Útočník Jiří Hudler (vlevo) z Calgary v souboji o puk s  Camem Fowlerem z...

Útočník Jiří Hudler (vlevo) z Calgary v souboji o puk s Camem Fowlerem z Anaheimu. | foto: AP

Skvěle hrající Hudler oslavil 100. gól a bodoval v šestém duelu v řadě

• 10
Hokejový útočník Jiří Hudler si prodloužil svou bodovou sérii i po šestém startu v nové sezoně NHL. Aktuálně patnáctý muž ligové produktivity si připsal osmý bod, když ve třetí třetině vsítil kontaktní gól na ledě Anaheimu a oslavil tak svou jubilejní 100. trefu v soutěži. Jeho Calgary však nakonec padlo s Ducks těsně 2:3 a poprvé v ročníku vyšlo bodově naprázdno.

Hokejisté Anaheimu sice sezonu otevřeli vysokou porážkou 1:6 od Colorada, v následujících pěti duelech ale nenašli přemožitele. Po Minnesotě, Winnipegu, Rangers a Ottawě naposledy ve středu přehráli Calgary po těsném skóre 3:2.

Češi v NHL

1. Tomáš Hertl (SJS), 6z. - 9b. (7+2)
2. Jiří Hudler (CGY), 6z. - 8b. (3+5)
3. Tomáš Fleischmann (FLA), 7z. - 7b. (1+6)
4. Radim Vrbata (PHX), 7z. - 6b. (4+2)
5. Martin Hanzal (PHX), 7z. - 6b. (1+5)
6. Aleš Hemský (EDM), 7z. - 5b. (2+3)
7. Michael Frolík (WPG), 7z. - 5b. (2+3)
8. Ondřej Palát (TBL), 6z. - 4b. (2+2)
9. Milan Michálek (OTT), 6z. - 4b. (1+3)
10. Vladimír Sobotka (STL), 5z. - 4b. (1+3)

Ducks nakročili za triumfem hned v úvodu zápasu, když se ve 4. a 14. minutě prosadili útočníci Dustin Penner a Kyle Palmieri. Ještě před prvním odchodem do kabin při hře v oslabení snížil Lee Stempniak, v prostředním dějství ovšem domácím navrátil dvoubrankový náskok veterán Teemu Selänne.

43letý útočník tak otevřel střelecké konto své 22. a s velkou pravděpodobností již poslední sezony kariéry v NHL. Finský reprezentant dosáhl svého 676. zásahu a v souboji na dálku s Jaromírem Jágrem (683 gólů) z New Jersey o post nejlepšího evropského kanonýra historie tak snížil svou ztrátu na českou 68 na rozdíl sedmi branek.

Poslední slovo v zápase si vzal v 45. minutě český zástupce v dresu Flames Jiří Hudler. Devětadvacetiletý levý křídelní forvard tečoval do sítě Viktora Fastha střílenou přihrávku beka Krise Russella a docílil své 100. branky kariéry. Olomoucký rodák bodoval ve všech z úvodních šesti utkání sezony a s osmi body (3+5) aktuálně figuruje na 15. pozici ligové produktivity. Z Čechů je lepší jen celkově 3. autor devíti zápisů (7+2), nováček Tomáš Hertl ze San Jose.

V souboji trápících se týmů Rangers uspěli na ledě Washingtonu

V pořadí šestém z celkově devítidílné série venkovních zápasů, kterými zahajují sezonu kvůli dobíhající rekonstrukci domácí arény Madison Square Garden, uspěli hokejisté Rangers fotbalovým výsledkem 2:0 nad Washingtonem.

Góly vítězů obstarali v prostřední dvacetiminutovce John Moore a kapitán Ryan Callahan. U obou tref asistoval centr Brad Richards. Poprvé v sezoně zazářil gólman Henrik Lundqvist, jenž na čisté konto potřeboval 22 zákroků.

Newyorský celek si připsal teprve druhou letošní výhru a u svých fanoušků má stále co napravovat, když se nevyhnul několika debaklům (0:6 od Anaheimu a 2:9 od San Jose). Za očekáváním ale zůstává i Washington. Tým z hlavního města USA po středečním nezdaru padl celkově popáté ze sedmi zápasů.

Na svůj první bod sezony v dresu Capitals stále marně čeká Martin Erat, jenž v sestavě pouze paběrkuje. Poté, co v předešlém souboji s Edmontonem odehrál s necelými 12 minutami své letošní zápasové maximum, proti Rangers jej kouč Adam Oates nasadil jen na šest minut během pouhých deseti střídání.

Výsledky:

Washington - NY Rangers 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
33. Moore, 34. Callahan. Střely na branku: 22:36. Diváci: 18 506.

Anaheim - Calgary 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
4. Penner, 14. Palmieri, 37. Selänne - 17. Stempniak, 45. Hudler. Střely na branku: 22:35. Diváci: 14 051.