Nebývalá kanonáda v Třebíči

P r a h a - Pětice celků z čela tabulky první hokejové ligy uhrála v 35. kole remízu. První zůstává Chomutov, který sice v Písku vedl 2:1, ale ve druhé třetině o náskok přišel. Druhý Liberec uhrál nerozhodný výsledek v Ústí nad Labem a třetí Rosice remizovaly s Kometou Brno. Čtvrtá Jihlava se podělila o body s Berounem a pátý Prostějov uhrál divokou remízu 7:7 v Třebíči, byť po první dvacetimitovce vedl již 5:2! Hattrickem se blýskl prostějovský útočník Šakarov.

Ústí nad Labem - Liberec 2:2 (1:0, 0:1, 1:1)
10. Šaffer, 46. Patzenhauer - 24. Hubáček, 46. Plodek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 2500.
Nepříliš pohledné severočeské derby skončilo zaslouženou dělbou bodů. Na profesorský hokej technicky vyspělejšího Liberce odpovídali domácí zvýšenou bojovností a nasazením. Ústí dvakrát vedlo, ale Liberec dokázal pokaždé srovnat. Ve 46. minutě dokonce odpověděl během 20 vteřin. U domácích nevyužili další vyložené brankové šance Tvrzník a Hnát, u Liberce Musil a Jankových.

Beroun - Jihlava 1:1 (1:0, 0:1, 0:0)
4. Hrubý - 34. Poukar. Rozhodčí: Nečas - Kalivoda, Pokorný. Vyloučení: 3:5, navíc Bakus (Jihlava) 10 minut. Bez využití. Diváci: 1000.
Sotva se Beroun vymanil z úvodního tlaku Dukly, v polovině čtvrté minuty napřáhl mezi kruhy Hrubý a tečovaný puk uviděl Sáblík až v síti. Vzápětí ještě Bednář trefil tyčku, ale potom otěže zápasu přebrala Jihlava. Vynikající gólman Medvědů Barta likvidoval jednu šanci za druhou a kapituloval až po střele Poukara. Ve vyrovnané poslední třetině měla obě mužstva šance strhnout vedení na svou stranu, ale jak Sáblík, tak zejména výtečný Barta udrželi remízový stav.

Kadaň - Opava 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
9. Skuhravý, 26. Kivoň - 6. a 26. Irgl, 44. Kelner. Rozhodčí: V. Svoboda - Řešátko, Štych. Vyloučení: 1:4. Diváci: 600.
Ve vyrovnaném utkání začali lépe hosté, kteří měli už ve 4. minutě vyloženou šanci, ale Brančík netrefil prázdnou branku. V 6. minutě po hrubé chybě domácí obrany se hosté ujali vedení, ale za dvě minuty domácí srovnali a měli před odchodem další vyloženou šanci, ale Nosek Smolka v bráně nepřekonal. V úvodu druhé třetiny spálili domácí další vyloženou šanci, ale ve 26. minutě šli poprvé do vedení na 2:1, které trvalo pouhých 45 vteřin, protože Irgl, se podruhé trefil a vyrovnal na 2:2. V poslední třetině ve 43. minutě měl vyloženou šanci Sochor, ale nepromněnil a hned z protiútoku hosté zvýšili na 3:2. Domácím svitla naděje v 53. minutě, kdy jel sám na Smolka Skuhravý, ale ten ho nepřekonal, ani vzápětí Postl, a tak si nakonec hosté odvezli z Kadaně dva body.

Třebíč - Prostějov 7:7 (2:5, 4:1, 1:1)
3. a 23. Dolníček, 16. Hrbáček, 26. Erat, 38. Oliva, 39. Sedláček, 60. Žiška - 7., 16. a 45. Šakarov, 9. a 14. Melicherik, 15. Janeček, 28. Černý. Rozhodčí: Staněk - Šátava, Dančišin. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:2. Diváci: 3200.
V první části utkání totálně propadla domácí obrana a po jejím skončení domácí prohrávali 2:5. Ve druhé třetině se Třebíč vzpamatovala a vyhrála ji 4:1. V závěru dostal hosty do vedení Šakarov, ale 10 vteřin před koncem při power play srovnal Žiška.

Kometa Brno - Rosice 3:3 (2:0, 1:0, 0:3)
12. Skokan, 17. Elsner, 24. Karný - 48. a 53. Holý, 43. Kučera. Rozhodčí: Mikula - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1684.
Brněnští hokejisté vstoupili do utkání velice dobře, když si v první třetině vypracovali dvoubrankové vedení. Ve 24. minutě dokonce Karný brankou v oslabení donutil hostujícího brankáře Hrachovinu, aby vystřídal. Jeho náhradník Maláč však už domácím útočníkům nic nedovolil. Naopak, Senátoři v poslední části hry třemi brankami domácí zcela zaskočili a srovnali.

Písek - Chomutov 3:3 (2:1, 1:2, 0:0)
17. Brož, 20. Míka, 35. M. Mazanec - 8. Gombár, 24. Koláček, 40. Boušek. Rozhodčí: Ondřej - Musílek, Urban. Vyloučení: 13:17, navíc Kůs 10 minut - Plaček, Mošna 5 minut a do konce utkání, Šip 10 minut a do konce utkání, Koláček 10 minut. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1450.
Utkání mělo slušnou úroveň, narušily jej však časté šarvátky a vylučování. Po první třetině vedli domácí, hostům se pak povedlo srovnat a v závěru už gól nepadl.

Šumperk - Ytong Brno 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
33. a 41. Sýkora - 9. Vak. Rozhodčí: Šafarčík - Brada, Klepetek. Vyloučení: 7:10, navíc Kudrna (Ytong) 10 minut. Využití 1:0. Diváci: 2000.
Domácím nevyšel úvod, v němž nevyužili několik šancí a po chybě obrany se radovali z gólu hosté. Vyrovnání přišlo, když Sýkora zakončil své sólo. Oba týmy hrály útočný hokej a skóre zůstávalo dlouho nezměněné díky výborně chytajícím brankářům Nešťákovi a Kudrnovi. Rozhodnutí padlo v úvodu závěrečné části, kdy po Bařicově nájezdu dorazil Sýkora puk do prázdné branky.