Kladenský Tomáš Pitule cloní před brankářem Martinem Holíkem z Přerova.

Kladenský Tomáš Pitule cloní před brankářem Martinem Holíkem z Přerova. | foto: ČTK

Kladno s Jágrem v sestavě podlehlo v Přerově po nájezdech, Poruba zdolala Ústí

• 0
Hokejisté Kladna nastoupili potřetí v sezoně s Jaromírem Jágrem v sestavě a prohráli v 19. kole první ligy v přímém souboji o čtvrté místo v Přerově 3:4 po samostatných nájezdech. Osmačtyřicetiletý majitel Rytířů tak musel poprvé na ledě v tomto ročníku strávit porážku.

První Jihlava podlehla doma Benátkám nad Jizerou 3:4 po samostatných nájezdech a vede už jen o dva body před druhou Porubou, která zdolala doma Ústí nad Labem 4:3. Třetí Vrchlabí vyhrálo ve Vsetíně 4:2.

Jágr po zápase 16. prosince doma proti Jihlavě (7:5) a ve středu v Kolíně (2:1) strávil v Přerově na ledě 20 minut a 10 sekund a podobně jako v minulém utkání nebodoval. Na kontě má druhý nejproduktivnější hráč historie NHL za tři duely jednu asistenci.

Kladno se v Přerově ujalo vedení v polovině úvodního dějství díky Tomáši Pitulemu. V 15. minutě vyrovnal v přesilové hře po teči Tomáš Doležal a v čase 32:33 otočil stav z trestného střílení Karel Plášek.

Vzápětí domácí přišli o zraněného gólmana Lukáše Klimeše, jehož nahradil v první lize debutující Martin Holík. Tomu pomohla v 38. minutě při kladenské přesilovce pravá tyč po Jágrově střele, ale 64 sekund před koncem druhé části vyrovnal Marek Račuk. Ve 43. minutě se v početní výhodě trefil podruhé Plášek, ale v čase 55:42 vynutil prodloužení Nicolas Hlava. V nájezdech rozhodl v deváté sérii Darek Hejcman.

Počtvrté za sebou vyhrála Poruba. Dostal ji v 9. minutě do vedení Jan Hudeček, jemuž asistoval slovenský útočník Lukáš Klíma. Nová posila nastoupila za Ostravany poprvé. Třicetiletý synovec mistra světa z roku 1985 z Prahy a vítěze Stanleyova poháru z roku 1990 s Edmontonem Petra Klímy hrál v minulé sezoně v první lize za Chomutov a Kadaň, v tomto ročníku dosud nehrál.

V 15. minutě zvýšil slovenský obránce Lukáš Kozák na 2:0 a za Ústí nad Labem snížil v úvodu druhé třetiny Ondřej Bláha. Ve třetí třetině se nejdříve trefil v početní výhodě pět Kozák, na přesilovkové snížení Jiřího Drtiny odpověděl Jurij Žolobov a 33 sekund před koncem zkorigoval výsledek Martin Tůma.

Josef Skořepa z Jihlavy slaví svůj gól v utkání proti Benátkám nad Jizerou.

Nováček Vrchlabí také slavilo čtvrté vítězství v řadě, Vsetín naopak prohrál popáté v posledních šesti kol. Valaši už v 5. minutě prohrávali 0:2, když v přesilové hře otevřel skóre Martin Heřman. Za 33 sekund se prosadil i Patrik Urban. Vsetín ztrátu smazal díky Lubomíru Štachovi a Antonínu Pechancovi, ale hostům vrátil vedení Jiří Hozák, jemuž byl ještě 31 sekund před koncem poté, co byl faulován v šanci před prázdnou brankou, připsán i technický gól.

Slavia nastoupila bez útočníka Petra Vampoly, který má po dohodě s klubem čtrnáctidenní pauzu a využije ji k doléčení problémů se zády. Během ní bude Slavia podle svého webu řešit i zájem některých extraligových celků o služby osmatřicetiletého mistra světa z Německo 2010.

Proti poslední Kadani zabrali Pražané po dvou porážkách a vyhráli 7:1. Sice prohrávali, ale ještě v úvodní třetině vyrovnali a druhé dějství ovládli v poměru 5:0. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci se na tom podílel útočník Filip Vlček. Trhači potřetí za sebou nebodovali.

Po sérii sedmi porážek uspěl podruhé za sebou Šumperk, a to v Havířově 3:2 v prodloužení. Rozhodl o tom v čase 63:38 obránce Richard Záruba. Domácím pomohl k zisku bodu jednou asistencí Jan Kloz, který přišel ze Vsetín výměnou za dalšího útočníka Lukáše Bednáře.

