Náhradní soutěž za NHL je plná gólů

Barrie (Kanada) - Tolik gólů v jednom zápase v NHL určitě neuvidíte. To by mohlo být heslo jedné z náhradních zámořských soutěží Original Stars Hockey League. Torontský brankář Dan Cloutier lovil puk se své sítě třináctkrát, přesto jeho tým nakonec zvítězil o tři góly.

Promotéři OSHL slíbili divákům show, což dodrželi. K atraktivitě vedle zvučných jmen typu Dominika Haška, Davea Andreychuka, Scotta Gomeze či Zdena Cháry přispívají i upravená pravidla.

Hraje se čtyři na čtyři, místo vyloučení přijde na řadu trestné střílení, každá třetina má sedmnáct minut a týmy mohou střídat pouze během hry.

Výsledek úvodního utkání, v němž Toronto porazilo Detroit 16:13, nebyl moc důležitý. Fanoušci v ontarijském městečku Barrie viděli exhibiční představení v tréninkovém tempu s minimem fyzických střetů. "Celý zápas jsme se smáli, byla to zábava," řekl po utkání Jamie Rivers, jenž má na svém kontě 390 zápasů v NHL.

Premiérový gól OSHL vstřelil Jamal Mayers, který patří týmu St. Louis. Organizátoři soutěže chtějí, aby jeho dres, hokejka a puk putovaly do torontské Síně slávy. Zpravodaj agentury Canadian Press přitom doufá, že  kvůli tomu nebude potřeba vyhodit třeba propriety legendárního kanonýra Maurice Richarda.

Další utkání OSHL je na programu příští víkend, soutěž by měla skončit v prosinci. Jeden z šesti týmů, které jsou pojmenovány podle 'Základní šestky' (Detroit, Toronto, Montreal, Boston, Chicago a New York), se pak bude moci radovat ze zisku Assante Cupu.