Radost českobudějovických hokejistů

Radost českobudějovických hokejistů | foto: Petr Lundák, MF DNES

Favorité v první lize vítězili. Slaví Budějovice, Vary i Kladno

• 5
Za tři body a s čistým kontem. Tento slogan naplnili ve 42. kole první ligy hokejisté vedoucích Českých Budějovic i druhých Karlových Varů. Budějovice doma porazily Havířov 3:0, Vary vyhrály 2:0 na ledě Třebíče.

Mistr světa z roku 2010 Petr Vampola vstřelili rozhodující gól Jihočechů už v páté minutě. Záhy na jeho trefu navázal Václav Nedorost a finální podobu skóre stanovil v polovině třetí třetiny Luboš Rob. Brankář Petr Kváča udržel pátou nulu v ročníku, Motor bodoval v osmém duelu po sobě.

V Třebíči padla vítězná branka v 38. minutě, karlovarský kanonýr Jakub Flek ji dal v početní výhodě. Do prázdné branky pojistil triumf hostů útočník Václav Skuhravý. Gólman Filip Novotný stejně jako českobudějovický Kváča vychytal páté čisté konto v sezoně.

Energie venku bodovala podeváté za sebou. Třebíč doma soupeři odevzdala všechny body poprvé 7. října, kdy prohrála s Prostějovem. Horácká Slavia následně před vlastními diváky bodovala čtrnáctkrát po sobě a do porážky s Energií zvítězila dvanáctkrát v řadě.

Kladno v prvním dějství odskočilo Vsetínu na rozdíl tří branek. Valachům se sice v 26. minutě povedlo snížit, ale Rytíři do konce prostřední části odpověděli dvěma trefami. Třetí vítězství Středočechů za sebou potvrdil posledním gólem večera nejproduktivnější hráč týmu Patrik Machač.

Prostějov doma podlehl Slavii 2:3 po samostatných nájezdech. Jestřábi od první třetiny vedli, ale Pražanům se na počátku třetí části povedlo stav během 50 vteřin obrátit. Prostějov však zásluhou Tomáše Divíška zareagoval po 78 sekundách. V prodloužení mohl osmatřicetiletý centr rozhodnout o bodu navíc pro domácí, ale trestné střílení neproměnil.

V penaltovém rozstřelu přiklonil výhru na stranu Slavie útočník Václav Jankovský. Dvojnásobní extraligoví mistři zvládli podruhé za sebou nájezdy a celkově uspěli ve čtvrtém souboji v řadě.

Frýdek-Místek si poradil s Přerovem 4:2. Domácí v prostřední třetině otočili skóre z 1:2 na 3:2. Útočník Tomáš Franek v poslední dvacetiminutovce druhým gólem večera stanovil konečný výsledek.

Předposlední Benátky nad Jizerou porazily Ústí nad Labem 4:2. Domácí si po čtyřiceti minutách vypracovali klíčový dvougólový náskok, Ústí se v poslední části povedlo jen dvakrát snížit. První výhru Benátek po osmi porážkách zpečetil při power play Slovanu útočník Zdeněk Král.

Litoměřice rozstřílely poslední Kadaň 8:3. Stadion o třech bodech rozhodl v úvodní dvacetiminutovce, v níž si vypracoval pětibrankový náskok. Útočník Ivan Řehoř zkompletoval už v 10. minutě čistý hattrick, na který mu stačilo osm minut a čtyři vteřiny. Ve třetí třetině si připsal i asistenci. Pěti body se na vysokém triumfu podíleli útočníci Josef Stříbrný (2+3) a Jaroslav Šimeček (0+5).

HC Benátky nad Jizerou - HC Slovan Ústí nad Labem 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Branky: 13:10 Šír (Maier, Hrabík), 33:31 Bittner (Psota, Hrníčko), 43:35 Psota (Bittner, Havlín), 59:57 Z. Král (Chrtek, Havlín) - 42:38 Kurka (Davídek, Vl. Brož), 47:13 Pšenička (Weinhold, Gengel). Rozhodčí: Sýkora, Wagner – Bosák, Kotlík. Diváci: 205.

