Kanadští hokejisté se radují z gólu proti Itálii.

Kanadští hokejisté se radují z gólu proti Itálii. | foto: AP

Kanada si poradila s Itálií a přiblížila se postupu

• 5
Hokejisté Kanady v pohodě zvládli roli favorita, v zápase s Itálií nastříleli šest gólů a po výhře 6:1 se na mistrovství světa v Minsku přiblížili k postupu do čtvrtfinále.

Po blamáží s Francií, které podlehla v nájezdech, se Kanada probrala. Za sebou má čtvrtou výhru v řadě, když po Slovensku, Česku a Dánsku porazila také Itálii. Outsidera skupiny A přehrál výběr postavený z mladých hvězdiček NHL především díky povedené druhé třetině, v níž Kanaďané nastříleli pět gólů.

Dvěma z nich se na výhře podílel Cody Hodgson, jenž je se šesti brankami aktuálně nejlepším střelcem turnaje.

O duelu Švédsko - Slovensko

Italové po středečním vyrovnaném souboji s českou reprezentací začali proti Kanadě aktivně, opět však doplatili na nízkou produktivitu. Insam, Ihnacak ani Rocco nedokázali otevřít skóre a ve 14. minutě se jako první prosadili favorizovaní zámořští hráči. Gól dal Ward.

Na konci první třetiny fauloval Ramoser kolenem Burrowse, putoval s pětiminutovým trestem do kabin a hned na začátku druhé části Kanada rázně vykročila za jednoznačnou výhrou. V dlouhé přesilovce sice vstřelil favorit jen jeden gól, celkem se však ve druhé dvacetiminutovce prosadil čtyřikrát.

Bellissima překonali Kanaďané i při vlastním oslabení.

Dvakrát se trefil Hodgson, který ve čtvrtek odpoledne zničil Dány hattrickem.

Italové se nadále snažili předvést něco i v útočném pásmu a nakonec se jim podařilo skórovat. Brankáře Reimera překonal 72 sekund po začátku třetí třetiny Borrelli.

Poslední úder však provedli Kanaďané - na 6:1 zvýšil po rychlém protiútoku Schenn, který překonal Bellissimova náhradníka Andrease Bernarda.

Kanada - Itálie 6:1

Branky a nahrávky: 14. Ward, 22. Hodgson, 27. Chimera (Ward, Scheifele), 30. Turris (Read), 37. Hodgson (B. Schenn, MacKinnon), 57. B. Schenn (MacKinnon, Huberdeau) - 42. Borrelli (Johnson, Scandella). Rozhodčí: Piechaczek (Něm.), Gofman - Raming (oba Rus.), Dehaen (Fr.). Vyloučení: 7:4, navíc Ramoser (Kan.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5772. Třetiny: 1:0, 4:0, 1:1.

Kanada: Reimer - Myers, Coburn, Bieksa, Ellis, Gudbranson, Rielly - MacKinnon, B. Schenn, Burrows - Read, Turris, Chimera - Kadri, Brouwer, Hodgson - Ward, Monahan, Huberdeau - Scheifele. Trenéři: Dave Tippett.

Itálie: Bellissimo (41. Andreas Bernard) - Nicoletti, Egger, Trivellato, Johnson, Hofer, Borgatello, Larkin, Sullivan - Ihnacak, Rocco, Borrelli - Scandella, Kostner, Di Casmirro - Gander, Tudin, Felicetti - Insam, Anton Bernard, Ramoser. Trenér: Tom Pokel.