Prvoligová Kadaň se odpoutala ze dna

Ústí nad Labem - Atmosféra se uvolnila, Kadaň potřetí v sezoně vyhrála, Chomutov se o krůček přiblížil ke špičce první hokejové ligy. „Jsme rádi, že jsme se odrazili od dna, vždyť horší to s námi ani být nemohlo. Šlo o hodně,“ přiznal kadaňský manažer Alois Chlustina. Spadl mu kámen ze srdce. Třebaže trenér týmu Otakar Vejvoda před utkáním říkal, že zápas s Opavou je jako každý jiný, vedení klubu tentokrát čekalo úspěch. „Kluci cítili, že teď vyhrát musí, to víte, že byli nervózní.“ Kadaň zvládla úvod, k vítězství 3:1 jí pomohl náskok po první třetině 2:0.

„Ten zápas jsme vybojovali, měli jsme hlavně větší vůli. To rozhodlo,“ tvrdí manažer. Soutěž je vyrovnaná, sotva se Kadaň odpoutala z poslední pozice, už je blízko k play off. „Na osmý Hradec Králové ztrácíme pouhé tři body, jsme na dostřel,“ je rád Chlustina.

Ví, že teď jeho tým čeká další ostrá zkouška: hraje zítra derby v Chomutově. Právě chomutovský celek se postaral o velký zvrat dramatického zápasu ve Žďáru nad Sázavou. Prohrával 0:2, ale druhou část hry soupeře válcoval, vyhrál ji 5:0. Na střely 23:9. To byly útočné manévry. Chomutov vyhrál 6:3 a k vysněnému třetímu místu v tabulce se přiblížil na dva body.

„Počátečnímu náporu jsme neodolali, pak jsme nestačili v přesilovce pět na tři,“ řekl k první třetině chomutovský trenér Zdeněk Vojta: „Poté jsme však začali brát režii do svých rukou. O zvrat jsme se postarali tím, že jsme využili šance. Každá výhra má stejnou cenu, ale uspět venku je povzbuzující.“

Hokej v Ústí nad Labem je tahák. Na Beroun, 11. celek tabulky, byl opět zaplněný stadion, přišlo se podívat 4000 fanoušků. Vidělo napínavé představení, po dvou třetinách stav 2:2. Až 11 minut před koncem zlomil soupeře rozhodující trefou zadák Hanzlík. Posila z Plzně. Ústečtí Lvi šlapou jako hodinky, v tabulce jsou druzí, jediní konkurenti vedoucího Kladna. Osmá výhra z 12 zápasů, parádní bilance.

„Jestli už pro nás nejsou vítězství nuda? Jak pro koho, manažer musí shánět peníze na prémie,“ říká s úsměvem ústecký trenér Jindřich Setikovský. „Ale vážně, tohle vítězství bylo asi nejtěžší. Beroun podržel brankář Jež, má kvalitní tým. To je vidět i na výsledku. Podle kouče rozhodla o vítězství pozorná hra v obraně. Premiéru má za sebou obránce Hanzlík z Plzně. Patřil do širšího kádru reprezentace.

„Už od začátku sezony měl zdravotní potíže, k nám přišel na rozehrání. Je jasné, že nám takový hráč v první lize pomůže. Rád bych ho vzal i do Mladé Boleslavi, ale hlavní slovo bude mít vedení plzeňského klubu,“ ví trenér Setikovský. Hanzlík v ústeckém klubu hostuje. Včera už byl připraven uzdravený bek Florián. Po zítřejším kole už hokejisté poznají všech 13 soupeřů, pak bude před odvetami následovat krátká přestávka.