Lindros porážku Philadelphie neodvrátil

E a s t R u t h e r f o r d - Na ukazateli skóre svítily dvě velké nuly, osm minut zbývalo do konce normální hrací doby zápasu mezi hokejisty New Jersey a Philadelphií. V tu chvíli vypálil z pravého křídla Robert Holík, střela se odrazila od jednoho z bránících hráčů ke Claudu Lemieuxovi, a ten z bekhendu nezaváhal. New Jersey přehrálo Philadelphii 2:1 a vyrovnalo tak stav série finále Východní konference na 3:3. "Letcům" nepomohl k výhře ani uzdravený Eric Lindros.Zde najdete kanadské bodování

Žádná vedlejší alternativa pro New Jersey neexistovala, v domácím prostředí museli za stavu 2:3 na zápasy "Ďáblové" vyhrát. Tomuto faktu podřídili vše. Na gólmana Bouchera vyslali dvakrát tolik střel, než soupeř, což se Philadelphii často nestává. Přesto celé dvě třetiny zůstala branka hostí nedobyta. Boucher se činil a dokazoval, proč je považován za jeden z objevů letošní sezony. Jeho protějšek Brodeur se naopak moc nezahřál. Šest střel, jež zamířily na jeho branku za prvních 40 minut opravdu není mnoho.

Ve třetí části tlak domácího týmu gradoval. V těžké situaci, kdy tým potřeboval za každou cenu vstřelit gól, se ukázalo, jakou osobností je pro tým Claude Lemieux. Zkušený harcovník, jehož získalo New Jersey v listopadu z Colorada, osvědčil svůj přehled a v čase 41:26 poprvé rozjásal zaplněnou arénu. Náskok jediné branky ovšem proti takovému mužstvu, jakým je Philadelphia, nic neznamená. To si asi uvědomil i Alexander Mogylný, když po spolupráci s krajanem Brylinem čtyři minuty před koncem podruhé překonával soupeřova gólmana.

Philadelphia teprve po Lemieuxově brance zvedla své úsilí a opustila pasivní taktiku. Brodeur, ač nedostal moc příležitostí k rozchytání, ovšem závěrečnému tlaku dokázal odolávat. Až 30 vteřin před koncem mu čisté konto zkazil uzdravený Eric Lindros. Na víc už se však hosté nezmohli, což znamená, že stav série je vyrovaný 3:3 a rozhodnutí tedy musí padnout až v sedmém utkání ve Philadelphii.

"Už od pátého zápasu je pro nás každé utkání potencionálně poslední. Musíme hrát dál tak, jako jsme hráli dosud. Pro Flyers to však bude nová situace. Uvidíme, jak se s ní vyrovnají," hledal výhodu v psychické odolnosti svého týmu trenér New Jersey Robinson.
"Hrajeme doma, celá hala nás bude hnát dopředu. Určitě nám to hodně pomůže. Bude to velký zápas!" tvrdil jeho protějšek Craig Ramsay, kouč Philadelphie.

New Jersey - Philadelphia 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky: 12. Lemieux (Holík), 17. Mogilny (Brylin) - 20. Lindros (Primeau, Recchi)

Sýkora         0   0   0   2

Brankář New Jersey Brodeur právě zabránil ve skórování philadelphskému Tocchetovi, jehož marně stíhal Robert Holík

Semifinále MS 2024 v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna.