Kubina hvězdu soupeře neuhlídal

• 5
St.Petersburg - Měl za úkol střežit největší hvězdu Calgary, kapitána Jarome Iginlu. Obránci Pavlu Kubinovi se však úkol splnit nepodařilo. Iginla byl na ledě u prvních dvou branek svého týmu. Druhá, kterou vstřelil v oslabení, zápas rozhodla. V obou případech byl český obránce na ledě.

V první třetině Iginla pouze přihlížel jak se střela obránce Ference otřela o brusli Martina Gelinase.

Ve druhé však z brejku vstřelil klíčový gól v oslabení. Calgary nakonec zvítězilo na úvod finálové série 4:1.

I když Kubina nebyl přímým viníkem ani jedné z branek, zdálo se, že nechal kapitánovi Flames na ledě až příliš mnoho volného prostoru.

V první třetině Tampy Bay neudržela útočnou třetinu a puk vyletěl do středního pásma. Vracel se pro něj Darryl Sydor, Kubinův defensivní partner, aby založil novou akci. Bleskově ho však dojel Iginla, přitáhnul si ho háčkem k tělu a úspěšně vystartoval po puku. Jen s obtížemi se podařilo Sydorovi a brankáři Chabibulinovi situaci řešit. Kubina se nestačil do akce zapojit.

V 19. minutě vyvážel autor 11 branek v play-off puk z rohu a chystal se rozehrát. Kubina ho zezadu objal kolem pasu a vší silou ho povalil na zem. Rozhodčí poslal českého obránce na dvě minuty ven.

Ve třetí části Kubina vyvážel z vlastní třetiny puk a těsně před středním pásmem rozehrál dopředu. Hra se rychle posunula k brance Calgary. Iginla, který forčekoval ze středního pásma, se ale neotočil ve směru hry a dokončil zamýšlený bodyček na Kubinu.

Měl se souboji vyhnout a rychle se vrátit?  Možná ano, kdyby se Tampě podařilo šikovně se v situaci zorientovat, mohla z toho být slibná akce. Možná ale chtěl Iginla ukázat, že se svého obrovitého strážce nebojí a že s ním nebude v dalších zápasech snadné pořízení.

Obránce Tampy Bay Pavel Kubina (v černém) bojuje před svojí brankou s hráči Calgary.