Martin Nečas - ilustrační foto

Martin Nečas - ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Hokejisté Charlotte vedou finále AHL, Nečas zaznamenal gól a přihrávku

• 6
Hokejisté Charlotte s Martinem Nečasem v sestavě jsou zase o kousek blíž zisku Calder Cupu. Ve třetím finále zámořské AHL vyhráli v Chicagu na tamními Wolves 4:1 a v sérii se ujali vedení 2:1 na zápasy. Český útočník Martin Nečas pomohl vítězům gólem a asistencí, na druhé straně se Tomáš Hyka do statistik výrazněji nezapsal.

Checkers po 111 vteřinách hry otevřeli skóre díky brance Juliena Gauthiera. Ve 23. minutě využil přesilovou hru Jake Bean a asistenci si připsal i Nečas. Krátce po polovině utkání zvýšil v oslabení Patrick Brown už na 3:0.

V 55. minutě sice zkorigoval stav Brooks Macek, ale v čase 56:55 při power play pečetil výsledek do prázdné branky Nečas. Dvacetiletý útočník, který bodoval ve všech třech finálových zápasech, si polepšil v play off na 11 bodů za čtyři branky a sedm přihrávek ze 16 duelů.

Nečasovi patří v produktivitě play off 19. místo a mezi nováčky je pátý. Z českých hráčů je produktivnější jen Tomáš Hyka z Wolves, který však už čtyřikrát za sebou nebodoval. Na kontě má 14 bodů za tři góly a 11 asistencí z 20 utkání.