Jiří Hudler z Dallasu dal vítězný gól v přípravném zápase se St. Louis.

Jiří Hudler z Dallasu dal vítězný gól v přípravném zápase se St. Louis. | foto: AP

Hudler zařídil výhru Dallasu, v akci byli brankáři Vaněček a Langhamer

• 21
Druhý hrací den přípravy na novou sezonu hokejové NHL bylo na programu dvanáct zápasů. Nejvíce byl z Čechů vidět Jiří Hudler, jenž ve svém premiérovém startu za Dallas zařídil asistencí a rozdílovým gólem výhru 3:1 nad St. Louis.

Hudler prožil vydařenou premiéru. Za Dallas proti St. Louis u výsledku 3:1 odehrál na křídle formace Jasona Spezzy s Patrickem Sharpem necelých 15 minut čistého hracího času, třikrát vypálil na bránu a odnesl si dva body za gól a nahrávku.

Nejprve v závěru první třetiny asistoval u úvodní branky duelu z hole obránce Patrika Nemetha a těsně před druhým odchodem do kabin pro změnu sám využil přesilovou hru, když tečoval střelu Spezzy a zařídil průběžné vedení 2:1. Ve třetí třetině pak ještě výhru Stars pojistil Mattias Janmark.

Obránce Vojtěch Mozík (19:32, 1 střela, 0+1) se jednou asistencí podílel na výhře New Jersey 3:2 na ledě Montrealu. Prosadil se ve 12. minutě zápasu, kdy proti jeho střele brankář Condon zasáhl ovšem na dorážku Adama Henriquea již byl krátký.

S využitím širšího kádru nastoupili ve stejný hrací den hráči New Jersey ještě jednou a opět zvítězili. Na domácím ledě si poradili 2:0 s Philadelphií. Na postu druhého centra do utkání zasáhl i český mladík v dresu Devils Pavel Zacha (15:32, 2 střely). Stejně jako hostující forvard Petr Straka (9:54) se ale neprosadil.

Hokejisté Bostonu prohráli 2:3 po samostatných nájezdech s Columbusem. V obraně domácích figuroval český talent Jakub Zbořil (19:48, 2 střely) a za vítězné Blue Jackets nastoupil útočník Lukáš Sedlák (14:56, 1 střela). Rozhodující nájezd proměnil ve třetí sérii hostující Sam Gagner.

Brankář Vít Vaněček se postavil od úvodní minuty do brány Washingtonu v přípravě proti Carolině. Odchytal úvodních 28. minut a ze třinácti střel soupeře jednou inkasoval. Hostující Hurricanes si nakonec odvezli výhru 2:1, když v prodloužení využil přesilovou hru obránce Justin Faulk.

Ve dvou zápasech v jeden den se prezentovala i Arizona s Los Angeles. Na domácím ledě uspěli Coyotes 5:3 i díky asistenci Radima Vrbaty (11:44), ve druhém duelu pak slavili pro změnu Kings 4:3. Nezabránil tomu ani brankář Marek Langhamer, jenž za hosty odchytal úvodních 28. minut s bilancí 14 zákroků a dvou inkasovaných gólů. Dále ještě útočník Pavel Jenyš pomohl Minnesotě k výhře 2:1 z ledu Buffala. Rozdílovou trefu Wild zařídil v poslední minutě řádné hrací doby útočník Jason Zucker.

Přípravné zápasy před startem NHL:

Toronto - Ottawa 3:6 (1:2, 2:2, 0:2), hráno v Halifaxu
12. A. Nielsen, 24. Corrado, 37. Gardiner - 1. a 38. Varone, 2. Brown, 36. Chabot, 52. Puempel, 55. Bailey.

Boston - Columbus 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
24. Hayes, 42. Heinen - 23. Milano, 29. Zaar, rozhodující sam. nájezd Gagner.

Buffalo - Minnesota 1:2 (1:0, 0:1, 0:1), hráno ve State College
17. Girgensons - 28. Gabriel, 60. Zucker.

New York Islanders - Philadelphia 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
45. Prince, 49. Ho-Sang, 58. Colle.

New Jersey - Philadelphia 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky
: 38. a 60. Lappin.

Washington - Carolina 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
54. Bowey - 20. P. Brown, 65. Faulk. Brankář Vítek Vaněček (Washington) odchytal 28:04 minuty, inkasoval z 13 střel jednu branku a měl úspěšnost zákroků 92,3 procenta.

Montreal - New Jersey 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
5. Eisenschmid, 57. Redmond - 12. a 31. Henrique (na první Mozík), 55. McLeod.

Dallas - St. Louis 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
19. Nemeth (Hudler), 39. Hudler, 56. Eaves - 26. Shattenkirk.

Calgary - Edmonton 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky
: 60. Giordano - 48. Slepyšev, 59. Sallinen.

Edmonton - Calgary 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)
12. Pakarinen, 44. Vesce, 46. Pitlick, 57. Versteeg - 14. Morrison, 15. F. Hamilton.

Arizona - Los Angeles 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
10. L. Schenn (Vrbata), 19. R. White, 21. Domi, 37. Fournier, 55. Bunting - 13. Purcell, 21. Gilbert, 46. Clifford.

Los Angeles - Arizona 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)
8. Lessio, 16. Toffoli, 40. Pearson, 48. B. Sutter - 31. C. Murphy, 52. H. Samuelsson, 60. D. Strome. Brankář Marek Langhamer (Arizona) odchytal 27:49 minuty, z 16 střel inkasoval dvě branky a úspěšnost zákroků měl 87,5 procenta.