Německo pojistilo výhru v závěru

• 1
Praha - Třebaže si němečtí hokejisté pojistili osmifinálové vítězství nad Rakouskem 3:1 na mistrovství světa až v samotném závěru utkání, za úspěchem dokráčeli v pražské Sazka Areně bez vážných komplikací. Jejich úvodní branku obstaral hokejista českého původu Jan Benda. Německo se posunulo v tabulce na třetí místo.

Svěřenci Hanse Zacha mají na kontě tři body a poskočili z poslední na třetí pozici.

Němci byli od začátku nebezpečnější, ale první velkou možnost si vytvořili Rakušané. Andre Lakos zkušeného brankáře Kölziga nepřekonal. V 17. minutě měl štěstí po Blankově střele rakouský gólman Divis, ale vzápětí už na Bendovu přesnou střelu nestačil.

Útočník s českými předky, který v německé reprezentaci hraje beka, při průniku přes dva hráče předvedl své ofenzivní schopnosti a přesně vypálil.

V druhé části nevyužili Rakušané k vyrovnání 42 sekund trvající početní výhodu pět na tři. Němcům zase nepomohla stejná výhoda o deset vteřin kratší.

V 33. minutě už Kreutzer náskok zvýšil a Rakušané mohli děkovat Divisovi, že záhy nebyl rozdíl ještě větší. Plné ruce práce měl především v závěrečné třetině i Kölzig, který čistý štít hájil až do 52. minuty. Němci však vítězství udrželi, protože na Kochovu trefu už nikdo z Rakušanů nedokázal navázat. Největší možnost spálil Pöck.

Vítězství pojistil při power play Ustorf.

Výsledek - skupina E:
Rakousko - Německo 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky:
52. Koch (Setzinger) - 17. Benda (Kreutzer), 33. Kreutzer (Boos), 60. Ustorf (M. Reichel). Rozhodčí: Lärking - Takula (oba Švéd.) Mášik (SR). Vyloučení: 5:5. Bez využití.
Rakousko: Reinhard Divis - A. Lakos, Ulrich, R. Lukas, T. Pöck, P. Lakos, Unterluggauer - Kalt, Trattnig, Vanek - P. Lukas, Peintner, Szücz - Koch, Setzinger, Welser - Raimund Divis, Kaspitz, Horsky. Trenér: Herbert Pöck.
Německo: Kölzig - Molling, Lüdemann, Benda, Leask, Renz, Kunce, Retzer - Kathan, Ustorf, Morcinietz - T. Martinec, M. Reichel, Greilinger - Kreutzer, Hecht, Abstreiter - Blank, Boos, Lewandowski - Ullmann. Trenér: Hans Zach.

Německý brankář Olaf Kölzig zasahuje proti střele rakouského reprezentanta Andrease Renze.