Riku Sihvonen překonává zlínského brankáře Hufa.

Riku Sihvonen překonává zlínského brankáře Hufa. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Poruba vede první ligu už o tři body. Zlín opět prohrál, tentokrát s Jihlavou

• 0
Hokejisté Poruby porazili v 16. kole první ligy doma Prostějov 4:3 a vedou už o tři body před nově druhou Jihlavou. Dukla vyhrála 3:1 na ledě Zlína, který po sestupu z extraligy nadále tápe. Připsal si čtvrtou porážku z posledních pěti zápasů.

Poruba po porážce ve Vsetíně 1:2 navázala na předchozích pět výher. Ve druhé třetině se dostali Ostravané dvakrát do náskoku díky Jakubu Šlahařovi a Jiřímu Klimíčkovi, ale odpověděl v obou případech Vilém Burian. V čase 51:06 vrátil domácím vedení Tomáš Šoustal a za 54 sekund zvýšil Patrik Urbanec. V 58. minutě už jen zkorigoval výsledek Roman Vlach.

Zlín v osmém domácím vystoupení v sezoně prohrál už popáté. Dukla oslavila šestou výhru z uplynulých sedmi duelů. Berany sice dostal ve 33. minutě do vedení Francouz Valentin Claireaux, ale 81 sekund před druhou pauzou vyrovnal v přesilové hře Otakar Šik. V čase 43:38 využil další početní výhodu Tomáš Harkabus a v 54. minutě pykali Berani za další faul po gólu Jiřího Fronka.

Teprve druhou porážku z posledních šesti zápasů si připsala Třebíč a klesla z druhého na třetí místo. Ve Frýdku-Místku podlehla 2:6, když už v 15. minutě prohrávala 0:3. Tři body za dvě branky a jednu asistenci si připsal polský útočník Alan Lyszczarczyk a dvakrát za vítěze skóroval také Daniel Vrdlovec.

Vsetín i podruhé pod vedením dočasného trenérského dua Jiří Weintritt a Radim Kucharczyk, kteří nahradili Romana Stantiena a Jana Srdínka, vyhrál. V Chrudimi nad posledními Pardubicemi B zvítězil 4:1. Po gólu a asistenci zaznamenali bek Jiří Říha a útočník Pavel Klhůfek.

Po dvou výhrách neuspěla pražská Slavia a pod novým trenérem Danielem Tvrzníkem si připsala ve čtvrtém duelu druhu prohru. Nestačila doma na Přerov, který zvítězil 3:0. Prvním čistým kontem v sezoně se na vítězství Zubrů podílel gólman Michal Postava.

Šumperk zdolal doma Sokolov 4:3 až v prodloužení, přestože ještě v 54. minutě vedl 3:0. Musel vzít za vděk dvěma body a posunul se z předposlední na 12. pozici před Slavii. Po osmi sekundách nastavení rozhodl Šimon Jelínek, který si připsal tři body za dva góly a asistenci. Dvakrát se trefil za Draky také Matěj Svoboda.

Potřetí za sebou uspěl doma Kolín, který zdolal Litoměřice 2:1 v prodloužení. V čase 62:11 rozhodl Adam Dlouhý.

DRACI PARS ŠUMPERK - HC Baník Sokolov 4:3P (1:0, 2:0, 0:3 - 1:0)

Branky: 07:34 Svoboda (Hrachovský, Jelínek), 25:00 Svoboda (Šuhaj), 27:26 Jelínek (Šuhaj, Eliáš), 60:09 Jelínek (Šuhaj) - 53:42 Pohl (Kverka, Vracovský), 54:01 Osmík (Zadražil, Weinhold), 59:58 Kverka (Pohl, Weinhold). Rozhodčí: Jakub Valenta, Jan Hucl – Roman Zídek, František Štěpánek. Diváci: 817.

DRACI PARS ŠUMPERK Lackovič (Hamalčík) – Hrachovský, Eliáš (A), J. Michálek, Kadeřávek, Kunst, Dudycha – Průžek, Bartoš (A), Žálčík (C) – Svoboda, Šuhaj, Jelínek – Bernat, Kohút, Motloch – Křemen, Horký, Jouza.

HC Baník Sokolov Cichoň (Michajlov) – Jan Novák, Krutil, Baláž, Pohl, Weinhold, Rulík, Tomek – Vracovský, Kverka (A), Vrhel – Osmík, Zadražil, Tomi – Švec, Rohan (C), Jurčík (A) – Ton, L. Stehlík.

SC Marimex Kolín - HC Stadion Litoměřice 2:1P (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Branky: 24:05 Veselý (Z. Král, Niko), 62:11 Dlouhý (Ouřada) - 12:30 Chlubna (Kuťák). Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek – Maštalíř, Dědek..

SC Marimex Kolín Soukup (Sajdl) – Čáp, Piegl, Niko, Naar, Rymsha, Aubrecht, Cibák – Z. Král, Koukal, Veselý – Ouřada, Nedvídek, Dlouhý – Lang, Matějček, Jankovský – D. Šedivý, Morong, Síla.

HC Stadion Litoměřice D. Král (Sklíba) – Jebavý, Š. Němec, J. Šedivý, Holý, Výtisk, Veber, Hampl – Válek, Jícha, Guman – Procházka, Kracík, Slavíček – Chlubna, Kuťák, P. Svoboda – Cikhart, Zabloudil, Gajda.

HC Frýdek-Místek - SK Horácká Slavia Třebíč 6:2 (3:0, 1:0, 2:2)

Branky: 04:35 Vrdlovec (Svačina, Dostálek), 06:21 Zeleňák (Kowalczyk), 14:20 Lyszczarczyk (Hotěk, Haas), 37:50 Vrdlovec (Teper), 44:39 Dostálek (M. Adámek, Svačina), 53:53 Lyszczarczyk (Haas) - 48:40 Tureček (Psota, Dočekal), 50:37 Bittner (Psota, Dočekal). Rozhodčí: Zavřel, Jaroš – Král, Otáhal. Diváci: 709.

HC Frýdek-Místek Švančara (Mokry) – Š. Havránek, Teper (C), Kowalczyk, Zeleňák, Sova, Adámek, Ročák – Dostálek, Vrdlovec (A), Svačina (A) – Lyszczarczyk, Haas, Hotěk – A. Zeman, Bednář, Geidl – Ramik, Matěj, Macháček.

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel (15. Mičán) – Bořuta, Tureček, Hunkes, Forman, Furch, Poizl – Dočekal (A), Bittner (C), Holec – D. Michálek, Psota, Vodný – Malý, Ferda (A), Mácha – Meluzín, Šilhavý, Mat. Novák – Svoboda.

HC Slavia Praha - HC ZUBR Přerov 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Branky: 40:43 Süss (Gréč), 55:04 Doležal (Ševčík), 58:19 Goiš. Rozhodčí: Bejček, Kostourek – Jindra, Štofa. Diváci: 518.

HC Slavia Praha Málek (Pittr) – Klikorka, Matyáš, Žovinec, D. Němeček, Hejda, Szathmáry, Fiala – Mrňa, Žejdl, Simon – Všetečka, Knotek (C), J. Brož – Havrda, Kern, Strnad – Pšenička, Poletín (A), Závora.

HC ZUBR Přerov Postava (Žurek) – R. Černý, Kudělka (A), Chroboček, Gréč, Krisl (C), Hanák, Ševčík – Svoboda, Süss, Doležal – Březina, Pechanec, Svoboda – Goiš, F. Dvořák, Dobša – Tarnoczy, Ministr, Indrák.

HC RT TORAX Poruba 2011 - LHK Jestřábi Prostějov 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)

Branky: 24:47 Šlahař (Pšurný, Berisha), 34:10 Klimíček (Gřeš), 51:04 Šoustal (Berisha), 52:10 Urbanec (Dluhoš) - 33:16 Burian, 38:22 Burian (T. Jáchym), 57:54 Vlach (T. Jáchym, Poledna). Rozhodčí: Cabák, Kučera – Skopal, Komínek. Diváci: 1183.

HC RT TORAX Poruba 2011 O. Bláha (Dolejš) – Klimíček, Lemcke, Urbanec (C), Dluhoš, Sedlák, Mlčák, Hlaváč – Šlahař, Pšurný (A), Berisha – Christov, Toman, Střondala – Gřeš, Vachovec (A), Šoustal – Vildumetz, Hudeček, Karafiát.

LHK Jestřábi Prostějov Brízgala (J. Němeček) – Valenta, Hamšík, Malák, Benda, Pěnčík, Poledna – Burian, T. Jáchym, Jiránek – Hašek, Vlach, Jansa – Kysela, Venkrbec, Maruna – Kotásek, Přibyl.

HC Dynamo Pardubice B - VHK ROBE Vsetín 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky: 42:43 Bučko (Endál) - 17:40 Klhůfek (Říha, Kajínek), 29:24 Sihvonen (Klhůfek), 43:24 Š. Bláha (Vítek, Smetana), 52:48 Říha (Klímek, Š. Bláha). Rozhodčí: Micka, Grygera – Kotlík, Thuma. Diváci: 403.

HC Dynamo Pardubice B Klouček (Nečas) – Oliva, Bučko, Drtina, Tvrdík, Zdráhal (A), Kubíček – Půhoný, Kaut (C), Lichtag – Kulhánek, T. Zeman, Endál – M. Machač, Herčík, Pochobradský – Rohlík, Hajný, Turek.

VHK ROBE Vsetín Žukov (Sachr) – Kajínek, Říha, Ondračka, O. Němec, Smetana (A), Jenáček, Voženílek – Jonák (C), Přikryl, Rob – Jenyš, Lichanec, Berger – Sihvonen, Klhůfek, Klímek – Š. Bláha, Berzinš, Vítek (A).

PSG Berani Zlín - HC Dukla Jihlava 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky: 32:52 Claireaux (Honejsek, Ondráček) - 38:40 Šik (Mareš, Fronk), 43:37 Harkabus (F. Kočí, Jungwirth), 53:56 Fronk (Šik, Miškář). Rozhodčí: Wagner, Rapák – Vašíček, Veselý.

PSG Berani Zlín Kašík (Huf) – Suhrada, Gazda, Zbořil, Bartko, Talafa, Bukač, M. Novotný – Kubiš (C), P. Sedláček, Mrázek – Honejsek, Claireaux, Ondráček (A) – Köhler (A), Hejcman, Illéš – Pospíšil, Gago, Frömel.

HC Dukla Jihlava Beran (Wolf) – Mareš, Bilčík, Dundáček, D. Kolář, M. Jáchym, F. Kočí, Haman – Jungwirth, Skořepa (C), Šik – Harkabus, Miškář, Fronk – Beránek, Pořízek, Křehlík – Cachnín, Juda, V. Brož.