Série Českých Budějovic pokračuje

• 1
Praha - Hráči Českých Budějovic získali v čele první ligy již tříbodový náskok na druhé Ústí nad Labem. Pronásledovatel lídra soutěže prohrál ve 31. kole v Mladé Boleslavi 4:5. Naproti tomu Jihočeši především díky hattricku posily z NHL Václava Prospala uspěli 4:2 v Písku a vyhráli tak už posedmé v řadě.

Opava - Olomouc 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Hráči Opavy začali lépe, měli více ze hry i více brankových příležitostí. Olomoučtí postupně hru vyrovnali a jejich brejky byly hodně nebezpečné. Ve druhé třetině domácí nevyužili čtyřminutovou přesilovku, potom však Hulva přesnou přihrávkou
našel Spitzera a Opavané šli do vedení.
V závěru třetiny ještě bratři Lhotští dvakrát trefili tyč olomoucké branky. V poslední části tlak hostí narůstal, měli jasnou převahu, ale Opavu podržel výborný gólman Žigardy.
Branka: 36. Spitzer. Rozhodčí: Přikryl - Jureček, Kurajský. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 300.

Písek - České Budějovice 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
První dvě třetiny se hrál vyrovnaný hokej plný osobních soubojů, v němž se přece jen více prosazovali hosté. Nicméně domácí byli v koncovce důraznější. Až hrubá chyba gólmana Pinkase a Prospalovo brilantní využití získalo Českým Budějovicím rozhodující náskok. V poslední třetině Prospal vedení hostů pojistil a završil tím hattrick.
Branky: 19. a 31. Řehoř - 14., 37. a 57. Prospal, 33. Bělohlav. Rozhodčí: Chlaň - Flegl, Packa. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 1750.

Mladá Boleslav - Ústí nad Labem 5:4 (2:1, 1:3, 2:0)
Hosté měli raketový nástup do utkání a už na konci 2. minuty zakončil rychlou kombinaci střelou k tyči Kudrna. Domácí odpověděli v 11. minutě, kdy od modré těsně nad ledem vypálil Toužimský. Vzápětí Boleslav vedla. Střelu Toužimského stačil Zikmund ještě vyrazit, ale na Kadlecovu dorážku už nedosáhl.
Zikmunda pak v brance nahradil Sáblik.  Hned na začátku druhé třetiny sice Hradecký v oslabení zvýšil na 3:1, pak se ale hostům podařil dokonalý obrat. Nejprve po dorážce snížil Dragoun, poté se z kruhu trefil přesně Sýkora a v přesilovce upravil na 3:4 Pazourek.
Závěrečná třetina ovšem patřila domácímu celku. Nejprve v přesilovce vyrovnal Jareš a v době, kdy do konce utkání chybělo pouhých 13 vteřin, naservíroval Kadlec ideálně puk Hradeckému a ten zajistil Boleslavi vítězství.
Branky: 22. a 60. Hradecký, 11. Toužimský, 14. Kadlec, 54. Jareš - 2. Kudrna, 26. Dragoun, 32. Drábek, 37. Pazourek. Rozhodčí: Froněk - Svoboda, Zítková. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1450.

Beroun - Havířov 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Domácí znovu v silně kombinované sestavě bez šesti zraněných hráčů a s devatenáctiletým Ševčíkem v brance prohrávali už od druhé minuty, když se z rychlého brejku trefil nepokrytý Pavliš.
Hned zkraje druhé třetiny sice vyrovnal Novotný, ale Beroun pak nevyužil minutu a půl trvající dvojnásobnou početní výhodu a v poslední třetině za to pykal. Ve vlastním oslabení ujel Říha a bekhendem k tyčce rozhodl o překvapivém vítězství hostů.
Branky: 22. Novotný - 2. Pavliš, 49. Říha. Rozhodčí: Štěpán - Richter, Šulo. Vyloučení: 3:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1100.

Hradec Králové - Chomutov 2:2 po prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)
V pohledném utkání se domácí ujali vedení po vydařené akci Patrika Fořta, který přihrál volnému Patriku Bekovi. V úvodu třetí části ale Chomutov vyrovnal. V 55. minutě využil Martinec přesilovku a Hradec znovu vedl. O těsný náskok přišel rovné tři minuty před koncem, kdy za Hylákova záda protlačil puk Boušek.
Branky: 11. Beck, 55. Martinec - 41. Szakal, 58. Boušek. Rozhodčí: Blecha - R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 945.

Ostrava - Kadaň 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Hosty poslal do vedení Polanský, jenž skóroval po kombinaci s Kuchlerem a Vobořilem. Ještě v první třetině pojistil Kadani náskok Postl, který se trefil mezi Hamrlovy betony. Ve druhé části zvýšil na 3:0 Pospíšil, domácí tým se nezmohl ani na čestný úspěch.
Branky: 9. Polanský, 16. Postl, 21. Pospíšil. Rozhodčí: Trombík - Brada, Pala. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 400.

Kometa Brno - Třebíč 3:2 v prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 1:0)
Vývoj utkání měla od začátku ve svých rukou Kometa a převahu poprvé zužitkovala v polovině utkání díky Meluzínovi. Rychle po něm zvýšil Šebek, ale Třebíč pak v 55. minutě v rozmezí 49 sekund ve dvou přesilovkách vyrovnala. Na začátku prodloužení hostující Vrbata neproměnil trestné střílení a o vítězství Brna pak rozhodl Sloboda.
Branky: 31. Meluzín, 32. Šebek, 64. Sloboda - 55. Vrbata a Valko. Rozhodčí: Dvořák - Havlín, Kureš. Vyloučení: 9:8, navíc Šebek 10 min., Moskal 10 min., Baranyk 5 min. a do konce utkání (všichni Brno). Využití: 0:2. Diváci: 2111.