Milan Michálek (vpravo) a Jonathan Cheechoo

Milan Michálek (vpravo) slaví svůj gól společně se spoluhráčem ze San Jose Jonathanem Cheechooem. | foto: Reuters

Michálek slaví další gól a snížení v sérii

• 3
San Jose - Hokejisté San Jose dokázali odvrátit již druhý mečbol Dallasu a v semifinále Západní konference zmírnili nepříznivý vývoj již na 2:3 na zápasy. O vítězství Žraloků rozhodla trefa útočníka Joea Pavelskiho už ze druhé minuty prodloužení. V řádné hrací době se pak počtvrté v sérii gólově prosadil Milan Michálek.

Druhý nejlepší celek základní hrací části, San Jose Sharks, se po nevydařeném vstupu do semifinále Západní konference pomalu dostává do optimální formy a oživil tak naději, že se nakonec dočká série proti lídrům NHL z Detroitu.

V úvodních třech konfrontacích ale uspěl Dallas se skvělým gólmanem Marty Turcem. Papírový favorit se trápil zejména v ofenzivně, když nastřílel celkově pouze pět branek. V duelech číslo čtyři a pět se však karta otočila a Žraloci vybojovali dvě vítězství, díky čemuž se přiblížili zápisu do historie NHL.

Nepříznivý stav série 0:3 totiž dosud dokázala zvrátit jen dvě mužstva, Toronto Maple Leafs (1942) a New York Islanders (1975). Mnoho ovšem nechybělo a hostující hokejisté Stars se v hale HP Pavilion radovali z postupu. V prostřední dvacetiminutovce je totiž poslaly do dvoubrankového vedení zásahy Jere Lehtinena a kapitána Brendena Morrowa.

"Řekli jsme si, že na ně v třetí třetině vlítnem a vydáme ze sebe vše," popisoval bojovnou náladu San Jose před třetí třetinou veterán Jeremy Roenick. Osmatřicetiletý Američan mohl nejprve ze střídačky sledovat snížení spoluhráče Milana Michálka, přičemž v 52. minutě sám asistoval u vyrovnávající trefy beka Briana Campbella.

V následném prodloužení pak završil stíhací jízdu San Jose útočník Joe Pavelski. Své páté branky v play-off dosáhl již po 65 vteřinách hry v nastaveném čase. "Myslím, že v hlavách soupeřů se množí malé pochyby. Takovéto snížení nebývá příliš obvyklé," komentoval průběh utkání trenér vítězů Ron Wilson, jehož svěřenci se pokusí srovnat stav série v neděli na ledě Dallasu.

2. kolo play-off:

San Jose - Dallas 3:2 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
47. M. Michálek, 52. Campbell, 62. Pavelski - 27. Lehtinen, 40. Morrow. Střely na branku: 22:26. Diváci: 17.496. Stav série: 2:3.