Třebíčští hokejisté oslavují gól.

Třebíčští hokejisté oslavují gól. | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Hokejisté Třebíče vyhráli v Prostějově, uspěly i Litoměřice a Vsetín

• 1
Hokejisté Třebíče vyhráli v 17. kole první ligy v Prostějově 2:1 a drží si v čele tabulky stále sedmibodový náskok před druhými Litoměřicemi, které zvítězily v Havířově 3:1. Třetí Vsetín vyhrál v Šumperku 7:2 a čtvrtá Jihlava zvítězila na ledě beznadějně poslední Kadaně 5:2.

Vedoucí Horácká Slavia oslavila v 16. utkání v sezoně 15. výhru. V Prostějově se ujala vedení v čase 3:44 v přesilové hře díky Vojtěch Střondalovi a ve 14. minutě zvýšil Ladislav Bittner. Domácí se prosadili ve 33. minutě díky Petru Mrázkovi, ale těsný náskok Třebíč udržela. Jestřábi podruhé za sebou nebodovali.

Druhé Litoměřice jsou zpět na vítězné vlně. Vyhrály v Havířově 3:1 a po sérii tří porážek uspěly podruhé za sebou a podeváté z uplynulých dvanácti duelů. Na úvodní branku Stadionu ze 7. minuty Fina Rikua Sihvonena sice odpověděl za 147 sekund Antonín Pechanec, ale v polovině třetí třetiny vrátil hostům vedení Josef Jícha. V předposlední minutě při power play pečetil do prázdné branky výsledek Josef Koláček. Pro Havířov to byla čtvrtá prohra z pěti duelů.

Vsetín si připsal třetí vítězství za sebou. Valaši už v čase 12:40 vedli 3:0. Skóre otevřel v 5. minutě v přesilové hře Roman Vlach, který za 109 sekund přidal i druhu branku. Potom skóroval Radim Kucharczyk, který měl v utkání bilanci 1+2, a ve druhé třetině zařídili už pětibrankový náskok Vít Jonák a David Březina. Za Draky snížil ve 38. minutě Jakub Horký. Ve závěrečné části dal za hosty dvě branky Jan Berger, mezitím se trefil i domácí Lukáš Žálčík.

Ani v 16. utkání v ročníku se nedočkala bodu Kadaň, která dokázala sice proti Jihlavě ve druhé třetině vyrovnat z 0:2 na 2:2, ale dvě minuty před koncem nabrala v oslabení po gólu Tomáš Harkabuse opět ztrátu a v závěrečném dějství ještě dvakrát inkasovala. Za Duklu, která vyhrála popáté sebou, si připsal tři body za gól a dvě asistence Filip Helt.

Po sérii sedmi porážek uspěla potřetí za sebou pražská Slavia, jež díky hattricku Davida Šteinera zvítězila v Ústí nad Labem 4:3 v prodloužení. Domácí Slovan vedl po dvou třetinách 2:0 díky gólům Ondřeje Bláhy a Petra Přindiše v přesilových hrách. Pražané mezi 48. a 51. minutou otočili, když využili početní výhody Tomáš Knotek a Šteiner, který se potom prosadil i podruhé. Nastavení vynutil 99 sekund před koncem druhé třetiny Jan Milfait, ale v čase 61:50 rozhodl ve prospěch Slavie Šteiner.

Třetí výhry za sebou se dočkalo také Vrchlabí, které ve Frýdku-Místku triumfovalo jednoznačným výsledkem 5:1. Třemi body za gól a dvě asistence k tomu pomohl Tomáš Kaut. Frýdek-Místek potřetí za sebou nebodoval a doma prohrál osmý z devíti duelů v tomto ročníku.

Sérii tří porážek zastavily Benátky nad Jizerou, které doma zdolaly Přerov 3:0 díky gólům Adama Měchury přesilovce, Erika Čermáka a Vojtěcha Jiruše. Gólman Daniel Král udržel díky 26 úspěšným zákrokům poprvé v prvoligové kariéře čisté konto. Zubři vyšli naprázdno poprvé po pěti zápasech, z kterých čtyři vyhráli.

Poruba ve čtvrtém duelu pod staronovým trenérem Karlem Suchánkem, který nahradil Jiřího Šejbu, poprvé neuspěla a podlehla v Kolíně 1:2. Rozhodl o tom v polovině utkání v přesilové hře Jan Veselý. Kozlové zabrali po dvou prohrách a připsali si šesté vítězství z posledních devíti duelů.

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Slavia Praha 3:4P (1:0, 1:0, 1:3 - 0:1)

Branky: 10:41 Ondřej Bláha (Milfait), 24:48 Přindiš (Vrdlovec, J. Drtina), 58:41 Milfait (Vrdlovec, J. Drtina) - 47:45 T. Knotek (P. Machač), 48:31 Šteiner (Weinhold, Vlček), 50:36 Šteiner (Jaroslav Brož, R. Havel), 61:50 Šteiner (P. Machač). Rozhodčí: Petružálek, Bejček- Baxa, Dědek. Diváci: 968.

HC Slovan Ústí nad Labem Zajíček (Hamalčík) – Š. Havránek, J. Drtina (A), Přindiš, Trefný, L. Chalupa, Vladimír Brož (A), Záruba – Štěpán Bláha, Vrdlovec, Trávníček (C) – Ondřej Bláha, Milfait, M. Tůma – Ouřada, T. Čermák, Martin Bláha.

HC Slavia Praha R. Málek (M. Michajlov) – Weinhold, Daniel Krejčí, Veber, T. Duda, Mikuláš Hovorka, Barák, R. Havel – M. Ondráček (A), Žejdl, Poletín (C) – Kern, T. Knotek (A), R. Všetečka – T. Pšenička, P. Machač, Vracovský – Šteiner, Vlček, Jaroslav Brož.

SK Trhači Kadaň - HC Dukla Jihlava 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)

Branky: 20:35 Bernat (Steinocher, Routa), 34:50 Routa (Zorko) - 12:02 Lichanec (Helt), 14:36 Skořepa (Helt, T. Havránek), 38:00 T. Harkabus (L. Mareš, F. Seman), 53:49 Helt (Eliáš, Fronk), 59:15 Skořepa (T. Havránek). Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda – Coubal, Štofa.

SK Trhači Kadaň R. Běhula (A. Horák) – Steinocher, Kabelka, Štochl, Zorko, O. Havlín, Ferbas – Berčík, Hradecký, Konášek – Mežnar, Bernat, L. Švec – D. Čech, D. Homer, Bogdasarjan – Routa.

HC Dukla Jihlava A. Wolf (A. Černý) – Bilčík, Kowalczyk, Dundáček, L. Mareš, Eliáš, Niko – Čachotský, Skořepa, T. Havránek – Helt, Lichanec, Fronk – Cachnín, M. Juda, Vítězslav Brož – T. Harkabus, M. Zadražil, F. Seman.

DRACI PARS ŠUMPERK - VHK ROBE Vsetín 2:7 (0:3, 1:2, 1:2)

Branky: 37:46 J. Horký (Macuh, Březák), 47:52 Žálčík (Pěnčík, Macuh) - 04:49 R. Vlach (J. Říha, D. Březina), 06:26 R. Vlach (Buchta, A. Zeman), 12:40 Kucharczyk, 20:19 Jonák (Rob, Gago), 32:43 D. Březina (Hryciow, Hořanský), 41:07 Berger (Kucharczyk, A. Zeman), 59:23 Berger (Kucharczyk, Buchta). Rozhodčí: Skopal, Veselý – Otáhal, Kleprlík. Diváci: 1274.

DRACI PARS ŠUMPERK Mokry (M. Holík) – Pěnčík, Drtil, Březák, Hrachovský, Řezáč, Machů, L. Rutar, Dudycha – P. Kratochvíl, Macuh, Žálčík – Vachutka, Vildumetz, A. Furch – Scheuter, Spratek, Mácha – Antoníček, J. Horký.

VHK ROBE Vsetín J. Málek (Tkadlec) – Štach, Jerofejevs, J. Říha, Š. Jenáček, Buchta, Ondračka, Hryciow – Rob, Jonák, Gago – A. Zeman, R. Vlach, Berger – Klímek, Kucharczyk, R. Půček – Vítek, D. Březina, Hořanský.

