Vrchlabí

Vrchlabí | foto: Anna Vavríková, MF DNES

Vrchlabí opět vyhrálo o gól. Už poosmé

• 0
Před týdnem vstřelili hokejisté Vrchlabí v utkání s Jihlavou rozhodující gól v poslední minutě. Poruba sice dopadla z tohoto pohledu o něco lépe, ale výsledek byl stejný.

Vrchlabští dvě a půl minuty před koncem zápasu využili za stavu 2:2 přesilovou hru a tříbodová výhra je dál drží mezi nejlepšími týmy soutěže - tým z Krkonoš je i po 18. kole na 3. místě, když má stejně bodů jako druhá Kometa Brno a jen o dva body méně než vedoucí Ústí nad Labem.

Navíc vítězové potvrdili další zbraň, kterou ničí své soupeře - ze třinácti výher v základní hrací době, kterou v sezoně získali, byla tato už osmá o jedinou branku.

Přitom zápas s Porubou měl být pro domácí podle tabulky jednoduchou záležitostí. Znovu se ukázalo, jak je 1. liga vyrovnaná. Vrchlabí dvakrát vedlo, třináctý tým tabulky dvakrát vyrovnal.

Zápas směřoval k prodloužení, když soupeř udělal rozhodující chybu. Tři minuty před koncem se nechali vyloučit a faul Szturce potrestal vrchlabský kapitán Aleš Vála.

Napodobil tak svého kolegu z obrany Jaroslava Komu, který týden předtím v poslední minutě rozhodl zápas s Jihlavou.

Koma se však tentokrát výhry na ledě nedočkal. Naopak tak krátký zápas ve své kariéře patrně ještě nesehrál. Už po osmnácti vteřinách hry totiž nepříjemně srazil hostujícího kapitána Hubáčka, ten byl odnesen na nosítkách a Koma vyloučen do konce zápasu.