Hokejisté Ottawy se radují z gólu v přípravném utkání na ledě Winnipegu.

Hokejisté Ottawy se radují z gólu v přípravném utkání na ledě Winnipegu. | foto: AP

Milan Michálek s Vrbatou byli u dvou gólů, Klesla se v přípravě zranil

• 0
I druhý hrací den přípravného období před startem nové sezony hokejové NHL se Češi dokázali prosadit. Útočník Milan Michálek byl s bilancí jednoho gólu a asistence klíčovou postavou výhry Ottawy 3:1 nad Winnipegem. Radim Vrbata pro změnu přihrál na dvě branky Phoenixu, který si v domácím duelu poradil s Los Angeles 4:2. Smůla potkala Rostislava Kleslu, jenž po bodyčeku soupeře opustil led na nosítkách.

Den po prohře s Washingtonem po samostatných nájezdech nastoupili hokejisté Winnipegu k dalšímu zápasu, když na domácím ledě přivítali Ottawu.
V brance Jets se opět nepředstavila česká jednička Ondřej Pavelec, kterého tentokrát zastoupil Michael Hutchinson. Z 32 ran Senators zneškodnil 29 puků.

Příprava na NHL

Hosté se prosadili v každé hrací části. Skóre otevřel v 8. minutě Buddy Robinson. V prostřední dvacetiminutovce za asistence Milana Michálka slavil gól novic v útoku Bobby Ryan a na startu třetí třetiny využil přesilovku pro změnu zmiňovaný český reprezentant. Asistenci si připsal i nově jmenovaný kapitán Ottawy, Jason Spezza.

Vrbata s Hanzalem sbírali asistence, Klesla nedohrál kvůli zranění

Stejně jako Edmonton s Calgary první hrací den přípravy, využili širších kádrů ke dvěma duelům rovněž celky Phoenixu a Los Angeles.

V utkání hraném na ledě Jobing.com Arény si domácí Coyotes poradili s Kings po výsledku 4:2 i díky produktivitě českého útočného dua Radim Vrbata (0+2) - Martin Hanzal (0+1). Vrbata asistoval u branek Mikkela Boedkera a kapitána Shane Doana z prostřední třetiny, Hanzal se prosadil v závěrečném dějství u pojistky z hole beka Keitha Yandlea.

Kaňkou z pohledu Phoenixu tak bylo pouze zranění zadáka Rostislava Klesly, jenž v průběhu první třetiny inkasoval tvrdý bodyček od hostujícího Jordana Nolana. Ledovou plochu opouštěl v nehokejové pozici na nosítkách, závažnost zranění zatím lékaři nebyla potvrzena.

Do role mstitele se následně pustil urostlý Hanzal. Po návratu Nolana z trestné lavice se navíc strhla další šarvátka, po které zamířili do kabin kromě hříšníka v dresu LA i domácí Paul Bissonnette a Derek Morris.

Hráči Phoenixu uspěli rovněž i v souběžně hraném klání v Los Angeles, když zejména díky aktivitě útočníka Brandona Yipa (2+1) vybojovali jasnou výhru 5:1.