Momentka z utkání Jihlava - Vsetín.

Momentka z utkání Jihlava - Vsetín. | foto: MAFRA

Vsetín válí, porazil Prostějov a upevnili si třetí místo v první lize

Hokejisté Vsetína porazili ve 28. kole první ligy doma Prostějov 6:3 a díky čtvrté výhře za sebou si upevnili třetí místo v tabulce. Na pátou pozici se posunula právě před poražené Jestřáby Jihlava, která vyhrála nad Ústím nad Labem 4:0.

Vsetín bodoval pošesté za sebou a z toho pětkrát vyhrál. S Jestřáby ale dvakrát prohrával. Hosty dostal v 8. minutě do vedení v přesilové hře Petr Mrázek, ale stav otočili Lubomír Štach s Romanem Pšurným, který využil početní výhodu pěti proti třem. Prostějov si ale vzal ještě v první třetině náskok zpět. Ve vlastním oslabení vyrovnal Petr Beránek a další přesilovku proměnil Jan Štefka.

Valaši předvedli obrat ve druhé části. V polovině utkání smazal ztrátu Vít Jonák a v 37. minutě využil další přesilovou hru pěti proti třem Jan Berger. Dvoubrankový náskok zařídil domácím Ondřej Smetana, ve 48. minutě sice Tomáš Pitule neproměnil trestné střílení, ale další gól Vsetína přidal znovu Jonák. Prostějov prohrál třetí z posledních čtyř zápasů.

Jihlava po sérii čtyř porážek podruhé za sebou uspěla. Vedení získal Dukle 14 sekund před koncem úvodní třetiny Ondřej Kachyňa. Po 21 sekundách druhé části neproměnil trestné střílení ústecký Daniel Vrdlovec, ve 38. minutě zvýšil v přesilovce Jakub Illéš a ve třetí třetině dvakrát skóroval Filip Helt. Brankář Maxim Žukov podruhé v sezoně udržel čisté konto.

Už na pět utkání natáhl vítěznou sérii Kolín, který doma slavil po výsledku 8:4 proti Benátkám nad Jizerou. Hattrickem zazářil v dresu Kozlů David Šafránek, po třech bodech si připsali také Ján Niko (1+2) a Zdeněk Čáp s Patrikem Miškářem (oba 0+3).

Třetí vítězství za sebou vybojoval Šumperk, který zdolal Frýdek-Místek 6:3. Draci sice dovolili soupeři otočit ve druhé třetině stav z 0:2 na 3:2, ale poslední dějství ovládli. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci k tomu přispěl slovinský útočník Rok Macuh. Dva góly vítězů vstřelil také Daniel Spratek.

SK Trhači Kadaň - AZ Heimstaden Havířov 0:5 (-:-, -:-, -:-)

HC Dukla Jihlava - HC Slovan Ústí nad Labem 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky: 19:47 Kachyňa (T. Havránek, F. Seman), 37:55 Illéš (Helt, Houška), 42:23 Helt (Houška), 52:38 Helt (Houška, Skořepa). Rozhodčí: Matěj Sýkora, Lukáš Květoň – Michal Komínek, Petr Bělohlav.

HC Dukla Jihlava Žukov (J. Němeček) – L. Mareš, Kachyňa, Kowalczyk, Valenta, Eliáš, Z. Malík, Kabelka – Helt, Lichanec, Houška (A) – T. Harkabus, Skořepa (C), Illéš – Cachnín, M. Juda, Vítězslav Brož – T. Havránek, F. Seman, Mácha.

HC Slovan Ústí nad Labem Zajíček (Hamalčík) – J. Drtina, Š. Havránek, Trefný, Záruba, Vladimír Brož (A), E. Mareš – Trávníček (C), Vrdlovec (A), Štěpán Bláha – M. Tůma, Milfait, D. Tůma – Bernat, Grim, J. Žolobov – Martin Bláha, Závora, T. Čermák.

