Z gólu Dallasu se radují Ryan Garbutt a Trevor Daley.

Z gólu Dallasu se radují Ryan Garbutt a Trevor Daley. | foto: AP

Dallas pěti góly ze třetí třetiny otočil zápas NHL proti Anaheimu

• 0
V jediném úterním zápase hokejové NHL zvítězil Dallas na domácím ledě 6:3 nad Anaheimem poté, co se ve třetí třetině pětkrát gólově prosadil a otočil tak nepříznivý stav 1:2 po úvodních čtyřiceti minutách hry.

Po úvodních dvou třetinách vedl Anaheim z pozice druhého týmu Západní konference a zároveň celé NHL (1. Chicago má 38 bodů, 2. Anaheim bodů 37) nad domácím Dallasem 2:1 a vše nasvědčovalo tomu, že přidá další body do své bohaté sbírky.

Češi v NHL

1. Jiří Hudler (CGY), 23z. - 21b. (7+14)
2. Martin Hanzal (PHX), 21z. - 20b. (7+13)
3. Radim Vrbata (PHX), 22z. - 19b. (6+13)
4. Tomáš Hertl (SJS), 23z. - 18b. (12+6)
5. Jaromír Jágr (NJD), 24z. - 18b. (9+9)
6. David Krejčí (BOS), 24z. - 18b. (4+14)
7. Tomáš Plekanec (MTL), 24z. - 15b. (7+8)
8. Michael Frolík (WPG), 26z. - 14b. (6+8)
9. Milan Michálek (OTT), 24z. - 13b. (4+9)
10. Marek Židlický (NJD), 24z. - 13b. (3+10)

Stars se ovšem nevzdali a rychlou sérií tří branek v rozmezí 53 vteřin nakročili k velkému obratu. Vše odstartoval v čase 45:25 vyrovnáním na 2:2 útočník Cody Eakin. Uběhlo jen 25 vteřin hry a Dallas poprvé vedl, když se prosadil obránce Stephane Robidas. Třetí zásah během jediné minuty pak přidal o dalších 28 vteřin později Ryan Garbutt, 4:2 pro domácí a to navíc neřekli poslední slovo.

Zaskočení hokejisté Anaheimu totiž inkasovali ještě další dva góly. V 53. minutě se podruhé v utkání prosadil forvard Antoine Roussel a v 60. minutě pošesté pokořil obranu soupeře mladík Alex Chiasson. Ducks se zmohli jen na korekci skóre, když v 54. minutě využil přesilovou hru Dustin Penner za asistencí Ryana Getzlafa a Corey Perryho.

Střetnutí bylo výjimečné pro obránce vítězů Sergeje Gončara, jenž jako 96. hráč v historii odehrál své jubilejní 1 200. utkání kariéry v NHL. Na danou metu dosáhl teprve jako třetí Rus, když napodobil útočníky Sergeje Fjodorova a Alexeje Kovaljova. Dalším v pořadí na čekací listině během letošní sezony na stejnou metu je detroitský Daniel Alfredsson, jemuž chybí odehrát jen dva duely.

Výsledek:

Dallas - Anaheim 6:3 (0:1, 1:1, 5:1)
34. a 53. Roussel, 46. Eakin, 46. Robidas, 47. Garbutt, 60. Chiasson - 7. Etem, 40. Bonino, 54. Penner. Střely na branku: 33:31. Diváci: 15 792.