Vsetínský brankář Maxim Žukov inkasuje gól v utkání proti Jihlavě.

Vsetínský brankář Maxim Žukov inkasuje gól v utkání proti Jihlavě. | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Pro finále první ligy se rýsuje derby. Vsetín vede 2:0, Zlín má bod

• 0
Stačí si udržet v sérii domácí neporazitelnost a fanoušci si můžou těšit ve finále hokejové Chance ligy na atraktivní valašské derby. Robe Vsetín se po dvou domácích zápasech ujal nad Prostějovem vedení 2:0, PSG Zlín odjel z Třebíče za nerozhodného stavu 1:1. Obě série pokračují ve středu a ve čtvrtek.

Vsetín v letošním play off vyhrál všech pět utkání, pokaždé nejtěsnějším rozdílem gólu za vydatného přispění brankáře Žukova. Na sobotní vítězství 4:3 navázal nedělním triumfem 1:0.

Prostějov v obou duelech Vsetín přestřílel, v neděli se ruský gólman zaskvěl 29 zákroky a první nulou v letošní vyřazovací části. Vsetínu tak stačila jediná trefa Klhůfka. Čtvrtou asistencí v sérii mu pomohl Holec.

Zlín získal výhodu domácího prostředí na svoji stranu hned v prvním utkání, které vyhrál 4:3. Zápas byl přitom na hodinu přerušený kvůli dírám v ledě a hrozil jeho odklad. „První dvě třetiny jsme podali dobrý výkon. Ve třetí třetině jsme bohužel polevili a bylo z toho zbytečné drama. Toho se musíme příště vyvarovat,“ uvedl zlínský asistent Oldřich Horák.

Jenže jak Berani sobotní střetnutí ukončili, tak také začali nedělní. Utekl jim úvod, po dvou slepených gólech v rozmezí 27. a 28. minuty prohrávali 0:3 a nakonec podlehli 2:4.