Třebíčský brankář Hrubec likviduje nájezd jihlavského Jeslínka.

Třebíčský brankář Hrubec likviduje nájezd jihlavského Jeslínka. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Nový zážitek pro Hrubce: Děkovačka na hostujícím hřišti? Fantastické

• 1
Je mu teprve dvacet let, přesto patří k největším oporám Horácké Slavie Třebíč. Gólman Šimon Hrubec nezklamal ani při sobotní výhře v derby v Jihlavě, kde deptal střelce domácí Dukly.

"V posledních třech čtyřech zápasech jsem se trápil. Nechytil jsem nic navíc. A právě to dělá dobrého gólmana," říká šikovný hráč extraligových Českých Budějovic.

Tentokrát si ale asi nemůžete stěžovat. Zastavil jste 34 ze 36 střel.
Je fakt, že mě konečně trefilo i něco navíc. Jsem za to rád. Protože brankář, který chytí jen to, co musí, je jen normální brankář.

I díky vašim zákrokům se Třebíči povedlo odvést tři body z Jihlavy. Těší výhra na ledě krajského rivala dvojnásob?
Asi ano, protože pro nás jsou tyhle derby zápasy číslo jedna. Navíc jsme tentokrát určitě byli outsidery. Ale tyto zápasy jsou tak vypjaté a sledované, že jsme si řekli, že se na postavení v tabulce nebudeme dívat. A udělali jsme dobře.

Jak moc bylo důležité, že jste půl minuty poté, co se Dukla dostala do vedení, dokázali vyrovnat?
Myslím, že je hodně zaskočilo, jak jsme na ně vlítli. Oni nás trošičku podcenili. Dali první gól a přestali hrát. My jsme naopak přidali, vyrovnali jsme a za dvě minuty jsme přidali další dva góly.

Nakonec z toho bylo vítězství 5:2 a velké oslavy...
Trenér nám říkal, ať si to jdeme užít. Když nám fanoušci udělali takovou výbornou atmosféru, museli jsme jim za to poděkovat. Byli lepší než domácí. Protože jihlavští diváci určitě byli zaskočení, moc se jim asi křičet nechtělo. Ale řeknu vám: je fantastické děkovat se na hostujícím hřišti.

Naopak řada fanoušků Dukly odešla ze stadionu předčasně, dvě minuty před koncem, když jste gólem na 5:2 definitivně rozhodli.
To jsem sledoval, za brankou jsem viděl houfy odcházejících lidí. Měl bych si to svým způsobem užívat, že jsme domácí fanoušky vyhnali. Ale je to spíš smutné. V tomhle je český divák divný. Jakmile jeho tým začne prohrávat, začne pískat a házet špínu. Svému týmu v tu chvíli spíš škodí, než pomáhá.

Nicméně vás asi výhra v Jihlavě může psychicky nastartovat.
Určitě, bude to pro nás vzpruha. Hlavně musíme navázat na naše výkony. Protože tentokrát to nemělo jediný zápor. Byla tam znát bojovnost, chuť po vítězství. A když takhle budeme hrát dál, bude to parádní.