DRACI PARS ŠUMPERK - HC Frýdek-Místek 6:3 (2:0, 0:3, 4:0)

Branky: 12:50 Vildumetz (P. Kratochvíl), 19:41 Spratek (L. Rutar, Kohút), 44:50 Spratek (Macuh, Pěnčík), 53:38 Vachutka (Březák, P. Kratochvíl), 57:27 Macuh (Vachutka), 58:25 P. Kratochvíl - 27:32 Zbořil (Martynek, Klimša), 36:06 Klimša (Lyszczarczyk, Komorski), 37:04 Kurovský (Ogurcov, David Bartoš). Rozhodčí: Zavřel, Vrba – Kleprlík, Hranoš.. Diváci: 1000.

DRACI PARS ŠUMPERK Mokry (R. Běhula) – Pěnčík, Drtil (A), Hamrlík, Hrachovský, L. Rutar, Březák – Vildumetz, D. Kindl (C), Žálčík (A) – Vachutka, Macuh, P. Kratochvíl – A. Furch, Spratek, Kohút – Antoníček, Scheuter, J. Krejsa – J. Horký.

HC Frýdek-Místek Baroš (Foltán) – Ciura, Ogurcov, Zbořil, J. Michálek, D. Krenželok, Matyáš, Zahradníček – Kurovský, David Bartoš, Svačina – Lyszczarczyk, Komorski, Klimša (A) – Christov (C), Peterek, Martynek (A) – Matiaško, Čmiel, Ján Blaško.

VHK ROBE Vsetín - LHK Jestřábi Prostějov 6:3 (2:3, 2:0, 2:0)

Branky: 09:36 Štach (R. Vlach, Jerofejevs), 14:00 Pšurný (Smetana, Jonák), 29:37 Jonák (Kucharczyk, Gago), 36:51 Berger (Štach, Rob), 43:25 Smetana (Rob), 56:22 Jonák - 07:17 Mrázek (Martin Novák, Klimíček), 16:16 P. Beránek, 19:02 Štefka (Mrázek, A. Havlík). Rozhodčí: Čech, Skopal – Gančarčík, Konvička. Diváci: 1000.

VHK ROBE Vsetín J. Málek (A. Beran) – Jerofejevs, Štach (A), Š. Jenáček, Smetana, J. Jenáček, Ondračka, Hryciow – Jonák (C), Pšurný, Rob – Hořanský, Pitule, R. Půček – Berger, R. Vlach, Gago – D. Březina, Kucharczyk (A), A. Zeman.

LHK Jestřábi Prostějov Bláha (M. Altrichter) – M. Jáchym, Klimíček, A. Havlík, Zajíc, Vala, Babka, P. Krejčí – Martin Novák (C), J. Kloz (A), Rudovský – M. Švec, T. Jáchym, Mrázek – Š. Jelínek, Janeček, Štefka – P. Beránek, T. Koblížek, Dubský.

SC Kolín - HC Benátky nad Jizerou 8:4 (4:2, 1:0, 3:2)

Branky: 02:48 David Šafránek (Piegl, Z. Král), 07:03 Niko (Zorko, Miškář), 08:21 David Šafránek (Z. Král, Zorko), 19:03 David Šafránek (Miškář, Čáp), 32:39 Síla (Morong, Niko), 47:45 Jan Veselý (Čáp, Miškář), 48:09 Morong (Niko, Ouřada), 55:12 Jankovský - 03:24 F. Kovář (Dušek, Daniel Špaček), 15:44 R. Duda (Bukač, A. Dlouhý), 56:16 R. Duda (Čederle, Daniel Špaček), 58:39 Kalaj (E. Čermák, F. Kovář). Rozhodčí: Čáp, Petružálek – Polák, Juránek.

SC Kolín Š. Lukeš (Sajdl) – Piegl, Čáp, Šalda, Niko, Zorko, Váchal – Jankovský, David Šafránek, Z. Král – J. Sklenář, Miškář, Jan Veselý – L. Krejčík, Matějček, Matyáš Svoboda – Síla, Morong, Ouřada.

HC Benátky nad Jizerou D. Král (Žajdlík) – Hampl, Žůrek, Patzelt, Kunst, F. Kovář, Bukač – A. Dlouhý, Čederle, R. Duda – Daniel Špaček, Dušek, Pabiška – Jiruš, E. Čermák, Rychlovský – Wiencek, Jansa, Kalaj.