Kladenští fanoušci během prvoligového čtvrtfinále

Kladenští fanoušci během prvoligového čtvrtfinále | foto: František Vlček, MAFRA

Bubákova paráda spasila kladenské hokejisty, série je srovnaná

• 3
Nebyl to povedený zápas. Ale Kladno ho přece jen zlomilo ve svůj prospěch a ve čtvrtfinále první hokejové ligy srovnalo sérii s Jihlavou na 2:2. Je jisté, že se ve středu hraje v Jihlavě a v neděli znovu v Kladně.

Ze zámoří se vrátil teprve před čtrnácti dny, ale v pondělí bylo Kladno strašně rádo, že veterána Jana Hlaváče v týmu má.

Ve čtvrtém utkání čtvrtfinále se hrálo prodloužení, Hlaváč už byl dlouho na ledě, přesto báječně vymyslel rozhodující akci.

Napřáhl, vylákal protihráče, potáhl puk do kličky, a když se zdálo, že konečně vypálí, nezištně posunul kotouč před prázdnou branku na Davida Stacha.

Rozhodnuto, 3:2, slušně zaplněná hala vybuchla nadšením.

„Musím Honzu Hlaváče ocenit. Co tam před tím gólem předvedl, to se moc nevidí,“ chválil svého svěřence Jiří Kopecký, jeden z kladenských trenérů.

„Bubák (přezdívka Hlaváče) ukázal svou velikost. Nějak jsme se tam nemohli dostat, tak to vzal na sebe,“ přidal se i Tomáš Horna, kladenský útočník. „Ale nebyl to z naší strany optimální výkon. Jihlava se poučila z předchozího zápasu, pohlídala si naše přesilovky a sama je odehrála skvěle,“ dodal Horna.

Dlouho se hrálo bez branek, domácí Rytíři se ve druhé třetině dostali do vedení díky teči Jana Eberleho. Jenže Jihlava se zdála nebezpečnější, vůbec nepouštěla soupeře do nebezpečných situací a sama předvedla skvělé přesilovky.

„Zatímco my jsme v početních výhodách byli šílení, Dukla je sehrála výborně,“ hodnotil Kopecký.

Podle stejné šablony dvakrát v rychlém sledu zakončili do poloodkryté branky Slovinec Miha Štebih a Adam Zeman. A co hůř, za minutu přišla další jihlavská přesilovka. „Zbytečně jsme faulovali,“ zlobil se Kopecký.

Možná to byl klíčový moment, Kladno už tohle oslabení ubránilo. „Střídačka pořád žila, do konce zbývalo sedm minut, takže dost času,“ líčil Tomáš Horna.

Denis Kindl vyrovnal pohlednou trefou do růžku a Kladno málem ještě stihlo rozhodnout, přesilovková rána Miloslava Hořavy břinkla do tyčky.

V prodloužení Jihlava nic neměla a paráda Hlaváče srovnala sérii na 2:2. „V Jihlavě znovu očekávám obrovský boj před vyprodaným stadionem. Prohrávat po dnešku 1:3, to už by bylo špatné. Takhle zůstává vše otevřené,“ odhaduje trenér Kopecký.