Týden ve Švédsku? Nic příjemného, říká Balaštík

  • 1
Stockholm - Ve čtrnácté minutě vstřelil Jaroslav Balaštík gól a zařídil vedení 2:0. Přesto hokejové reprezentace utkání o třetí místo na Euro Hockey Tour s Finskem nezvládla. Jako všechny duely. "Čtyři prohry ze čtyř zápasů je špatná vizitka. Tenhle týden ve Švédsku, to nebylo to nic příjemného," řekl Balaštík.

Čeští hokejisté ve Švédsku formu a dobrou náladu před mistrovstvím světa nenašli. Úřadující světoví šampioni prohráli ve Stockholmu všechna čtyři utkání, vše zakončili nezdarem proti Finsku.

Uklidnit je však může vědomí, že až v Lotyšsku se představí tým v nejsilnějším složení. Za obhajobou zlatých medailí se totiž vydá pětice hráčů, které kouč Alois Hadamczik poslal ze Švédska předčasně domů, do mužstva naskočí Tomáš Kaberle a zřejmě i několik dalších posil ze zámořské NHL.

" Musíme se z toho ale ponaučit a vzít si to nejlepší. Poučit se z chyb, dodržovat pokyny trenérů," řekl útočník Jaroslav Balaštík po prohře 2:3 s Finy.

I díky další konsolidaci kádru doufá, že v Rize bude reprezentace silnější a kompaktnější. "Ještě pár kluků přijde a to mužstvo bude silnější, než bylo tenhle týden. Musíme ale hrát celých 60 minut, vyvarovat se chyb a zbytečných vyloučení," podotkl hráč Columbusu.

Na severu Evropy nedokázali Češi odehrát v plném nasazení a vyrovnaně se soupeřem ani jeden zápas. Například proti Rusku zvládli druhou polovinu duelu, dnes proti Finsku zase jen první třetinu.

"Myslím si, že ta byla z naší strany výborná a hráli jsme nejlepší hokej tady ve Švédsku. Ve druhé jsme ale zase udělali pár chyb, což nás stálo výsledek," řekl Balaštík, který zvýšil na 2:0.

Proč však výběr kouče Hadamczika nezvládl ani jedno utkání celé, Balaštík netušil. "Bavíme se o tom celý týden. Polevíme v pozornosti. Předtím jsme čekali, co s námi soupeř udělá, dnes jsme dobře začali, ale pak utkání ztratili. Chce se to koncentrovat od začátku a celých 60 minut," zopakoval odchovanec zlínského hokeje.

Problémem českého týmu byla i častá vyloučení.

"Stojí nás spoustu sil a navíc taková mužstva toho dokážou využít," uvedl.

Balaštík byl dnes na ledě vedle svého gólu i při rozhodující trefě zápasu, v 39. minutě, kdy neodehrál společně s Miroslavem Blaťákem puk ve středním pásmu a Jani Rita toho využil.

"Puk nějak přeskočil, zůstal mezi námi a bohužel nikdo z nás nedokázal zareagovat. Vzal ho Fin a dal vítěznou branku," litoval Balaštík, kterému by konečná nominace na MS neměla uniknout.

Podobně je na tom i obránce Lukáš Krajíček, který sice ve Švédsku oblékl dres seniorské reprezentace poprvé, ale patřil mezi lepší beky. I Krajíček litoval toho, že Česko nedokázalo udržet dvoubrankové vedení.

"První třetina byla výborná a Finy jsme k ničemu nepustili. Pak to ale oni otočili. Dali gól z nájezdu, dostali jiskru a chytli se. Začali nás napadat, my ztráceli puky a šlo to dolů," řekl Krajíček.

Hráče Floridy Panthers mrzelo i to, že se českému mužstvu nepodařilo v třetí třetině alespoň vyrovnat.

"Snažili jsme se to stáhnout, ale bohužel jsme nedokázali dát gól. Asi to bylo naše nejlepší vystoupení, ale opět jsme ztratili body. Přijeli jsme sem vyhrávat, ale prohráli jsme všechno. Musíme to hodit za hlavu a uvidíme na mistrovství světa," dodal Krajíček.