Jágr strhl tým gólem k výhře

Praha - Jaromír Jágr se konečně prosadil v přípravě na nový ročník hokejové NHL. Český útočník zavelel k obratu v zápase proti Pittsburghu, když ve třetí třetině srovnal na 1:1 a strhl tak tým ke konečné výhře 3:1. Výtečně si vedl Milan Hnilička v brance Atlanty. Za favorizovanou Carolinu se proti němu prosadil pouze Josef Vašíček a outsider vyhrál jasně 4:1.

Jako správný kapitán se předvedl Jaromír Jágr a naplnil tak svá slova o postupném utužování mužstva Washingtonu Capitals. Jeho tým prohrával po dvou třetinách s Pittsburghem 0:1, ale nakonec si odvezl vítězství. V šesté minutě závěrečné části Jágr v přesilové hře své bývalé spoluhráče potrestal vyrovnávacím gólem. Simon s Gončarem pak přidali další dvě branky a Washington zvítězil 3:1.

Střelecky se prosadil i Josef Vašíček z Caroliny, jeho tým však podlehl Atlantě 1:4. Hostující hráči, kteří se v brance mohli spolehnout na Milana Hniličku, dali z úvodních 13 střel čtyři góly. Český gólman naopak z 22 střel pustil za svá záda jen Vašíčkův pokus.

Dalšímu českému brankáři Romanu Čechmánkovi z Philadelphie se středeční zápas s New Yorkem Islanders tolik nevydařil. Inkasoval tři góly a v polovině druhé třetiny ho vystřídal Robert Esche. Na druhou branku Islanders přihrál Mapletoftovi Roman Hamrlík. Asistenci si připsal i Tomáš Kaberle z Toronta. Jeho tým porazil Montreal, který nechal odpočívat kapitána Saka Koiva a brankáře Joseho Theodora, těsně 4:3.

Velkou lekci z produktivity střelby udělil tým San Jose jednomu z nejlepších týmů posledních sezon. Hráči Colorada sice pálili, jak jen to šlo, ovšem svých 37 pokusů přetavili v jednu jedinou branku. To domácí síť soupeřovy branky nešetřili. Každý čtvrtý z jejich střeleckých pokusů skončil gólem a San Jose vyhrálo 6:1.

Carolina - Atlanta 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
30. Vašíček - 4. Bucajev, 13. Kallio, 25. McEachern, 33. Tremblay. Střely na branku: 22:22. Diváci: 7031.

Columbus - NY Rangers 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
4. Knutsen, 15. A. Nedorost, 40. Marshall, 50. Nash - 51. Fata. Střely na branku: 19:35. Diváci: 15.251.

NY Islanders - Philadelphia 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
11. Hunter, 23. Mapletoft (Hamrlík), 28. Torres, 48. Asham - 46. Seidenberg. Střely na branku: 31:23. Diváci: 11.575.

Pittsburgh - Washington 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
14. Donovan - 46. Jágr, 49. Simon, 56. Gončar. Střely na branku: 28:25. Diváci: 7021.

Florida - Boston 0:0
Střely na branku: 29:23. Diváci: 3148.

Toronto - Montreal 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
13. Domi (Kaberle), 21. Corson, 23. Fitzgerald, 60. Tucker - 49. a 56. Perreault, 1. Czerkawski. Střely na branku: 33:24. Diváci:19.041.

San Jose - Colorado 6:1 (3:1, 0:0, 3:0)
1. Harvey, 7. Marleau, 16. Jillson, 43. Rathje, 56. Ricci, 59. Sturm - 13. Reinprecht. Střely na branku: 24:37. Diváci: 15.531.

,

Semifinále MS 2024 v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna. Příští ročník MS 2025 se hraje ve Švédsku a v Dánsku.