Momentka z utkání Písek - Kadaň (ilustrační foto).

Momentka z utkání Písek - Kadaň (ilustrační foto). | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Písek na lídra nestačil. Otevřeli jsme hru a soupeř trestal, řekl kouč

• 0
První třetina ušla, druhá se nepovedla. Hokejisté Písku zůstali i po domácím utkání s Mladou Boleslaví v I. lize poslední. Hosté naopak potvrdili postavení v tabulce. Vedou ji, jsou i po minulém zápase nejlepší.

Rozhodla druhá třetina, ve které dali hosté tři branky a zvýšili vedení na 0:4. Tři zásahy ze čtyř měl v té chvíli písecký odchovanec Nouza. Doma přitom hrál v minulé sezoně, podobně jako obránce Němeček, který později odešel do Budějovic.

Sestava hostů nebyla kompletní. "Máme pár marodů, tak jsme hráli na tři útoky," vysvětlil kouč František Výborný, který zároveň nechal pozdravovat známé z jihu Čech. Ještě v minulé sezoně vedl právě budějovické hokejisty.

Vysvětlil, že spolumajitel mladoboleslavského klubu a hráč z NHL Radim Vrbata chybí, protože má naražený mezižeberní sval. "Stejně chce brzy odletět do Ameriky," odtajnil kouč.

Zároveň se omlouval, že kritizuje led v písecké hale. "Možná je přemražený. S pukem se na tom moc udělat nedalo." Domácí jsou ale na led zvyklí a vyhovuje jim.

"Písek hrál dobře už v předcházejících zápasech," připomněl trenér Výborný. "Proti nám hrál jednoduše a účelně." I proto přes třetinu domácí odolávali, ale pak se favorit prosadil.

Mladému týmu chybí zkušenosti

Písecký trenér Jindřich Setikovský lituje, že mužstvo nemá zkušenější. "V posledních zápasech jsme se herně zvedli," připomněl. "I tentokrát jsme soupeře v první třetině trošku zaskočili," uvedl. Připomněl tyčku Kučery v první části. "Ve druhé třetině nás soupeř potrestal," pravil dále. "Začali jsme moc hrát hokej."

Domácí chtěli držet krok s hosty a upustili od soustředěné obrany - a to je stálo lepší výsledek. "My musíme bránit a čekat na chyby soupeře. Když jsme hru otevřeli, soupeř nás trestal," dodal.

"Takový borec, jako je Nouza, tady letos chybí," povzdechl si. "Nemáme střelce. Náš nejlepší hráč Dalecký má pět bodů a už dva týdny marodí." Mladý tým zatím postrádá zkušenosti.