ilustrační foto

ilustrační foto | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Závěr opět patřil Budínskému. Díky němu hokejový Hradec opět vyhrál

• 0
Už se zdálo, že hokejisté Hradce Králové v závěru zápasu s Pískem nabídnutou šanci v podobě přesilové hry nevyužijí. Až 16 vteřin před jejím skončením se k puku dostal Vít Budínský a dal gól.

Dvě minuty před vypršením základní hrací doby tím do té chvíle vyrovnané skóre 2:2 otočil ve prospěch domácích. Ti si v posledních desítkách vteřin cennou výhru už vzít nenechali, nováčka z Písku porazili 3:2.

Budínský tak po týdnu opět na konci zápasu výrazně přispěl k úspěchu svého týmu. Minulou sobotu totiž tři minuty před koncem duelu s Jihlavou vyrovnal na 3:3 a pak v samostatných nájezdech dva proměnil a zajistil Hradci druhý bod.

"Byl jsem ve správný čas na správném místě," komentoval svůj gólový úspěch střelec rozhodující branky. Hradec se chtěl na domácím ledě rehabilitovat za vysokou prohru 2:8, kterou v týdnu utrpěl v Benátkách.

Šel brzy do vedení, jenomže písecký tým do poloviny zápasu skóre otočil a přes řadu šancí domácí stačili jen vyrovnat. Zápas se stejně jako týden předtím v utkání s Jihlavou blížil k prodloužení. Až přišla nabídka přesilové hry, kterou Budínský v jejím závěru využil.

"Kdybychom využili některé ze svých šancí, vypadal by zápas jinak a nemuselo se rozhodovat až na konci," poznamenal střelec. Hradci se totiž příliš herně nedařilo.

"Z naší strany to bylo hodně utrápené a vybojované utkání," poznamenal asistent hradeckého trenér Jiří Slabý, "vypracujeme si hodně šancí, ale nedokážeme je proměnit a pak naše herní sebevědomí klesá."