I Utkání hvězd NHL vyhrál Východ

• 3
Minnesota - Poté, co suverénně uspěl v sobotních dovednostních disciplínách, vyhrál tým z Východní konference i samotné Utkání hvězd v poměru 6:4. Po jedné asistenci si připsali Jaromír Jágr a Robert Lang. Titul nejlepšího hráče zápasu však putuje na Západ do rukou kapitána Colorada Joe Sakica, který vstřelil tři branky.

Největší střeleckou zátěž absorboval Tomáš Vokoun, který v brance Západu stál ve druhé třetině.

Právě zde Východ rozhodl o svém vítězství, když vstřelil čtyři branky. Dvakrát Vokouna překonal kapitán Ottawy Daniel Alfredsson, který si připsal i jednu asistenci. Po jedné brance vstřelil Mark Messier z New York Rangers, kterému přihrál i washingtonský Robert Lang, a Gary Roberts z Toronta.

Střeleckou produkci Západní konference obstarala de facto jediná řada. Joe Sakic z Colorada byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu poté, co vstřelil tři branky. Ve 48. minutě gólem na 4:6 Západ přiblížil k možnému zvratu. Na všechny Sakicovy góly nahrál Markus Naslund z Vancouveru, dvakrát se asistencí podílel třetí člen nejúdernější řady Západu Todd Bertuzzi. Zbývající gól obstaral ve druhé třetině kapitán Phoenixu Shane Doan

Třiačtyřicetiletý Messier, který se Utkání hvězd zúčastnil popatnácté v kariéře, stanovil už v první třetině nový rekord. Druhá asistence na úvodní gól obránce Adriana Aucoina z New York Islanders byla v exhibiční historii jeho čtrnáctá, čímž se odpoutal do čela tabulky nahrávačů od obránce Raye Bourquea. S 20 body se Messier zároveň dostal na třetí příčku celkového bodování za Waynea Gretzkyho a Maria Lemieuxe. Přímá asistence u Aucoinova gólu byla zapsána Jaromíru Jágrovi

Historické bodování Utkání hvězd

1. Wayne Gretzky - 25 bodů
2. Mario Lemieux - 22 bodů
3. Mark Messier - 20 bodů
4. Gordie Howe - 19 bodů

Vítězstvím 6:4 tak Východ vrátil Západu porážku z minulého roku, kdy na stadionu Floridy Panrhers zvítězili hráči "West" 6:5 po samostatných nájezdech. Pět předešlých ročníků se hrálo podle formátu Amerika proti Zbytku světa.

Západní konference - Východní konference 4:6 (1:1, 2:4, 1:1)
Branky a nahrávky: 14. Sakic (Näslund, Bertuzzi), 26. Sakic (Näslund, Bertuzzi), 34. Doan (Lidström, Tkachuk), 48. Sakic (Näslund) - 6. Aucoin (Messier, Jágr), 21. Alfredsson, 34. Messier (Niedermayer, Lang), 35. Roberts (Alfredsson, Sundin), 39. Alfredsson (Sundin, Roberts), 45. Kovalčuk (Souray). Rozhodčí: Angus, Walkom - Driscoll, Nelson. Bez vyloučení. Střely na branku: 32:29. Diváci: 19.434.

SLOŽENÍ ŘAD:

Východ:

St.Louis-Thornton-Kovalčuk + Rafalski-Niedermayer (zahajovací formace)
Jágr-Messier-Lang + Boynton-Kubina
Alfredsson-Sundin-Roberts + Souray-Aucoin
Murray-Roenick-Primeau
Brankáři: 1.třetina- Brodeur, 2.třetina- Theodore, 3.třetina- Luongo
(St.Louis hrál od druhého střídání místo Murrayho, Niedermayer místo Aucoina)

Západ:
Bertuzzi-Modano-Guerin + Blake-Lidstrom (zahajovací formace)
Iginla-Dacjuk-Nash + Kuba-Norstrom
Doan-Marleau-Tkachuk + Pronger-Timmonen
Tanguay-Sakic-Naslund
Brankáři: 1.třetina- Turco, 2.třetina- Vokoun, 3. třetina- Roloson
(Bertuzzi přešel v první třetině k Sakicovi a Naslundovi, Tanguay se přesunul do prvního útoku)

Brankář Východní konference Martin Brodeur předvádí artistický zákrok.

Spoluhráči z New Yorku Rangers Marsk Messier (11) a Jaromír Jágr útočí na gólmana týmu západu Martyho Turca.

Mark Messier (vlevo) slaví gól se svým spoluhráčem z Východní konference Robertem Langem. Přijíždí k nim i Jaromír Jágr.

Nejužitečnějším hráčem zápasu byl vybrán Joe Sakic ze Západní konference.

Všichni účastníci Utkání hvězd NHL 2004.