Česko - Itálie, Radim Vrbata střílí gól

Česko - Itálie, Radim Vrbata střílí gól | foto: Reuters

Hokejistům nevyšel úvod, nakonec Itálii nastříleli sedm gólů

• 138
Q u e b e c - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Hokejová reprezentace zvládla poslední vystoupení v základní skupině mistrovství světa a porazila Itálii 7:2. S jasným outsiderem však měla v úvodu utkání obrovské problémy a na začátku čtvrté minuty dokonce prohrávala 1:2.

. on-line

utkání jsme sledovali v podrobné reportáži ZDE

V jedenačtyřicáté vteřině sice skóroval Erat, ale Italové výsledek rychle otočili.

Už za osmnáct sekund překvapil brankáře Pince přímo z buly Ansoldi a v čase 3:09 využil Fontanive špatného střídání a střelou z levého kruhu prostřelil českého gólmana podruhé.

Pinc nastoupil za národní tým na světovém šampionátu podruhé a prožíval těžké chvilky. V paměti totiž byla jeho loňská premiéra na MS v Moskvě, kde po třiadvaceti vteřinách prodloužení s Kanadou inkasoval.

Jeho spoluhráči však brzy vyrovnali a zatlačili soupeře před vlastní branku. Jenže třetí gól ne a ne dát, ačkoli Kotalík s Krejčím trefili tyč.

Vedoucí branku vstřelil až na začátku druhé třetiny Židlický a klid trenéru Hadamczikovi dodal svou druhou trefou v zápase a čtvrtou na mistrovství celkově útočník Vrbata, jenž dostal u pravé tyčky nečekaně mnoho prostoru.

V těch chvílích už byly zapomenuty rozpaky z úvodu zápasu a Češi se do konce třetiny prosadili ještě dvakrát.

Nejprve předvedli nádhernou narážečku Eliáš s Kaberlem a prvně jmenovaný doklepával do prázdné, pak na pravém kruhu napřáhl Kuba a puk doskákal kousek za brankovou čáru.

Bylo rozhodnuto, a tak kouč Hadamczik stáhl ze hry Eliáše, kterého v prvním útoku nahradil Klepiš. A právě on se podílel na dalším krásném gólu Česka. Na modré posunul puk Eratovi, ten křížně našel u levé tyčky zcela volného Hlinku, jenž bez potíží doklepával.

Italové rezignovali a nebyli nebezpeční už ani v přesilovkách.

Český tým tak v základní skupině končí na druhém místě a v osmifinálové skupině bude hrát se Švédskem, Švýcarskem a vítězem zápasu Francie - Bělorusko.

První duel pak hraje ve čtvrtek proti vítězi středečního souboje Švédsko - Švýcarsko.

. skupina D: Česko - Itálie 7:2

Branky a nahrávky: 1. Erat (Eliáš, T. Kaberle), 5. Vrbata, 22. Židlický (Erat, T. Kaberle), 31. Vrbata (Fleischmann, Hanzal), 39. Eliáš (T. Kaberle, Židlický), 40. Kuba (Irgl, Novotný), 44. J. Hlinka (Erat, Klepiš) - 1. Ansoldi, 4. Fontanive (Helfer). Rozhodčí: Ország (SR), Sterns - Feola (oba USA), Novák (SR). Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. Diváci: 7 517. Třetiny: 2:2, 4:0, 1:0.

Česko: Pinc - Židlický, T. Kaberle, Kuba, Hejda, Z. Michálek, Čáslava - Eliáš, J. Hlinka, Erat - Vrbata, Hanzal, Fleischmann - Kotalík, Novotný, Klepiš - Irgl, Krejčí, Rolinek - od 6. navíc Kohn. Trenéři: Alois Hadamczik, Josef Paleček a František Musil.
Itálie: Hell (44. Tragust) - Lutz, Strazzabosco, Borgatello, Helfer, Hofer, Trevisani - Scandella, Cirone, Chitarroni - Ramoser, Ansoldi, Fontanive - de Bettin, Pittis, Margoni - Bustreo, de Toni, Iannone. Trenéři: Michel Goulet, Fabio Polloni, Raffaele Tendi a James Corsi.