Po třech porážkách se radoval Prostějov, který vyhrál v Třebíči 2:0. Branky vstřelil Petr Mrázek a z trestného střílení Matěj Novák. Prvním čistým kontem v sezoně k tomu pomohl díky 44 zákrokům Ondřej Bláha. Po třech duelech bez bodů se dočkal úspěchu Frýdek-Místek, který doma zdolal nováčka Kolínem 6:3. Dvakrát za vítěze skóroval David Klimša a čtyři body za gól a tři asistence si připsal Ondrej Šedivý.

HC Frýdek-Místek - SC Kolín 6:3 (2:2, 2:1, 2:0)

Branky: 12:31 Klimša (Mikulík, Šedivý), 15:11 R. Veselý (Haman), 21:25 Haman (R. Veselý), 23:56 Šedivý (Kofroň), 47:39 Kofroň (Mikulík), 58:21 Klimša - 04:17 Štohanzl (Z. Král, Šafránek), 05:59 Šafránek (Jankovský), 32:04 J. Veselý (Pýcha). Rozhodčí: Kašík, Ondráček – Konvička, Dohnal.

HC Frýdek-Místek L. Daneček (Suchánek) – Haman, Z. Malík, J. Michálek, Husák, Zahradníček, J. Adámek, Homola – Šedivý, Mikulík (C), Kofroň – Klimša (A), R. Veselý, Tomi – Ramik, Stuchlík, Kurovský – Flok, Matuš, Kaukič.

SC Kolín Sejpal (O. Martínek) – Husa, Kukla, Blaha, Zdeněk, Váchal, Pýcha, Muška – Jankovský, Šafránek (C), Z. Král – J. Veselý, Zumr, L. Krejčík (A) – Mašín, Štohanzl, Petržilka – Semirád, R. Martínek, Stehlík (A).

VHK ROBE Vsetín - HC Stadion Vrchlabí 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)

Branky: 14:48 Štach (Březina, Pechanec), 35:32 Pechanec (Štach, Kudělka) - 03:38 Heřman (Zeman), 04:11 Urban (Bučko), 36:27 Hozák (Linhart), 59:30 Hozák. Rozhodčí: Barek, Pilný – Novák, Bohuněk.

VHK ROBE Vsetín Málek (Gába) – Smetana, Ondračka, Bartko, Hryciow, Štach, Kudělka, Jenáček – Gorčík, Pechanec, Březina – Vítek, Šilhavý, Hořanský – Klímek, Kucharczyk, Půček – A. Zeman, Babka, L. Bednář.

HC Stadion Vrchlabí Štěpánek (Soukup) – Linhart, Oliva, Kajínek, Niko, Jirků, Bučko, J. Moník – Heřman, Chrtek, Nouza – Machač, M. Kratochvil, Zeman – Hozák, Urban, Mrňa – Formánek, Matýs, Chalupa.

HC Slavia Praha - SK Trhači Kadaň 7:1 (1:1, 5:0, 1:0)

Branky: 11:17 Gaspar (Kuťák, J. Doležal), 25:03 Vlček (Jaroslav Bednář, D. Krejčí), 27:04 Vlček (Kružík, Všetečka), 28:14 Všetečka (Tomica), 29:40 Kružík (Kuťák), 34:43 Kafka (Vlček), 50:04 Kafka (Gaspar, Jaroslav Bednář) - 04:23 J. Svoboda. Rozhodčí: Doležal, Zavřel – Bělohlav, Jindra.

HC Slavia Praha Michajlov (Málek) – D. Krejčí, J. Novák (C), Buchta, Hejda, Gaspar, Veber, T. Duda – Kafka, Jaroslav Bednář (A), Vlček – J. Doležal, Kuťák, Kružík – Tomica, Všetečka, Šteiner – M. Ondráček, Petrov, Jar. Brož.

SK Trhači Kadaň R. Běhula (24. Hanuljak) – R. Havel (A), Trefný (C), T. Běhula, Kubát, Kottek (A), Seemann, Karmaškov – Havlín, Chlouba, M. Zabloudil – Koblížek, J. Svoboda, Houška – Homer, Kulich, Bačo – Bucek, Hradecký, Jakub Veselý.

HC RT TORAX Poruba 2011 - HC Slovan Ústí nad Labem 4:3 (2:0, 0:1, 2:2)

Branky: 08:22 Hudeček (Klíma, Sikora), 14:01 Kozák (Szathmáry, Korkiakoski), 42:38 Kozák (Szathmáry, Stloukal), 54:44 Žolobov (Slavík, Urbanec) - 22:59 O. Bláha (Matějček, Vala), 46:39 J. Drtina (Vrdlovec, Trávníček), 59:27 Tůma (J. Drtina, Š. Havránek). Rozhodčí: Čech, Skopal – Bartek, Hranoš.

HC RT TORAX Poruba 2011 Muštukovs (Foltán) – Teper, Žovinec, Kozák (A), Szathmáry, Urbanec, Slavík, Dundáček – Klíma, Hudeček, Sikora (C) – Stloukal, T. Jáchym, Korkiakoski – Pořízek, Žolobov, Endál (A) – Brodek, Toman, Hotěk.