HC Benátky nad Jizerou Stezka (Žajdlík) – T. Hanousek, Havlín, Maier, Jan Bednář, Jandejsek, Mirochnikov, Tržický – Psota, Bittner, Hrníčko – R. Veselý, Chrtek, Z. Král – Šír, Hrabík, Wiencek – Průžek, Burda, Bělohorský.

HC Slovan Ústí nad Labem J. Růžička (J. Dlouhý) – Vl. Brož, Kurka, M. Vágner, Macek, Vaněk, Weinhold – Smolka, Davídek, Gengel – Kružík, Roubík, Melka – L. Volf, Pšenička, Severa – Krliš, Najman, Navarra.

ČEZ Motor České Budějovice - AZ RESIDOMO Havířov 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Branky: 04:12 Vampola (J. Mikyska, Čermák), 08:58 Nedorost (L. Květoň, Pajič), 49:21 Rob (Vráblík, Pajič). Rozhodčí: Jechoutek, Valenta – Rubas, Tvrdík. Diváci: 5103.

ČEZ Motor České Budějovice Kváča (Gába) – Kutlák (C), Pýcha, Pavlin, Čáp, Fillman, Vráblík (A), Kachyňa – L. Květoň, Pajič (A), Nedorost – J. Mikyska, Vampola, Čermák – Heřman, Rob, Jonák – M. Bárta, Galamboš, Martin Novák.

AZ RESIDOMO Havířov Martin Růžička (Bláha) – Krisl (C), Drtil, Dudek, Luža, Dujsík, Puzič – M. Kalus, Hudeček, Tomi (A) – Maruna, Matai, Fronk – Kotala, L. Bednář (A), Kanko – Bambula, Pořízek, Gřeš – Rác.

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Energie Karlovy Vary 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky: 37:27 Flek (Krejčí, Sičák), 59:07 Skuhravý (Kovačevič, Gorčík). Rozhodčí: Čech, Skopal – Reich, Polák. Diváci: 1643.

SK Horácká Slavia Třebíč Dostál (Do. Svoboda) – D. Mikyska, Nedbal, L. Vágner, Kaláb, Čejka, Hort, Spurný – R. Erat, Dolníček, P. Kratochvíl – Vodný, Jan Wasserbauer, T. Havránek – Malec, Kusko, Paták – Gajarský, Süss, Kristl.

HC Energie Karlovy Vary F. Novotný (Kuchař) – Sičák, Krejčí, M. Rohan, Podlipnik, Šenkeřík, Kovačevič, A. Rulík – T. Rachůnek, Balán, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Vrdlovec, Skuhravý, Gorčík – Vachovec, Tuominen, Šik.

VHK ROBE Vsetín - Rytíři Kladno 1:6 (0:3, 1:2, 0:1)

Branky: 25:28 Karafiát (Pokorný) - 03:18 Štindl (Machač, Pekr), 06:20 Redlich, 13:48 Kurjanov (J. Kloz), 30:42 J. Kloz (R. Přikryl), 39:20 Kurjanov (Kehar), 50:38 Machač (Repe). Rozhodčí: Vrba, Kašík – Měkýš, Otáhal. Diváci: 3304.

VHK ROBE Vsetín Jekel (14. Horčička) – Holomek, D. Krenželok, Frolo, Slováček, Janáček, Dundáček, Ostrčil – Březina, Kopta, Markovič – P. Beránek, Illéš, Protasenja – Vávra, Podešva, Šilhavý – Karafiát, Pokorný, Vítek.

Rytíři Kladno Klouček (Cikánek) – F. Matula, P. Hořava, Kehar, Štindl, Štich, Lenďák, Repe – Kubík, Machač, M. Hořava – J. Strnad, R. Přikryl, Pekr – J. Kloz, Kurjanov, D. Tůma – Redlich, T. Kaut, Zikmund.

HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)

Branky: 10:44 Martynek (Kvasnica, Kofroň), 30:57 Štumpf (Bajtek, Klimša), 37:01 Franek (Kafka, Przybyla), 42:34 Franek (Przybyla) - 13:41 Plášek ml., 14:44 Navrátil (Š. Kratochvíl). Rozhodčí: Václav Šutara, Pavel Obadal – Jiří Novák, Marian Poruba. Diváci: 1237.

HC Frýdek-Místek Hamerlík (Strmeň) – Bartko, Zahradníček, Adámek, Pastor, Matyáš, Piegl, D. Stránský – Martynek (C), Mikulík (A), Kvasnica – Štumpf, Bajtek, J. Kalus – Klimša (A), Kuťák, Kofroň – Franek, Przybyla, Kafka.

HC ZUBR Přerov Šimboch (Klimeš) – Chmelíř, Malina, M. Novotný, Zbořil, Běhal, Pala (A), Adamík – Šlahař, T. Sýkora (C), T. Doležal – Plášek ml., Pšurný, Plášek (A) – Goiš, F. Dvořák, Milan Procházka – Navrátil, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl.

SK Trhači Kadaň - HC Stadion Litoměřice 3:8 (0:5, 1:1, 2:2)

Branky: 21:27 Hejcman (Tůma, Szathmáry), 55:37 Chrpa (Rindoš, Szathmáry), 59:45 Tůma (Rezek, Blaha) - 01:28 Řehoř (Machala, J. Šimeček), 04:16 Řehoř (J. Šimeček, Stříbrný), 09:32 Řehoř (Stříbrný, J. Šimeček), 14:25 M. Kadlec (Stříbrný, Smetana), 16:16 M. Kadlec (R. Pilař, M. Jandus), 34:20 Stříbrný (J. Šimeček, Řehoř), 48:45 Kusý (Machala, D. Málek), 57:46 Stříbrný (J. Šimeček). Rozhodčí: Škrobák, Grech – Krátký, Šimán..

SK Trhači Kadaň Tadeáš Dvořák (5. Spěšný) – R. Černý, Trefný (C), Szathmáry, Blaha, Buchtela, Kadeřávek – Hlava, Rindoš, Wágner – Rezek, Hejcman, Chrpa – J. Müller (A), Tupý, O. Procházka – Tůma.

HC Stadion Litoměřice Škarek (Král) – D. Málek, Pavlas (C), Smetana (A), Gaspar, L. Chalupa, L. Doudera, M. Jandus – M. Kadlec, R. Pilař, Bílek – Řehoř, J. Šimeček, Stříbrný – Kusý, Rousek, Machala – Toman, Hanták, Václavek.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Slavia Praha 2:3N (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)pen. 2:3

Branky: 13:58 Starý (Nouza, Divíšek), 42:33 Divíšek (Nouza) - 40:25 Z. Doležal (Zigo, L. Krejčík), 41:15 M. Ondráček (Kasík, Jankovský), Jankovský. Rozhodčí: Zbořil, Doležal – Zídek, Komínek. Diváci: 1842.

LHK Jestřábi Prostějov Neužil (Groh) – Mikliš, D. Kolář, Ščotka, Havlík, Žovinec, Rašner – Starý, Divíšek, Nouza – Dvořáček, Venkrbec, L. Luňák – Fiala, V. Meidl, Prokeš – Švec, Nestrašil, Voženílek.

HC Slavia Praha Frodl (Polívka) – J. Drtina, J. Novák, Barák, J. Holý, Kasík, A. Růžička, Štibingr – L. Krejčík, Zigo, Z. Doležal – Endál, Šafránek, Nedvídek – Jankovský, Kubica, M. Ondráček – Šmerha, Furch.