Holík pomohl trenérovi zůstat ve funkci

• 11
New York - V hokejovém týmu New York Rangers, který v předchozích dvanácti zápasech zvítězil jen dvakrát, zůstává i nadále ve své pozici trenér Bryan Trottier. Prozatím, protože podle zpráv ze zákulisí by k jeho odvolání stačil už jen jeden další nepovedený zápas. Dnes v noci ale "Jezdci" porazili Carolinu 2:0 a podle zpravodajství agentury Ticker předvedli vynikající týmový výkon. Útočník Bobby Holík se podílel na obou gólech- jeden vstřelil a na druhý nahrál. Gólman Mike Dunham pochytal 30 střel.

Pittsburgh je nejúspěšnější tým na přesilových hrách, Columbus momentálně hraje nejlépe ze všech v oslabení.  Dalo se tedy očekávat, že v jejich vzájemném souboji hra "speciálních týmů" bude rozhodující.

Lépe se dařilo Columbusu. Do sestavy Penguins se sice vrátil první bek Dick Tarnström, nicméně Blue Jackets ubránili pět ze šesti jejich výhod. Navíc se sami při přesilovce trefili třikrát a zvítězili 5:2.

Jednu z branek vstřelil útočník David Výborný, na další nahrál obránce Jaroslav Špaček. Na straně Penguins svůj druhý gól kariéry v NHL vsítil útočník Michal Sivek, z přihrávky obránce Michala Rozsívala.

Columbus zvítězil poprvé po pěti zápasech, Pittsburgh naopak poprvé po pěti zápasech nebodoval.

Ottawa si po porážce od Nashvillu spravila chuť s týmem, proti kterému se jí dlouhodobě daří. Na ledě Tampy Bay zvítězila 6:3 a její úspěšná série se nyní rozšířila na deset zápasů.

Útočník Senators Martin Havlát vstřelil jednu branku a na další nahrál. Jeden gól vsítil Radek Bonk, jednou nahrával obránce Karel Rachůnek. Václav Prospal a Pavel Kubina, hrající za Tampu, také jednou nahrávali.

Brankář New Yorku Islanders Chris Osgood pochytal 38 střel v zápase s Buffalem a při vítězství 1:0 v prodloužení. Vítězný gól vsítil po minutě a osmatřiceti vteřinách útočník Jason Blake. Islanders v závěru roku zvítězili potřetí za sebou.

Gólem do prázdné branky pojistil útočník Robert Reichel senzační obrat Toronta v zápase s Vancouverem. Canucks vedli po první třetině 3:1, pak ale Darcy Tucker trefou ve vlastním oslabení zavelel v 31. minutě k velké ofenzívě. Maple Leafs pak vstřelili ještě tři branky a zvítězili 5:3. Reichel kromě branky přidal i jednu asistenci, stejně jako obránce Tomáš Kaberle.