Momentka ze čtvrtého finálového duelu první hokejové ligy mezi Jihlavou (v...

Momentka ze čtvrtého finálového duelu první hokejové ligy mezi Jihlavou (v červeném) a Vsetínem. | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Bitva o extraligovou baráž pokračuje. Jihlava srovnala v sérii se Vsetínem

• 13
Hokejisté Jihlavy zdolali ve čtvrtém finále první ligy Vsetín 2:0 a v sérii hrané na čtyři výhry vyrovnali na 2:2. Vítěze čeká baráž o extraligu s Kladnem. V neděli od 17:00 se hraje ve Vsetíně a s jistotou se týmy vrátí i v úterý do Jihlavy.

Vítězný gól Jihlavy dal v čase 1:36 Filip Seman a v závěru přidal při power play do prázdné branky pojistku Tomáš Čachotský. Ruský gólman Maxim Žukov udržel počtvrté v letošním play off čisté konto.

Domácí Dukla nastoupila bez potrestaného obránce Daniela Kowalczyka, chyběl i zraněný útočník Filip Helt, ale do sestavy se naopak vrátil zadák Tomáš Valenta a příležitost dostal opět i šestnáctiletý útočník Hynek Peš. Vsetín se musel obejít bez beka Michala Hryciowa, jehož vyřadil ze hry ve čtvrtek zákrokem Kowalczyk, i bez útočníků Radima Kucharczyka a Roman Půčka. Místo nich naskočili obránce Šimon Jenáček a v útoku Roman Pšurný s Michalem Gagem.

Jihlavě se povedl vstup do utkání a otevřela skóre už po 96 sekundách. Menšík našel zpoza branky mezi kruhy Brože, jehož střelu ještě před Gábou tečoval Seman. V 5. minutě mohl odpovědět Jonák, ale trefil z úhlu tyč. V polovině úvodní části se dostal do úniku Peš, ale nedotáhl jej do úspěšného konce. Dukla se pak ubránila při Harkabusově vyloučení.

Ve druhé třetině měl možnost zvýšit náskok Harkabus, Gába musel krýt i Marešovu střelu. Žukov si poradil s Venkrbcovým pokusem a držel nadále čistý štít. Valaši se neprosadili ani v závěru druhé části při Brožově pobytu na trestné lavici.

V úvodu třetí části nevyužila přesilovku ani Dukla při Zemanově vyloučení. Vsetín marně dobýval branku soupeře a navíc Dukle nabídl další přesilovky. Nejdříve po Jerofejevsově faulu a potom po vyloučeních Březiny a Ondračky hrála Jihlava i 85 sekund v početní výhodě pěti proti třem, při které trefil Harkabus horní tyč. Pojistku ale přidal až v 58. minutě do prázdné branky Čachotský.

Karel Nekvasil (Jihlava): „Měli jsme lepší pohyb, povedl se nám vstup do zápasu a dokázali jsme se ve druhé minutě ujmout vedení. Vsetín pak převzal otěže třetiny, kdy nám to tam létalo ze všech stran. Dnes výborný výkon Maxe (Žukova) a celá defenzivní hra byla dobrá.  Ve třetí třetině jsme dostali přesilovky i dvojnásobnou přesilovku, kterou jsme bohužel nevyužili, ale naštěstí nás to nemusí mrzet.“

Jan Srdínko (Vsetín): „Měli jsme špatný vstup do utkání a dostali jsme hned v úvodu gól, který pramenil z našeho horšího pohybu a z nedůslednosti. Po tom gólu se naše hra zlepšila, bylo to v takových vlnách. Chyběl větší důraz a možná klid a štěstí v zakončení. Jihlava dobře bránila a blokovala spoustu střel. Pokud měli nějaké šance, tak je pochytal výborný David Gába. Když jsme chtěli zdramatizovat utkání, tak jsme se dopustili vyloučení, které hru zkomplikovalo.“

HC Dukla Jihlava - VHK ROBE Vsetín 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 01:31 F. Seman (Vítězslav Brož, Menšík), 57:36 Čachotský. Rozhodčí: Wagner, Petružálek – Kreuzer, Polonyi. Diváci: 4149. Stav série: 2:2

HC Dukla Jihlava Žukov (A. Wolf) – Bilčík, L. Mareš, Kachyňa, Dundáček, Valenta, Eliáš, A. Dvořák – Čachotský (A), Skořepa (C), T. Havránek – T. Harkabus (A), M. Zadražil, Peš – F. Seman, Menšík, Vítězslav Brož – Cachnín, M. Juda, P. Čermák.

VHK ROBE Vsetín Gába (D. Sachr) – Smetana, Ondračka, J. Říha, Jerofejevs, J. Jenáček, Štach (A), Š. Jenáček – Jonák (C), Venkrbec, Rob – Gago, Pšurný, Klímek – Berger, R. Vlach, A. Zeman – Hořanský, D. Březina, Vítek.