Rusko - Ukrajina, ruská radost

Rusko - Ukrajina, ruská radost - Ukrajinský gólman Karpenko je na kolenou. Rusové oslavují vstřelení branky. | foto: Reuters

Rusové ve třetí části Ukrajinu rozdrtili

• 2
Riga - Čtvrté vítězství si na mistrovství světa v Lotyšsku připsali hokejisté Ruska. Ve svém úvodním zápase osmifinálové skupiny F deklasovali Ukrajinu 6:0. Vysoká výhra se ale nerodila lehce, Rusové soupeře přejeli až ve třetí třetině, kterou vyhráli 5:0. Tři body za gól a dvě asistence si připsal Ovečkin.

Svěřenci Vladimira Krikunova využili v utkání čtyři přesilové hry.

Ukrajinci drželi s favoritem nerozhodný stav do 17. minuty, kdy Sušinskij v přesilové hře potrestal Bobkinovo vyloučení na pět minut a do konce utkání.

Nováček na ukrajinské soupisce tak při svém první startu na turnaji do svého faulu vydržel jen do 15. minuty.

V druhé části sice přestříleli Rusové soupeře v poměru 16:6, ale gólmana Karpenka nepřekonali.

V závěrečném dějství už sborná svou převahu zúročila a soupeře deklasovala.

Nejdříve se po kombinaci s Malkinem a Ovečkinem znovu prosadil v přesilovce Sušinskij, trefil se i Ovečkin a v pěti proti třem skóroval bek Kuljaš. O pátou branku se postarali nováčci na ruské soupisce - po Mišarinově přihrávce se zapsal mezi střelce Mozjakin.

Necelé tři minuty před koncem měl poslední slovo v přesilovce Grigorenko. O čisté konto se podělili gólmani Zvjagin s Fomičevem, který ruskou jedničku nahradil v 52.
minutě.

Pikantností duelu byl souboj dvou bratrů: Ukrajinu reprezentuje Andrij Michnov, Rusko jeho sourozenec Alexej Michnov.

Výsledek - osmifinálová skupina F:
Rusko - Ukrajina 6:0 (1:0, 0:0, 5:0)
Branky a nahrávky:
17. Sušinskij (Ovečkin, Kuljaš), 42. Sušinskij (Ovečkin, Malkin), 47. Ovečkin (Kručinin, Sušinskij), 49. Kuljaš (I. Nikulin), 54. Mozjakin (Mišarin), 58. Grigorenko (Mozjakin, Gorovikov). Rozhodčí: Schütz (Něm.) - Eglitis (Lot.), Takula (Švéd.). Vyloučení: 4:8, navíc Bobkin (Ukrajina) 5 min a do konce utkání. Využití: 4:0. Diváci: 6963.

Rusko: Zvjagin (52. Fomičev) - Aťušov, Kuljaš, Bykov, Kručinin, Žukov, I. Nikulin, Mišarin, Chomickij - Kulemin, Malkin, Ovečkin - Sušinskij, Jemeljejev, Charitonov - Alexej Michnov, Archipov, Semin - Mozjakin, Grigorenko, Gorovikov. Trenér: Vladimir Krikunov.
Ukrajina: Karpenko - Guňko, Polonickij, Ostrouško, Navarenko, Srjubko - Šachrajčuk, Litviněnko, Kasjančuk - Materuchin, Šafarenko, Michnov - Bobrovnikov, Djačenko, Salnikov - Donika, Procenko, Bobkin - Oleckij. Trenér: Oleksandr Seukand.