zacha, P. K. Subban), 50:24 Wood (Hischier) - 08:29 Rodrigues (McCann), 24:15 J. Schultz (Malkin, Rust), 47:11 Malkin (Letang), 53:18 Malkin, 58:45 Letang. Rozhodčí: Brandon Blandina, Francis Charron. Čároví: Ryan Daisy, Tony Sericolo. Diváci: 13473.

New Jersey Devils Blackwood (Schneider) – P. K. Subban, Müller, Severson, Mermis, Tennyson, C. Carrick – Palmieri (A), Hischier (A), Wood – J. Anderson, Zajac (A), J. Hughes – N. Gusev, Zacha, Bratt – Hayden, Rooney, Kuokkanen. Hlavní trenér: Alain Nasreddine.

Pittsburgh Penguins M. Murray (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, Marino, M. Pettersson, J. Schultz, J. Johnson – Sheary, Crosby (C), Zucker – Rust, Malkin (A), Marleau – Hörnqvist, McCann, Rodrigues – Lafferty, Blueger, B. Tanev. Hlavní trenér: Mike Sullivan.