HC Frýdek-Místek - HC Stadion Vrchlabí 1:5 (0:2, 0:3, 1:0)

Branky: 55:35 Šlahař (Teper) - 16:02 Mrňa (T. Kaut, D. Chalupa), 18:08 O. Vála (T. Kaut, P. Urban), 20:37 Kajínek (Chrtek, Pochobradský), 22:38 T. Zeman, 33:32 T. Kaut (Mrňa, T. Kynčl). Rozhodčí: Koziol, Šudoma – T. Kučera, Blažek.. Diváci: 491.

HC Frýdek-Místek Šimboch (Nešpůrek) – Ciura, Teper, J. Adámek, J. Michálek, Z. Malík, Matyáš – Lyszczarczyk, Peterek, Šlahař – Christov (C), Komorski, Klimša (A) – Tadeáš Král, Matiaško, Ján Blaško – Čmiel.

HC Stadion Vrchlabí J. Soukup (O. Štěpánek) – Kajínek, T. Jelínek, O. Vála, T. Kynčl, M. Voženílek, Bučko, Oliva – Pochobradský, Chrtek, Heřman (A) – D. Chalupa, T. Kaut (C), Mrňa – T. Zeman, P. Urban (A), Matýs – F. Moník, L. Kučera, M. Kloz.

SC Kolín - HC RT TORAX Poruba 2011 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky: 09:50 Z. Král (David Šafránek, Piegl), 29:16 Jan Veselý (David Šafránek, Jankovský) - 26:02 Hrníčko (Bitten, Husa). Rozhodčí: Horák, Čáp – Kotlík, Polák.. Diváci: 667..

SC Kolín Strmeň (Tichý) – Piegl, Čáp, Váchal, Kukla, Kachyňa, V. Čížek (A) – Jankovský, David Šafránek (C), Z. Král – L. Krejčík (A), Matějček, Jan Veselý – Matyáš Svoboda, Zumr, Petržilka – Jaroslav Dvořák, Morong, Poppel – Semirád.

HC RT TORAX Poruba 2011 Muštukovs (Brízgala) – Husa, Žovinec, T. Voráček, Szathmáry, Michal Barinka, M. Houdek – Korkiakoski, R. Toman, Guman – Hrníčko, Bitten, Stloukal – Gřeš, Vachovec (C), Jenyš – Brodek, Hotěk, Kanko (A).

HC Benátky nad Jizerou - HC ZUBR Přerov 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky: 32:24 Měchura (Faško-Rudáš, Bukač), 33:33 E. Čermák (Kunst), 55:44 Jiruš (Čederle). Rozhodčí: Jaroš, Jechoutek – Juránek, Kreuzer. Diváci: 227.

HC Benátky nad Jizerou D. Král (Žajdlík) – Žůrek, Aubrecht, Kunst, J. Šedivý, Bukač, Patzelt, Hampl – Měchura, Dušek, Daniel Špaček – Rychlovský, Čederle, Jiruš – Faško-Rudáš, Jansa, Wiencek – Křepelka, E. Čermák, Vomáčka.

HC ZUBR Přerov Petrásek (Postava) – D. Krenželok, R. Černý, Hrabal, Ševčík, Krisl, Hamrlík, Gréč – Navrátil, Pšurný, Matěj Novák – Jakub Svoboda, Herman, Matěj Svoboda – D. Indrák, F. Dvořák, Dobša – Kleniar, Hanák.

LHK Jestřábi Prostějov - SK Horácká Slavia Třebíč 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Branky: 32:45 Mrázek (Martin Novák) - 03:44 Střondala (Nedvídek, Krliš), 13:34 L. Bittner (Psota, Šťovíček). Rozhodčí: Obadal, Valenta – Měkýš, Vašíček. Diváci: 1 420.

LHK Jestřábi Prostějov Bláha (M. Altrichter) – Klimíček, Husák, Vala, Babka, M. Jáchym, Zajíc – Rudovský, T. Jáchym, Jiránek (A) – Mrázek, J. Kloz (A), Martin Novák (C) – M. Švec, Štefka, P. Beránek – Š. Jelínek, T. Koblížek, Dubský.

SK Horácká Slavia Třebíč Mičán (Jekel) – L. Doudera, Hunkes, L. Forman, M. Furch, Poizl, Tureček, Mlčák – Šťovíček, L. Bittner (C), Psota – Krliš, Nedvídek, Střondala – Vodný (A), Dočekal, M. Zabloudil – Křehlík, D. Michálek, Ferda (A).