Rozhodčí mě odháněl, zlobil se kapitán

• 40
Vídeň - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Tlak hokejistů ve strhujícím čtvrtfinále gradoval. Američané se ve třetí třetině jen ploužili kolem své branky, ačkoliv se hrálo pět na pět. Věšeli se na Jágra, skolili v nájezdu Ručinského. Zoufale zdržovali. Vkleče přikrývali puk rukavicí, což se jinak při hokeji trestá.

A kanadský sudí Matsuoka jen vrtěl hlavou a rozpažoval. Dával najevo: Nic se neděje! Svým počínáním výrazně ovlivnil průběh duelu.

"Ze začátku nebyl žádný problém, ale pak už ten chlap držel Američany," řekl bek Jaroslav Špaček.

Kapitán David Výborný lamentoval, že rozhodčí Matsuoka nepřipouštěl žádnou debatu. Nic nevysvětloval. "Když jsem za ním přišel, jenom mě odháněl," řekl Výborný. "Vůbec se nechtěl bavit se mnou ani s asistentem Vencou Prospalem. Nevím, jestli ho můžeme pro zbytek turnaje vetovat, ale budeme si na něj stěžovat."

Ve třetí třetině, v níž měli čeští reprezentanti převahu v počtu střel 15:5, viděl Matsuoka na kluzišti tři fauly z obou stran. Když národní tým konečně dotáhl skóre na 2:2, "vyrobil" Američanům přesilovku čtyř proti třem.

"Já rozhodčí ze zámoří vždycky respektuju, ale dneska pískal nějak divně," pravil kouč Vladimír Růžička. Na střídačce se párkrát rozlítil a naštvaně mával pažemi. Po tiskové konferenci už spokojeně prolistovával na mobilu asi 60 gratulací. Při debatě o Matsuokovi se ale začal mračit: "Občas jsem ho fakt nechápal."

Aby však nevypadal jako uplakánek, prohlásil: "V prodloužení nám odpustil tři fauly. A vůbec s rozhodčím se musíme vypořádat. Kluci to taky dneska zvládli dobře. Bezvadně zápas odmakali."

Čtvrtfinále MS 2024 proběhne ve čtvrtek 23. května, semifinále v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna.