Jakub Šlahař z Přerova oslavuje gól.

Jakub Šlahař z Přerova oslavuje gól. | foto: Pavel Paprskář, ČTK

Hokejisté Přerova vyhráli v Litoměřicích a dotáhli se na třetí Kladno

• 0
Hokejisté Přerova zvítězili v předehrávce 49. kola první ligy v Litoměřicích 6:4, posunuli se z šestého na čtvrté místo a bodově se dotáhli na třetí Kladno. Jedenácté Litoměřice nenavázaly na sobotní výhru v Kladně 4:1 a s desetibodovou ztrátou na osmou Třebíč tři zápasy před koncem přišly o naději na play-off.

Litoměřice vedly díky dvěma trefám Patrika Miškáře 2:0, ale v závěru druhé třetiny hosté vyrovnali po gólech Šimona Kratochvíla. Ve 46. minutě otočil stav v oslabení Roman Pšurný.

Pak sice domácí strhli díky brance Ondřeje Smetany v přesilovce pěti třem a trefě Jana Veselého vedení na svou stranu, ale Filip Dvořák, Jiří Goiš a Jakub Šlahař zařídili výhru Přerova.

HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov 4:6 (1:0, 1:2, 2:4)

Branky: 12:48 Miškář (R. Pilař), 34:36 Miškář (Voženílek), 52:04 Smetana (Kusý, J. Veselý), 54:03 J. Veselý (Smetana) - 37:55 Š. Kratochvíl (M. Kratochvíl), 39:55 Š. Kratochvíl (Goiš, T. Sýkora), 46:00 Pšurný (Chmelíř, Goiš), 55:26 F. Dvořák (Pšurný), 55:57 Goiš (T. Sýkora, R. Černý), 59:19 Šlahař (Milan Procházka). Rozhodčí: Luczków, Sýkora – Toman, Coubal.

HC Stadion Litoměřice Michajlov (Wolf) – Smetana, Jeřábek, Jebavý, M. Jandus, L. Chalupa, D. Málek – Kusý, J. Veselý, Voženílek – Komárek, J. Šimeček, Stříbrný – R. Pilař, Miškář, R. Pavlík – M. Havelka, Hanták, Zajan.

HC ZUBR Přerov Šimboch (Klimeš) – R. Černý, Chmelíř, Běhal, M. Novotný, Pala, Malina, Gazda – Goiš, T. Sýkora, Šlahař – Milan Procházka, Pšurný, Fryšara – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Plášek – Tomaník, F. Dvořák.