Momentka ze zápasu Dukla Jihlava - Litoměřice

Momentka ze zápasu Dukla Jihlava - Litoměřice | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Třetí Prostějov uspěl na ledě druhých Litoměřic, Slavia zlomila černou sérii

• 6
Hokejisté druhých Litoměřic prohráli v 15. kole první ligy na ledě třetího Prostějova 2:4 a promarnili šanci umazat sedmibodovou ztrátu na vedoucí Třebíč, která měla volný los. Po sedmi porážkách se dočkala úspěchu pražská Slavia, která zvítězila v Sokolově 4:3 po samostatných nájezdech.

Prostějov vyhrál poosmé z posledních deseti zápasů, Litoměřice si po šňůře sedmi vítězství připsaly třetí porážku v řadě. Sice se ujaly ve 4. minutě vedení díky Josefu Jíchovi, ale za 88 sekund vyrovnal Petr Mrázek, v čase 11:26 v přesilové hře otočil stav Šimon Jelínek a v 15. minutě zvýšil Tomáš Jiránek.

Na začátku druhé části dostal Stadion na kontakt Ondřej Procházka, ale v 58. minutě pojistil výhru při power play do prázdné branky Jan Štefka.

Slavia po sedmi duelech bez bodu klesla na 15. místo a po úspěchu v Sokolově se posunula o pozici výš. Domácí Baník dostal v polovině první třetiny do vedení Jan Pohl, v 38. minutě během 13 sekund otočili stav Martin Weinhold s Tomášem Pšeničkou a 47 vteřin před koncem druhé části vyrovnal Otakar Šik na 2:2.

Po 65 sekundách třetí třetiny vrátil Slavii vedení Lukáš Žejdl, ale v čase 55:33 vynutil prodloužení Vojtěch Tomi. V nájezdech se prosadili jen slávisté Tomáš Knotek a Filip Vlček.

I podruhé pod staronovým trenérem Karlem Suchánkem, který nahradil odvolaného Jiřího Šejbu, uspěla Poruba. Po sobotním domácím vítězství nad Havířovem (5:4 po nájezdech) vyhrála ve Frýdku-Místku 5:2. Ostravané sice prohrávali od 4. minuty, kdy proměnil přesilovku pěti proti třem Jakub Teper, ale v čase 6:55 zahájil obrat z trestného střílení Kanaďan Samuel Bitten.

Ve druhé třetině upravili na 3:1 Petr Stloukal s Pavlem Jenyšem, který skóroval v přesilovce. Ve 48. minutě se trefil znovu Stloukal a na snížení Matouše Čmiela ještě odpověděl Tomáš Gřeš.

Počtvrté z uplynulých pěti duelů vyhrála Jihlava, která uspěla v Kolíně po výsledku 7:3. Kozlové si připsali teprve druhou porážku z posledních sedmi utkání. Čtyřmi asistencemi pomohl k výhře Dukly Tomáš Čachotský.

Po třech porážkách za sebou zabral Šumperk a rozdrtil doma poslední Kadaň 5:0. V barvách Draků si připsal čtyři body za tři branky a jednu asistencí Lukáš Žálčík. Trhači nebodovali ani v patnáctém utkání v sezoně.

Ústí nad Labem zdolalo doma Vrchlabí 3:1, bodovalo počtvrté v řadě a třikrát z toho vyhrálo. Dvěma góly k tomu pomohl Štěpán Bláha. Vrchlabí potřetí za sebou nebodovalo.

Havířov vyhrál nad Přerovem 3:2 v prodloužení a radoval se po dvou porážkách. Sice dvakrát prohrával, ale obrat dovršil v čase 62:25 Antonín Pechanec. Zubři neuspěli poprvé po třech vítězstvích.

Po šňůře čtyř výher neuspěly podruhé za sebou Benátky nad Jizerou, které doma prohrály se Vsetínem 2:4. Valaši venku zvítězili potřetí za sebou.

Ústí nad Labem sice počtvrté za sebou bodovalo, ale doma s Vrchlabím ztratilo vedení 3:1 a prohrálo 3:4 po samostatných nájezdech. Hosté uspěli po dvou duelech bez bodu a rozhodl o tom v šesté sérii rozstřelu Tomáš Zeman.

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Stadion Vrchlabí 3:4N (0:0, 3:1, 0:2 - 0:0)pen. 1:2

Branky: 23:06 Štěpán Bláha (Ondřej Bláha), 26:24 M. Tůma (Přindiš, Milfait), 38:21 Štěpán Bláha (Vrdlovec) - 36:34 Matýs (J. Zdráhal), 41:53 Mrňa (T. Kaut, P. Urban), 46:50 Chrtek (Pochobradský), T. Zeman. Rozhodčí: Kostourek, Jaroš – Štofa, Coubal. Diváci: 731.

HC Slovan Ústí nad Labem Hamalčík (L. Cikánek) – J. Drtina (A), Š. Havránek, Trefný, Přindiš, Záruba, L. Chalupa, E. Mareš – Trávníček (C), Vrdlovec, Štěpán Bláha – M. Tůma (A), Milfait, V. Bílek – Jouza, Ondřej Bláha, Ouřada – Martin Bláha, T. Čermák, Kulhánek.

HC Stadion Vrchlabí O. Štěpánek (J. Soukup) – Kajínek, T. Jelínek, J. Zdráhal, Bučko, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Pochobradský, Chrtek, Heřman (A) – D. Chalupa, T. Kaut (C), Mrňa – Matýs, P. Urban (A), L. Kučera – F. Moník, T. Zeman, T. Kynčl.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)

Branky: 05:19 Mrázek (Babka), 11:26 Š. Jelínek (Jiránek, T. Jáchym), 14:49 Jiránek (T. Jáchym, Husák), 57:46 Štefka - 03:48 J. Jícha (Pinkas), 22:16 O. Procházka. Rozhodčí: Cabák, Marek – Kleprlík, Komínek.

LHK Jestřábi Prostějov M. Altrichter (Bláha) – Husák, Klimíček, Vala, Babka, Zajíc, M. Jáchym – Jiránek (A), T. Jáchym, Rudovský – Martin Novák (C), J. Kloz (A), Mrázek – P. Beránek, Štefka, M. Švec – Dubský, T. Koblížek, Š. Jelínek.

HC Stadion Litoměřice Čermák (Sklíba) – P. Marcel, O. Baláž, Výtisk (C), J. Holý (A), Pinkas, Kottek – Válek (A), R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, J. Jícha, Berka – T. Urban, Koláček, Pajer – Rouha, Černohorský, Smola.

DRACI PARS ŠUMPERK - SK Trhači Kadaň 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)

Branky: 02:36 Žálčík (Pěnčík, Drtil), 04:28 Macuh (Pěnčík, Žálčík), 13:38 Žálčík (Machů, Macuh), 24:36 Žálčík (Macuh, Hrachovský), 36:36 Lednický (Kohút). Rozhodčí: Čech, Zavřel – Maštalíř, Žídek. Diváci: 1 001.

DRACI PARS ŠUMPERK Mokry (M. Holík) – Drtil, Pěnčík, Hrachovský, Březák, Machů, Řezáč, Dudycha – Žálčík (C), Macuh, P. Kratochvíl – Mácha, Vildumetz, Vachutka (A) – Kohút, Spratek, A. Furch – Bernovský, Scheuter, Lednický.

SK Trhači Kadaň A. Horák (27. R. Běhula) – Steinocher (A), Kabelka, Štochl (A), Zorko (C), O. Havlín, Ferbas – Valujskij, Berčík, Routa – Bernat, Mežnar, Z. Zabloudil – D. Homer, D. Čech, Konášek – L. Švec, Hradecký, Bogdasarjan.

HC Frýdek-Místek - HC RT TORAX Poruba 2011 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Branky: 03:02 Teper (David Bartoš, Zbořil), 56:29 Čmiel (Matyáš, Ján Blaško) - 06:55 Bitten, 28:20 Stloukal (Husa, Bitten), 39:06 Jenyš (Korkiakoski, R. Toman), 47:22 Stloukal (Hrníčko, Bitten), 57:46 Gřeš (Jenyš, Vachovec). Rozhodčí: Ondráček, Vrba – Kučera, Hranoš.. Diváci: 818.

HC Frýdek-Místek Šimboch (Foltán) – Zbořil, Matyáš, Ciura, Teper, Z. Malík, J. Adámek, Marcinko – Lyszczarczyk, David Bartoš, Šlahař – Christov (C), Komorski, Klimša – Tadeáš Král, Peterek, Martynek (A) – Matiaško, Čmiel, Ján Blaško.

HC RT TORAX Poruba 2011 Muštukovs (Brízgala) – Žovinec, Lukáš Kozák (A), Szathmáry, T. Voráček, M. Houdek, Husa – Réway, R. Toman, Korkiakoski – Stloukal, Bitten, Hrníčko – Jenyš, Vachovec (C), Gřeš – Kanko (A), Hotěk, Brodek.

SC Kolín - HC Dukla Jihlava 3:7 (2:2, 1:3, 0:2)

Branky: 10:43 David Šafránek (V. Čížek), 11:55 Matyáš Svoboda (Matějček, Zumr), 25:15 Morong (Matyáš Svoboda) - 08:57 Lichanec, 13:00 Skořepa (Čachotský), 20:33 Lichanec (Čachotský), 21:07 L. Mareš (T. Harkabus, Čachotský), 23:56 Eliáš (Čachotský, Illéš), 51:47 Helt (Illéš, Niko), 57:21 Vítězslav Brož (L. Mareš). Rozhodčí: Tomáš Micka, Lukáš Květoň – Milan Jindra, Petr Bělohlav. Diváci: 936.

SC Kolín Sajdl (21.–24. Sejpal) – Piegl, Čáp, Šalda, Kukla, Kachyňa, V. Čížek (A), Váchal – Jankovský, David Šafránek (C), Z. Král – L. Krejčík, J. Sklenář, Petržilka – Zumr, Matějček, Matyáš Svoboda – Jaroslav Dvořák, Morong, Poppel.

HC Dukla Jihlava A. Wolf (Žukov) – Bilčík, Kowalczyk, A. Dvořák, L. Mareš, Eliáš, Niko – Čachotský, Skořepa, Illéš – T. Harkabus, F. Seman, Cachnín – Helt, Lichanec, Fronk – T. Havránek, M. Juda, Vítězslav Brož.

HC Baník Sokolov - HC Slavia Praha 3:4N (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)pen. 0:2

Branky: 09:49 J. Pohl (Šmerha, Šik), 39:13 Šik (J. Pohl), 55:33 Tomi (Šik, J. Pohl) - 37:03 Weinhold (Žejdl, Poletín), 37:14 T. Pšenička (P. Machač), 41:06 Žejdl (Vlček, R. Všetečka), T. Knotek. Rozhodčí: Horák, Valenta – Kokrment, Tvrdík. Diváci: 558.

HC Baník Sokolov A. Beran (Cichoň) – Klejna, J. Novák, J. Pohl, Strejček, Tomek, Radek Jeřábek, A. Rulík – Jurčík, Jiskra, Tomi – Šik, T. Rohan, Šmerha – Kuťák, Kverka, Kružík – Pořízek, D. Novotný, M. Sloboda.

HC Slavia Praha R. Málek (M. Michajlov) – Daniel Krejčí, Weinhold, T. Duda, Veber, R. Havel, Mikuláš Hovorka, Kadeřávek – Poletín, Žejdl, M. Ondráček – R. Všetečka, T. Knotek, Kern – Vracovský, P. Machač, T. Pšenička – J. Doležal, Vlček, Šteiner.

HC Benátky nad Jizerou - VHK ROBE Vsetín 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Branky: 4:19 Jiruš, 39:03 Čederle (Jiruš, Rychlovský) - 25:09 Klímek (Kucharczyk, Š. Jenáček), 27:12 Gago, 46:58 R. Půček (J. Jenáček), 59:25 Jonák. Rozhodčí: Hucl, Petružálek – Hnát, Sedláček. Diváci: 201.

HC Benátky nad Jizerou D. Král (Žajdlík) – Bukač, Patzelt, Kunst, Žůrek, Hampl, Aubrecht, F. Kovář – Rychlovský, Dušek, Daniel Špaček – Pabiška, Čederle, Jiruš – E. Čermák, Jansa, Wiencek – Křepelka, Kalaj, Vomáčka.

VHK ROBE Vsetín Gába (J. Málek) – Štach, Jerofejevs, J. Jenáček, J. Říha, Buchta, Ondračka, Š. Jenáček – Rob, Jonák, Gago – A. Zeman, R. Vlach, M. Indrák – Klímek, Kucharczyk, R. Půček – Vítek, Berger, Hořanský.

AZ Heimstaden Havířov - HC ZUBR Přerov 3:2P (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)

Branky: 41:49 Hudeček (Dostálek, Valenta), 58:26 Š. Kratochvil (L. Bednář, J. Doktor), 62:25 Pechanec (J. Doktor, Chroboček) - 25:08 T. Doležal (D. Indrák, D. Krenželok), 43:37 Herman (Hrabal, Matěj Svoboda). Rozhodčí: Mrkva, Koziol – Král', Blažek. Diváci: 719.

AZ Heimstaden Havířov Štipčák (Fučík) – Groch, Chroboček, Mrowiec, Valenta, T. Pastor, Lytvynov, F. Kočí – L. Bednář, Pechanec, J. Doktor – Š. Kratochvil, Hudeček (A), Dostálek – Maruna (C), Paś, Severa – Handl, Stuchlík, Mrva.

HC ZUBR Přerov Petrásek (Postava) – D. Krenželok, R. Černý, Hrabal, Hamrlík, Krisl (C), Seemann, Ševčík – D. Indrák, Pšurný (A), T. Doležal (A) – Jakub Svoboda, Herman, M. Kratochvil – Matěj Novák, F. Dvořák, Matěj Svoboda – Dobša.