Ščerban: Musíme zvýšit bojovnost a nasazení

Třebíč - Brzy mu bude 43 let, přesto je stále oporou hokejistů Třebíče. Obránce Bedřich Ščerban se snaží se svým týmem zastavit v play-off Mladou Boleslav. Zatím se mu to nedaří. Středočeši vyhráli domácí zápasy 7:0 a 4:2 a před odvetami jsou jasným favoritem na postup. "Jestli chceme sérii zdramatizovat, musíme podstatně zvýšit nasazení a bojovnost," nabádá kapitán Horácké Slavie.

Jaké to je, znovu po čase hrát v play-off?
Je pravda, že jsem si vyřazovací boje dva roky nezahrál. Docela jsem se těšil.

V pondělním zápase jste opět brzy inkasovali první gól, zrovna když jste seděl na trestné lavici...
Rozhodčí vůbec nemíním komentovat. Proč? To ať si každý domyslí.

Pět třetin vás Mladá Boleslav jasně přehrávala a měla z nich skóre 11:0. Až tu šestou jste vyhráli vy. Pomůže vám to?
Hlavně mladí se přesvědčili, že to jde. Povedlo se jim skórovat, šli do toho po hlavě. A Boleslav najednou byla pod tlakem. Doma teď můžeme začít s čistou hlavou.

Máte nějaký recept, jak ještě celou čtvrtfinálovou sérii zvrátit?
Hlavně si musíme pohlídat začátky zápasů. Ten jsme dnes (v pondělí) měli katastrofální a ve druhé třetině se to opakovalo.

Je Boleslav skutečně vážným adeptem na postup do extraligy?