Devils dvakrát prohráli, ale stále věří

• 6
East Rutherford - Šance postoupit do finále Stanley Cupu jim znovu utekla mezi prsty. Hráči New Jersey Devils ztratili v sérii s Ottawou slibný náskok 3:1 na zápasy, když prohráli dvě poslední utkání za sebou. „Je to zklamání, ale rozhodně ne konec světa,“ řekl útočník John Madden. New Jersey prohrálo šesté utkání brankou v prodloužení. Série je zatím nesmírně vyrovnaná. Rozhodující sedmé klání se hraje v noci z pátku na sobotu. Ottawa si vynutila sedmé semifinále

Hráči Devils nehráli v šestém utkání špatně.

Gól do jejich sítě padl až v prodloužení.

„Znovu to byl zápas, ve kterém mohl zvítězit kdokoliv,“ řekl deníku Star Ledger kapitán Devils Scott Stevens.

Pro New Jersey to byla první porážka na domácím ledě v tomto play-off.

„Samozřejmě, že to člověka zasáhne, ale série pokračuje,“ poukázal dále Madden. „Kdyby nás v šestém zápase nějak výrazně přehrávali, měl bych trochu starosti. Nic takového se ale nestalo.“

Úplně bez chyb ale výkon New Jersey nebyl.

Jak se série vyvíjí ?

Utkání č.1 – Ott-Nj 3:2pp
Útočník Van Allen z přihrávky Martina Havláta dává v nastavení vítězný gól Senators.

Utkání č.2 Ott-Nj 1:4
Devils urputně brání, brankář Brodeur chytá 30 střel. Pouští jen ránu Radka Bonka.

Utkání č.3 Nj-Ott 1:0
Brodeur chytá 24 střel, kromě gólu Ruse Brylina rozhodčí neuznávají evidentní trefu Jay Pandolfa.

Utkání č.4 Nj-Ott 5:2
Do 37. minuty Senators kralují kluzišti, zápas jim pak ve třetí třetině utíká mezi prsty. Gól na 4:2 je dílem Patrika Eliáše.

Utkání č.5 Ott-Nj 3:1
Vítězný gól dává Havlát, hrdinou je střelec třetího gólu Spezza.

Utkání č.6 Nj-Ott 1:2pp
Obránce Phillips rozhodl po 16 minutách prodloužení, první branku Ottawy vsítil Bonk.

Při vítězné brance se dva obránci (Stevens a Colin White) stáhli k pronikajícímu Mariánu Hossovi směrem napravo, následkem čehož se před brankou Martina Brodeura objevila nepokrytá zóna. Po dvou střelách zblízka Václava Varaďi se ke zlaté dorážce dostal obránce Chris Phillips.

„Neměl jsem jít tolik na Scottovu stranu,“ přiznal svou minelu White. „Je to moje chyba a beru na sebe zodpovědnost.“

Sedmý rozhodující zápas se bude hrát v noci z pátku na sobotu. Fanoušci se mohou těšit na vysoce vypjatý duel. Zatím pouze jeden tým dokázal v historii NHL zvrátit sérii ze stavu 1:3 na konečných 4:3 ve finále Konference. V roce 2000 se to podařilo právě New Jersey, které položilo na lopatky Philadelphii.

„Bude to zápas o tom, kdo chce víc vyhrát,“ řekl útočník Jamie Langenbrunner.