Třebíčští fanoušci děkují svým hráčům.

Třebíčští fanoušci děkují svým hráčům. | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Malého „haluz“ přinesla hokejistům Třebíče tři body v duelu s Litoměřicemi

• 0
Po dvou třetinách byl prvoligový souboj hokejistů Horácké Slavie Třebíč a Litoměřic nerozhodný 1:1. A když pak v 57. minutě hosté našli odpověď i na gól Martina Dočekala, zdálo se, že utkání směřuje k prodloužení. Jenže...

Nastavení prožívala Třebíč už v předchozím kole v Porubě a podruhé v jednom týdnu se to nejspíš zdálo útočníkovi Jakubu Malému až moc. Proto se v čase 58.55 postaral o další vedení svého týmu 3:2.

„Byla to docela haluz,“ smál se po utkání v rozhovoru pro klubové stránky autor třetí třebíčské branky. „Letos se střelecky trápím. Trenéři mi neustále říkají, ať zkouším víc střílet, tak jsem do toho píchnul a puk tam naštěstí spadl“ dodal s úlevou Malý.

Hosté se v posledních 65 vteřinách základní hrací doby všemožně snažili ještě jednou překonat třebíčského Jana Mičána, ovšem marně. Horácká Slavia těsně vyhrála a v tabulce Chance ligy bodově dohnala sedmý Prostějov.

Litoměřice zůstávají třetí, nicméně přišly o svoji osmizápasovou vítěznou sérii. „Doufám, že tímhle utkáním jsme vítěznou šňůru začali zase pro změnu my,“ zakončil svoje hodnocení přáním pro příští prvoligový program Malý.

Ve středu čeká Třebíč v Pelhřimově derby s Jihlavou.

Hokejové MS 2024 probíhá od 10. do 26. května v Praze a Ostravě. Český tým hraje v pražské základní skupině, kde jsou dále Kanada, Finsko, Švýcarsko, Dánsko, Norsko, Rakousko a Velká Británie.