Jihlava vítězí a vládne první lize

Praha - Jihlavští hokejisté unikají pronásledovatelům v první hokejové lize. V desátém kole porazili na svém stadionu Třebíč 2:0 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky první ligy na pět bodů. V dnešním zápase 10. kola porazili doma Třebíč 2:0, zatímco Liberec remizoval 1:1 v Rosicích a na druhém místě ztrácí už pět bodů. Kadaň klesla horším skóre na třetí místo, když podlehla na svém ledě 2:3 Prostějovu.

Jihlava si hned v úvodu zápasu s Třebíčí vytvořila tlak, z něhož vytěžila v 11. minutě první branku. Třebíč dokázala soupeře potrápit až ve druhé třetině, kdy měla i více ze hry. Do poslední části utkání ale vstoupili opět lépe domácí a gólem Mareše
zpečetili na 2:0. Třebíč nevyužila v závěru dvě přesilovky a tak gólman Sáblík udržel čisté konto.

Opavským hokejistům sice vyšel v utkání s Chomutovem nástup a už ve třetí minutě dal Suchánek vedoucí gól. Neuběhla však ani půlminuta a hostující Šíp našel odkrytý růžek domácí branky a bylo vyrovnáno. Pak přišly slabší chvilky opavských brankářů a po třetí brance vystřídal Hrazdíru Vlašánek.

Na druhé straně gólman Jaryna zneškodnil samostatné nájezdy slezských útočníků a svůj celek podržel. Po sedmé brance do domácí sítě se vrátil na led Hrazdíra. Vždy na počátcích druhé a třetí třetiny propadli domácí v obraně a hosté lehce zvyšovali
náskok a výrazným způsobem zvítězili.

Jihlava - Třebíč 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 11. Rytnauer, 41. Mareš. Rozhodčí: V. Svoboda - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 4:2 (navíc M. Duben (Jihlava) 5 plus do konce, Erat (Třebíč) 5 plus do konce. Diváci: 4150.

Slovan Ústí nad Labem - IHC Písek 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)
Branky: 2. Madový, 36. Kalla, 38. Jaroš, 42. Sirotek, 44. Patzenhauer, 50. Pavlas - 5. M. Mazanec, 26. Hejl. Rozhodčí: Chlupsa - Richter, Rozlílek. Vyloučení: 3:3, navíc Šaffer (Ústí) do konce utkání. Bez využití. Diváci: 2000.

Rosice - Liberec 1:1 po prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 10. Kočara - 19. Musil. Rozhodčí: Mikula - Hlavatý, Klapetek. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 350.

Opava - Chomutov 5:10 (2:5, 2:2, 1:3)
Branky: 33. a 57. Dlabazňa, 3. Suchánek, 19. Šebesta, 24. Branšík - 8., 14. a 44. Stavenský, 4. a 55. Šíp, 18. a 23. Koláček, 14. Filip, 22. Plaček, 42. Mošna. Rozhodčí: Přikryl - Machálek, Mana. Vyloučení: 5:8, navíc Najdek (Opava) 10 min., Filip (Chomutov) 5 plus do konce. Využití: 1:2. Diváci: 980.

Beroun - Brno 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky: 28. Vak, 46. Horák, 52. Hrubý - 39. Meixner, 42. Točík. Rozhodčí: Štěpán - Stulák, Novák. Vyloučení: 2:4, navíc Elzner a Bohunický (oba Brno) 10 min. Diváci: 600.

Kadaň - Prostějov 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky: 16. Polanský, 46. Kajer - 4. Palinek, 6. Lipina, 59. Šakarov. Rozhodčí: Machačný - Kunzendörfer, Semtenský. Vyloučení: 7:11. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 820.

Ytong Brno - Papíroví draci Šumperk 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
Branky: 40. a 44. Důras, 21. M. Čech, 33. Marcinek, 44. Novák. Rozhodčí: Fiala - Musílek, Jonáš. Vyloučení: 6:6, Cech (Ytong) a Pelikovský (Šumperk) do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 600.

1. Jihlava  10 8 0 1 0 1 37:16 25
2. Liberec  10 5 1 2 1 1 39:18 20
3. Kadaň  10 6 1 0 0 3 34:21 20
4. Chomutov  9 6 0 1 0 2 38:26 19
5. Prostějov  10 6 0 0 0 4 39:35 18
6. Třebíč  10 5 0 1 1 3 22:19 17
7. Opava  10 3 2 1 0 4 34:39 14
8. Beroun  10 4 0 1 0 5 24:28 13