HC Slovan Ústí nad Labem Hamalčík (Haas) – Vl. Brož, Vala, J. Drtina, Š. Havránek, M. Voženílek, Vacík, Mareš – Tůma, Pšenička, Protasenja – Trávníček (C), Vrdlovec, Severa – D. Sklenář, G. Szturc, Grim – O. Bláha, Matějček (A), Furch (A).

SK Horácká Slavia Třebíč - LHK Jestřábi Prostějov 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky: 27:44 Mrázek, 44:28 M. Novák. Rozhodčí: Grech, Hucl – Měkýš, Komínek.

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel (Mičán) – Zukal, Furch, L. Chalupa, Stehlík, Tejnor, Nedbal, Vodička – Vodný (A), Nedvídek (C), Šťovíček – Krliš, Bittner (A), Psota – Ferda, Michálek, Š. Kratochvil – Hrubec, Křehlík, Oščádal.

LHK Jestřábi Prostějov Bláha (Wolf) – Matyáš, Hrdinka, Drtil, Piegl, Staněk, P. Krejčí, Pěnčík – Mrázek, Janeček, Vachutka – M. Novák, T. Kaut (C), Komínek – Žálčík (A), Chlán, Hrníčko – Ouřada, Motloch, T. Jandus.

HC ZUBR Přerov - Rytíři Kladno 4:3N (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)pen. 3:2

Branky: 14:41 T. Doležal (Hrabal, Pšurný), 32:13 Plášek ml., 42:37 Plášek ml. (Mlčák, Indrák), Hejcman - 09:38 Pitule (Hlava, Ticháček), 38:56 Račuk (Pitule, Frye), 55:42 Hlava (Pitule, Zelingr). Rozhodčí: Dědek, Koziol – Gančarčík, Blažek.

HC ZUBR Přerov Klimeš (34. Holík) – Hrabal, Kubeš, Zbořil (A), Forman, Krisl (C), Mlčák, Kučeřík – T. Doležal (A), Pšurný, Dostálek – Štefka, Hejcman, Číp – Matěj Svoboda, Indrák, Macuh – Plášek ml., Süss, Václavek.

Rytíři Kladno Košarišťan (Brízgala) – Mikliš, Frye, S. Zacharčuk, V. Sorokin, Kehar (A), Zelingr, Ticháček – Melka, Plekanec (C), Kubík – Račuk (A), Marosz, Jágr – Filip, Machač, Guman – Hajný, Pitule, Hlava.

AZ Heimstaden Havířov - DRACI PARS ŠUMPERK 2:3P (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 17:50 F. Seman (R. Szturc, Doktor), 56:56 Rudovský (J. Kloz, Rašner) - 16:12 Jaroš (Milfait), 23:53 Danielčák (Spratek, Ševčík), 63:38 Záruba (Moučka, Baláž). Rozhodčí: Šudoma, Cabák – Vašíček, Kráľ.

AZ Heimstaden Havířov Štipčák (Groh) – Kočí, Bořuta (A), Mrowiec, Rašner, Chroboček, Kachyňa, L. Rutar – Becher, F. Seman (A), R. Szturc (C) – O. Procházka, J. Kloz, Adamský – Maruna, Rudovský, Doktor – Mrva, Mastič, Petriska.

DRACI PARS ŠUMPERK Peksa (Altrichter) – Ševčík, Záruba, Machů, Kabelka, Dosek, Weintritt, Věntus – Tjurin, Milfait (C), Jaroš (A) – Blaško (A), Baláž, Moučka – P. Kratochvíl, Tadeáš Král, Krejčiřík – Danielčák, Spratek, Horký.

HC Dukla Jihlava - HC Benátky nad Jizerou 3:4N (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)pen. 2:3

Branky: 18:32 Čermák (Chlubna, Juda), 26:47 Fronk (M. Zadražil), 53:02 Skořepa (T. Havránek) - 22:00 Hrabík (Kovář), 52:12 Böhm, 59:33 Jiruš (Šedivý, Aubrecht), Cibulka. Rozhodčí: Bejček, Micka – Kreuzer, Polák.

HC Dukla Jihlava Fučík (Jan Brož) – D. Krenželok (A), Eliáš, T. Černý, Strejček, Bilčík, A. Dvořák, Hlaváč – T. Havránek, Skořepa (C), Illéš – Jiránek, M. Zadražil, Fronk – T. Harkabus, Poletín, Pekr – Čermák, Juda, Chlubna.

HC Benátky nad Jizerou Král (Žajdlík) – Šedivý, Aubrecht (A), Böhm, Kovář, Cibulka, Had – Jiruš, Čederle, Pabiška (C) – Wiencek (A), Hrabík, Hujer – Gajda, Měchura, Drábek – Šafařovský, Jansa, Putz.