Florida - Phoenix; Bouwmeester - Radivojevič

Florida - Phoenix; Bouwmeester - Radivojevič - Branko Radivojevic (29) z Phoenixu neprošel přes obránce Jaye Bouwmeestera. | foto: Reuters

Čechmánek uspěl nad Pruskem

• 3
Los Angeles - Pouhých 13 zákroků stačilo Romanu Čechmánkovi z Los Angeles k tomu, aby pomohl k vítězství 4:3 nad Ottawou. V brance hostí se letos poprvé představil Martin Prusek, jenž pochytal 23 střel. Dva čeští hráči si připsali v zápase po dvou asistencích, domácí Jaroslav Modrý a hostující Radek Bonk.

Až do konce druhé třetiny to vypadalo, že Čechmánek nebude mít v šatně po skončení utkání s novináři lehké pořízení.

Ottawa díky třem brankám z přesilovek vedla 3:1 a bývalý brankář Vsetína měl v tu chvíli jen sedm úspěšných zákroků.

Ve třetí části však zachytal spolehlivě a pohlídal šest střel. Jeho spoluhráči pak zařídili senzační obrat, kterým Kings prodloužili vítěznou šňůru v prvním domácím zápase sezony.

Ve 39. minutě vše začal v přesilové hře Derek Armstrong. Ve 48. minutě Slovák Josef Stumpel v další početní výhodě dorazil střelu krajana Lubomíra Višňovského, a vítěznou branku na 4:3 zařídil střelou k tyči v 53. minutě Alexandr Frolov.

Los Angeles tak desátým rokem za sebou vyhráli svůj první zápas sezony na domácím ledě. Slovák Žigmund Pálffy přihrál na dvě branky a se sedmi body ve čtyřech zápasech se posunul do čela kanadského bodování NHL. Druhý je Švéd Daniel Alfredsson, který za Ottawu dnes vstřelil dvě branky, třetí je s pěti body Robert Lang z Washingtonu.

Baseball zastínil hokej

Bez porážky ve třech zápasech nakročili do sezony hráči Phoenixu. Dnes v noci zdolali Floridu na jejím ledě 2:1. Vítězství vyválčil především brankář Sean Burke, jenž zlikvidoval 29 střel. O zápas bez poskrvy ho připravil až v době, kdy Florida hrála bez brankáře powerplay šest na čtyři, obránce Mike van Ryn

V hledišti se objevilo jen necelých 11 tisíc diváků, z nichž navíc spousta poletovala duchem úplně někde jinde. V tu samou chvíli totiž místní baseballový klub Florida Marlins hrál sedmý rozhodující zápas série play-off americké baseballové ligy a mnoho fanoušků si na hokej vzalo rádio, aby nepřišli o nic důležitého.

Dallas čtyřikrát trefil tyč a vyšel naprázdno

Brankář Bostonu Andrew Raycroft poděkoval štěstěně. V utkání s Dallasem pochytal 27 střel, dovedl tým k výhře 2:0 a připsal si první shutout ve své kariéře v NHL.

Měl však pořádnou porci štěstí, Dallas čtyřikrát nastřelil tyč. "Jsme spokojeni s naším výkonem, ale ne s porážkou," poukázal na smůlu obránce Richard Matvichuk.

Obě branky Bruins zařídil centr druhé řady Brian Rolston.

Středeční výsledky:

Florida - Phoenix 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 57. van Ryn - 28. Doan, 44. Suchý. Střely na branku:30:36. Diváci: 10.069.

Dallas - Boston 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 18. a 60. Rolston. Střely na branku: 27:13. Diváci:18.289.

Los Angeles - Ottawa 4:3 (0:1, 2:2, 2:0)
Branky: 22. L. Robitaille (Modrý), 39. Armstrong (Modrý), 48.Stümpel, 53. Frolov - 5. a 34. Alfredsson (na druhou Bonk), 36.Chára (Bonk). Střely na branku: 27:16. Za Los Angeles odchytal Roman Čechmánek celý zápas, zlikvidoval 13 střel. Za Ottawu odchytal Martin Prusek celý zápas, zlikvidoval 23 střel. Diváci:18.180.

Hokejové MS 2024 probíhá od 10. do 26. května v Praze a Ostravě. Český tým hraje v pražské základní skupině, kde jsou dále Kanada, Finsko, Švýcarsko, Dánsko, Norsko, Rakousko a Velká Británie.